Najtrudniej poznać samego siebie

Mniej lub bardziej prawdopodobne

Mniej lub bardziej prawdopodobne

w oświecenie/filozoficznie/pomysłowo

Mniej lub bardziej prawdopodobne. Bardzo lubię różne teorie i słuchać i poznawać i czytać i rozważać, bardzo lubię. Jedna z teorii, której autorem jest sam Robert A. Monroe, uważany za ojca OOBE /out of body experienc/ – podróży poza ciałem, jest ciekawa. Mamy więc do czynienia z hipotezą i teorią, które prawdopodobne.

Mniej lub bardziej prawdopodobne

Mniej lub bardziej prawdopodobne

Historia opowiada o założycielu ogrodu, który rozpoczął hodowlę organizmów żyjących w środowisku węglowo-tlenowym. Cel był z góry określony i bynajmniej nie była to chęć samego stworzenia. Chodziło raczej o produkcję specyfiku, który nazywa się “lusz”. Nie wiadomo dokładnie, co to za  substancja, ale jest ona niezwykle cenna i być może jest używką.

Hodowla jest cały czas udoskonalana. Najpierw były organizmy jednokomórkowe, później złożony świat roślinny, a jeszcze później organizmy zbyt duże, długowieczne i nieopłacalne. Na końcu kreator całkowicie zniszczył te stworzenia i stworzył to co znamy i człowieka, dając mu cząstkę swojej istoty, stworzył też mniejsze zwierzęta, aby człowiek mógł się wyżywić.

“Lusz” powstaje w chwili śmierci organizmu, ale też wskazane jest, aby osobnik przeżywał miłość, nienawiści, strach, emocje i ważna też jest ich intensywność i extremum. Lusz najlepszy jest jednak wówczas, gdy osobnik przeżywa samotności. Anioły i demony dodał nam kreator aby utrzymać równowagę. Aby dobro i zło uzupełniały się wzajemnie, co w konsekwencji zapowiada dobre zbiory. Konflikty, wojny, katastrofy, epidemie etc, zaplanowane i sterowane są przez nadzorców, a ci z kolei traktują je jak żniwa.

Nie za optymistyczna ta teoria i raczej nie rokująca nadziei. Ale doskonale wpisuje się w teorię Matrixa i plantacji ludzkiej energii. Cenię sobie tego typu teorie za pobudzenie myślenia, możliwość spojrzenia z innej strony i czasami wiwisekcję własnej świadomości. Filmem obrazującym czas zbiorów “luszu” jest Beyond Skyline w reżyserii Liama O’Donnella, całkiem niezły film i niczego sobie, a wielu może być mile zaskoczonych.

PS. Siała baba mak, nie wiedziała jak, dziadek wiedział nie powiedział, a to było tak.

_____
#Lusz

Hits: 1766

najnowsze z oświecenie

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja

Czym jest motywacja? To stan gotowości do podjęcia określonego działania, wzbudzony potrzebą
Życie jest magiczne

Życie jest magiczne

To, że życie jest magiczne, wiem to od zawsze, od nowości. Najpierw
Czym jest szczęście

Czym jest szczęście

Czym jest szczęście? Źródło szczęścia jest w nas samych, dlatego zaczyna się
Ja - duży człowiek

Ja – duży człowiek

Ja – duży człowiek – Świadomość jest zbiorem informacji wszelkich, od nas
Translate »
idź do góry