Mówi emocja do emocji

Mówi emocja do emocji

w świadomie/zdrowotnie

„Mówi emocja do emocji” – to żart oczywiście. Stosunkowo mało się nad sobą zastanawiam. Bo, dopiero po 56 latach dostrzegam, że to moje ego jest we mnie destrukcyjne, bo emocjonalne, nadal zmanipulowane i szkodzi. Świadomość zaś będąc ponad ciałem, może i powinna zostać przeszkolona, do świadomego wyboru zarówno emocjonalnego jak i moralnego. Czy popaść w egotyzm, niskie emocje i uczucia, i cierpieć, czy świadomie zatrzymać się i nie dać temu ego, korzystającemu z podświadomości władzy, poprzez emocje właśnie.

Mówi emocja do emocjiMówi emocja do emocji…

Rozkminka trwa już tysiąclecia i różni wielcy tego świata się na ten temat wypowiadali. Jak nie popadać w emocję strachu np.? Ale też obecnie, jak nauczyć się korzystać z dobrodziejstw miłości. Wszelki strach działa destrukcyjnie, a miłość buduje. Weźmy np. takiego CORONAWIRUSA. Uniknąć wirusa jest stosunkowo łatwo, o ile nie popadniesz w strach przed nim. Ludzie umierają nie z powodu CORONAWIRUSA, lecz z powodu strachu przed nim. To przekłada się na choroby i zgony z powodu strachu właśnie. Okazuje się, że strach jest paraliżujący, ale długotrwale działający przeradza się w dysfunkcję organizmu.

Mówi emocja do emocji – Obserwacja:

Nie ma innej złej mocy na świecie niż strach. Nawet śmierć nie jest tak straszna, jak sam strach. Śmierć wg umysłu kończy, a strach nie, on trwa. Zatem podstawą wszelkich zmian w nas jest dostrzeżenie strachu w sobie i zrozumienie go. Niejednokrotnie ma on trywialne podłoże, np. „Nie biegaj, bo się wywrócisz”. Istota strachu nie jest tak ważna jak jego zaistnienie. Bo to jest zmora naszych czasów, strach. Zrozum ten strach, zanim staniesz się Zombie, zanim ciało umrze. Pełnia życia odbywa się w miłości. I tej miłości musimy się uczyć stale. Bo to daje nasze szczęście. Nie niezgoda, nie strach, a miłość. I głupio być dożartym, upartym i autodestrukcyjnym. To niedorzeczność.

Zbiorowe szaleństwo zaś to kumulacja strachu, a w niej można utracić nie tylko rozum, ale i świadomość. Niestety, ciało też ma wyłącznik bezpieczeństwa, rozum tym bardziej. A utrata zmysłów prowadzi do zbiorowej histerii i jak w czasie wojny wynaturzeń. Trzeba to wiedzieć, trzeba zdawać sobie sprawę, co strach może zrobić z tobą, bez twojej wiedzy. Trzeba wiedzieć, aby podjąć świadome wyzbycie się strachu. Nie oglądaj wiadomości, które wywołują w tobie strach. Jeśli nie umiesz ich obejrzeć bezemocjonalnie, bez oceny, nie są one dla ciebie. Przestań gadać, stale, o epidemii, o strachu, o tym co boli i jak źle jest. Przestań bo to jak autohipnoza wygląda. Jakbyś sam się na to programował.

Mówi emocja do emocji – Podsumowanie:

I nie ma się co bać. Zauważ, każdy kto czegoś nie zna i nie rozumie, najnormalniej w świecie tego się boi. To nasza ludzka reakcja obronna. Nie boją się tylko bohaterowie i świadomi. Dlaczego? Bo są siebie świadomi i nie chcą sobie szkodzić. Ponadto jak nie poddamy się strachowi, to jakoś zawsze wiemy co zrobić.

PS. Rachu ciachu i po strachu.

_______
#Emocje

Tags: