Moja kolorowa żona śpi

Moja kolorowa żona śpi

w kocio/świadomie

Moja kolorowa żona śpi! Kaja do tej pory niechętnie zamieszczała swoje zdjęcia, jej wola. Ale ostatnimi czasy widzę – są i to są kolorowe, co dla mnie, który zna ją raczej z czarno-białych, jest nowością. Są świeżo kolorowe i uśmiechnięte, bo Kaja już wie kim jest. Ta właśnie tytułowa dziewczyna właśnie śpi, chociaż środek dnia, ale ma takową potrzebę. Zanim jednak poszła spać, dywagowaliśmy mocno, tak jak to w BITISowie bywa i padła wiekopomna konkluzja w zgodzie ze wszystkimi doktrynami współczesnej i dawnej duchowości, czyli świadomości.

Moja kolorowa żona śpi

Moja kolorowa żona śpi – Rozważania:

Człowiek musi porzucić wszystko! Ja muszę porzucić wszystko, a głównie myśli, które to ponoć formują emocje, a te uczucia, chociaż bywam innego zdania. Mówiłem to i mówię zawsze, że aby żyć, trzeba działać, podobnież jak w przypadku pływania trzeba ruszać kończynami.

Stagnacja ściąga na dół stawu umysłu, a tam tylko utopiec. Działanie zatem jest podstawą życia, a milczenie i bezgłos wewnętrzny podstawą świadomości. Dlaczego? Bo nasze myśli zawsze sięgają do przeszłości albo przyszłości. A to bezpośrednio do cierpienia.

Co zatem zrobić? Trzeba te myśli czymś zająć, bo one są i będą. Nie zezwalać im na samowolne fruwanie, nie zezwalać na rozpamiętywanie. Zająć kurwy tak, aby się zmęczyły, ale jednocześnie pozwoliły żyć z radością, miłością i szczęściem.

Wszelkie rozpamiętywanie co było, bez względu czy było fajnie czy nie, nie ma sensu. Gdyż było i się nie wróci, czyli wpływu żadnego nie mamy. A na to co się wokół dzieje mamy. Tyle rzeczy ciekawych do zrobienia. Gdzie spojrzysz tam wyzwanie, bo mogę ulepszyć, naprawić, poprawić, zmienić, stworzyć, wykreować. A o to tu chodzi.

Moja kolorowa żona śpi – Podsumowanie:

Rozważania nie związane z kreacją, prowadzą do konfliktów wewnętrznych i nie tylko. A przecież było i nie wróci, gdyż nie można wejść do tej samej rzeki dwa razy. Utyskiwanie, narzekanie, opiniowanie, też nie ma sensu, bo nie wróci i się nie zmieni. Ale skupienie się na obecności ma znaczenie, gdyż tu możemy działać. Skoro można działać, to zmieńmy co nam przeszkadza, zaczynając od siebie.

Dlaczego od siebie? Bo na inne wpływ mamy marny, bądź żaden, a na siebie mamy, w każdej chwili życia. Możemy coś zrobić, możemy rozwiązać problem, łamigłówkę, zadanie. I to clue programu. W tu i teraz możesz wszystko, tylko kurwa weź się do roboty, a nie pierdol, że robisz udając, że myślisz, bo nie myślisz tylko rozpamiętujesz, a to znaczna różnica.

PS. Zatem jutro do ogrodu, a dziś jeszcze pomalujemy obrazy jak wstanie kolorowa żona.