Najtrudniej poznać samego siebie

Miejski, nowy, krajowy

w motoryzacyjnie/polsko/pomysłowo

ELV001, to nowy polski samochód z Mielca, elektryczny, dynamiczny /do 100 w 6 s./, ekonomiczny /4zł/100km/. Gdyby ten samochód zaistniał, gdyby wszedł na rynek, byłoby to wskrzeszenie polskiej motoryzacji. Pierwszy polski ekologiczny samochód miejski, którym można przejechać 150 kilometrów na jednym ładowaniu. ELV001 jest przyszłością, jest też …

miejski, nowy, krajowy!

miejski, nowy, krajowyAutorem prototypu jest Jerzy Czerkies z Agencji Rozwoju Regionalnego MARR w Mielcu. 90% części do tego zgrabnego autka pochodzi od producentów krajowych, co jest znaczące. Udział w projekcie biorą firmy: Leopard Mielec, Car Technology z Krakowa, KOMEL z Katowic. ELV001 to prototyp, ale za to jaki. Obecnie trwają poszukiwania inwestora, ale głównym zamiarem konstruktorów jest zapewnienie zleceń polskim producentom części samochodowych. To obecny trend w kraju i wielkie uznanie dla ludzi i firm, którzy w tą modę wchodzą, gdyż tak naprawdę pomagamy wzajemnie sami sobie.

ELV001 jest bardzo dynamicznym autem gdyż będąc pojazdem o mocy zaledwie 41 koni mechanicznych może swobodnie rozpędzić się do 100 km/h w 6 sekund, co jest znaczące zwłaszcza w mieście i zdecydowanie ułatwia poruszanie. miejski, nowy, krajowyMaksymalna szybkość to 110 km/h, ale w mieście i tak szybciej nie można. Jedno ładowanie baterii trwa od 6 do 8 godzin i pozwala pokonać 150 kilometrów. Nie jest to żadna rewelacja, ale biorąc pod uwagę jego miejską funkcjonalność, jest bez znaczenia. ELV001 posiada 310 l bagażnik i 550 kg ładowności. Do tegoż samochodu powstało już 200 terminali do ładowania w Krakowie, Katowicach, Mielcu i Warszawie.

Dla mnie stylistyka tego samochodu jest bardzo intrygująca, a mianowicie przypomina mi on szturmowców z Wojen Gwiezdnych, przez co tchnie nutą nowoczesności, przyszłości i bardzo aktualną stylistyką. Co do reszty to nie można nic więcej wymagać od samochodu miejskiego, no może niskiej ceny zakupu.

PS. Z nowym rokiem wejdźmy Elvem wielkim krokiem!

__________________
#SamochodElektryczny

najnowsze z motoryzacyjnie

Proszę Państwa, oto Ryś

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Game Over Cycles

Game Over Cycles

Game Over Cycles to nazwa, która przykuła mój wzrok. Uwielbiam grunge, vintage, steampunk, uwielbiam
Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona. EmDrive Roger’a Shawyer’a, to cichy i niezwykle wydajny silnik
Milion aut w 10 lat

Milion aut w 10 lat

Zaciekawiły mnie dwie sprawy związane z motoryzacją polską. Pierwsza to miejski samochód
Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata

Tankowanie co cztery lata. Polak, Miłosz Kostrzewski stworzył koncepcję auta, które ładuje
Translate »
idź do góry