Najtrudniej poznać samego siebie

Miłość własna

Miłość własna jako wewnętrzne poczucie wartości

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Miłość własna jako wewnętrzne poczucie własnej wartości mimo, iż dla wielu wydaje się być trudną do nauczenia, warta jest swego trudu. Ponadto nasze uczucia są zapisane na naszej twarzy, gdyż uśmiech to reakcja odruchowa. Mięśnie twarzy są połączone z reakcjami emocjonalnymi mózgu.

Miłość własnaMiłość własna – Rozważania:

Podobnie sprawa się ma ze stresem, który rozpoznajemy po napiętej twarzy. Mięsień między brwiami się zamyka, szczęka zaciska, ramiona i szyja napięte i są to reakcje odruchowe ciała. Długo przed tym jak ludzkość opanowała język, nasi przodkowie komunikowali się poprzez język ciała i gest, a umiejętność ich rozpoznawania jest w nas głęboko zapisana. Wiemy jak czuje się człowiek na podstawie wyglądu twarzy lub sposobu, w jaki trzyma i porusza ciałem. Wszystko jest informacją.

Ale jak wszystko, tak i to możemy rozwiązać wieloma sposobami, bowiem sekretem okazywania miłości własnej jest poruszać tak swoimi ciałami, aby stworzyć to, jak chcemy się czuć. Czyli zupełnie z odwrotnej strony. Zatem dbałość o ciało, o jego sylwetkę i funkcjonowanie, poprawia nasze samopoczucie, a co za tym idzie podnosi poczucie własnej wartości.

Miłość własna – Obserwacja:

Zatem możesz użyć swojego ciała, aby stworzyć to, co i jak chcesz się czuć!

Powodem, dla którego zmiana postrzegania ciała działa tak szybko i tak silnie, jest to, że mózg wie, jaka biologia idzie za postawą, wyrazem twarzy i ruchem ciała. Nie zdajemy sobie zupełnie sprawy z faktu, że postawa naszego ciała wpływa na nasze odczucia i to bardzo mocno. Bardzo często powtarzam, że nauczenie się postawy, czyli klatka piersiowa rozciągnięta, brzuch wciągnięty, postawa ciała wyprostowana, a także właściwy świadomy oddech, może zmienić wszystko w naszym postrzeganiu siebie. Zmieniona też zostanie miłość własna.

Miłość własna – Podsumowanie:

Gdy pamiętamy, że ciało to my, prostujemy je i przyjmujemy właściwą postawę, zaczynamy odczuwać własną wewnętrzną wartości i moc. Wzrasta nasza miłości własna. Konsekwentne ruchy mięśni bezpośrednio wpływają na nasz mózg. Gdy zaś zmienimy ruch i postawę na właściwe, nasz mózg zmienia widzenie siebie jako osoby. Nie ma różnicy między konsekwentnym dostosowywaniem postawy a czymkolwiek innym czego się uczymy. Ulepszenie mięśni i postawy, to tylko ulepszenie, nic więcej.

Wszystkie te wprowadzane zmiany, typu prosta postawa, ramiona wyprostowane, nie spięte, brzuch wciągnięty, chód pewny, rozluźniona twarz i uśmiech, jest oznaką miłości własnej. Ćwicz. Nie zakładaj długiego okresu nauki, trudu i skomplikowania, zrób to i tyle. I pilnuj! Bo to twoje życie i twoja miłość własna do siebie.

PS. Trzeba się śmiać. Inaczej człowiek by zwariował. – Terry Pratchett

najnowsze z oświecenie

Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry