Najtrudniej poznać samego siebie

Mistrz zawsze daje

w kwantowo/prawdziwie/tradycyjnie

Mistrz to tytuł przyznawany osobie, która osiągnęła najwyższy stopień wiedzy lub umiejętności w danej dziedzinie. Osoba ta cieszy się swoistym autorytetem, estymą i jest wzorem do naśladowania (nauczyciel, guru) dzięki czemu posiada pozycję, które wyróżnia ją spośród ogółu. Ale …

mistrz zawsze daje!

Mistrz zawsze dajeCo to dokładnie oznacza? Mistrz to osoba, która w relacji mistrz-uczeń, a zawsze jak wiadomo jest ich dwóch, jest tym, który daje to, co ma najlepszego: wiedzę, umiejętności, mądrość, wtajemniczenie etc. I za to uczeń winien mu jest wdzięczność, szacunek i uznanie. Jeżeli takowa relacja nie zachodzi, nie ma mowy o relacji mistrz-uczeń. Jednak mistrzem może być każdy, kto choć trochę lepiej rozumie świat i panujące w nim prawidła. Mistrz wcale nie musi być mędrcem, wystarczy, że dla ucznia jest jak wyrocznia, jak mądrość chodząca, jak przykład. Same relacje mistrz-uczeń ciągle się zmieniają, o ile uczeń jest rządny wiedzy i potrafi ją udoskonalać, ma zapał, pasję i wiarę we własne siły. Wówczas to przychodzi moment, że uczeń staje się mistrzem i nie koniecznie dla innych, czasami nawet dla byłego mistrza.

Jeżeli natomiast ktoś mieni się mistrzem, a wyłącznie bierze, odbiera, zawłaszcza bądź wręcz wyszarpuje, to wówczas nie ma mowy o mistrzostwie. Jest to najzwyklejsze skurwysyństwo, draństwo i niegodziwość. Taki “mistrz” to nie mistrz, a najzwyklejszy bandyta i pod żadnym pozorem nie powinno się go hołubić i cenić. Wszak mistrz zawsze daje, a uczeń winien to przyjąć godnie, uczciwie i z uszanowaniem. To relacja stara jak świat i zachodzi na każdym poziomie życia, począwszy od nauki oddychania, chodzenia i mówienia. A skończywszy na właściwym myśleniu, świadomości, umiejętnościach i sprawności. Mistrz z racji swojej funkcji uosabia spokój, ciszę i pojednanie, ale też chwałę i honor, a przede wszystkim mistrzostwo.

PS. Na ten moment na topie jeszcze są miernoty, ale nadchodzi czas mistrzów, a także uczniów pokornych i oddanych.

_______
#Mistrz

ostatnie z kwantowo

Jak być szczęśliwym

Mało kto rozumie czym jest miłość, szczęście, dobrostan. Czasami rozumiemy czym jest
życie bezemocjonalne.

Życie bezemocjonalne

Obecnie, w dobie wszechobecnych komputerów, hipnotyzujących bardziej niż telewizja czy radio, czas
Gdy jesteś świadomy

Gdy jesteś świadomy

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi “czym jest świadomość”, bo “wszystkim”. Nie ma też
Życie to nie teatr

Życie to nie teatr

Życie jest nieustającą zmianą. Nic nie dzieje się samo, a już na
Translate »
idź do góry