Moc wdzięczności. O wdzięczności pisałem już wiele razy, ale sile się na ponowne rozważania, gdyż wdzięczność jest motorem napędowym szczęśliwości, zdrowia, optymizmu i działania. Nasza wewnętrzna wdzięczność po prostu przyciąga to, czego pragniemy. Ta wdzięczność wywodzi się z prawa przyciągania, które mówi, że przyciągamy do naszego życia rzeczy, o których myślimy i na których się skupiamy. Pamiętać należy, że będąc świadomym, jasno dostrzegamy to co świat nam daje, a będąc za to wdzięcznym, skupiamy się konkretnie na tym, czego pragniemy w swoim życiu. Te pragnienia plus wdzięczność za wszystko co dostajemy, przyciągają więcej tego za co jesteśmy wdzięczni, do naszego życia.
Moc wdzięczności
Czasem mówię i piszę do znudzenia, ale robię to dlatego, aby pamiętać. Wdzięczność poprawia nasze relacje i ułatwia nasz byt. Uczymy się jak ważne jest słowo “dziękuję”. Uczymy się tego, aby osiągnąć nawyk, ponieważ jest to świadome i jest w dobrym tonie, czyli szlachetne. Ale ograniczamy swoja wdzięczność niejednokrotnie tylko do słowa i nie przekładamy tego na innych, a po prostu pozostawiamy tę wdzięczność dla rzeczy. A wdzięczność dla i za ludzi, ich wkładu w nasze życie, ich talenty i działania, powinna być objawiana.
Bowiem ta wdzięczność zmniejsza nasze negatywne nastawienie do świata, nasze schematy z dzieciństwa. Trudno bowiem jest negatywnie oceniać sytuację, gdy myślimy o rzeczach, za które jesteśmy wdzięczni. Wdzięczność poprawia umiejętności rozwiązywania problemów, pozbywa nas blokad, otwiera możliwości. Ale musimy jak zawsze włożyć pewien wysiłek, aby to zmienić. Tu rządzi prawo akcji i reakcji. A wdzięczność jest składową tego prawa.
Gdy myślimy o tym, za co jesteśmy wdzięczni, otwieramy nasz umysły na nowe możliwości i połączenia. Zaczynamy dostrzegać inne rozwiązania naszych problemów z perspektywy naprawy i możliwości. Ta wdzięczność pomaga nam się uczyć oraz spojrzeć z nieznanej perspektywy. Jak zatem być wdzięcznym?
-
- Zróbmy listę rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni. Mogą być duże lub małe. Może to być lista mentalna lub spisana.
- Zastanówmy się nad tą listą i pozwólmy sobie na dobre samopoczucie i radość z tych rzeczy czy spraw.
- Jeśli jest osoba, której jesteśmy wdzięczni, okażmy tę wdzięczność. Skontaktujmy się i powiedzmy na początek.
- O ile to możliwe, odnotujmy to w swoim dzienniku /terminarzu, notatniku/. Tym sposobem nie zapomnimy, a i fakt użycia pisanej płaszczyzny wyrazu wzmacnia naszą wdzięczność.
- Myślmy o wdzięczności jako o właściwej rzeczy do zrobienia.
- Dajmy coś od siebie. to bardzo istotne, gdyż rzeczy jak i ludzie zapisują się w sobie, zatem ta wdzięczność nabiera wyrazu trwałego.
Moc wdzięczności – Podsumowanie:
Wdzięczność to postawa, to wybór i chcemy, aby stał się nawykiem. Świadome ćwiczenie wdzięczność za wszystko co nas otacza przyciąga więcej tego za co jesteśmy wdzięczni. W ten sposób budujemy nawyk i jednocześnie go wzmacniamy, by dokonywać właściwych wyborów i postaw. Świadomość każdego właściwego działania potęguje to działanie, gdyż to właśnie jest prawo przyciągania. Nie można czegoś pragnąć, nie wychwalając tego i nie być za to wdzięcznym. Bez tej wdzięczności to co się zdarza, nie zdarzy się ponownie.
PS. Wdzięczność pozwala nam odnaleźć szczęście w sobie. – August Witti
______________
#MocWdziecznosci