Najtrudniej poznać samego siebie

Mówią na niego polski Harley Davidson 1

Mówią na niego polski Harley Davidson

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Sokół, bo o nim dzisiaj mowa, królował na polskich drogach przez parę ładnych dekad, a teraz wraca na nasze drogi z łezką w oku. Legenda motoryzacji i król szos ponownie może zadać szpanu, a to za sprawą warszawskich Prywatnych Zakładów Inżynieryjnych Sokół Motocykle S.A, która to wskrzesza Sokoła z historycznego niebytu.

Mówią na niego polski Harley Davidson!

Mówią na niego polski Harley DavidsonMarka powstała w 1935 roku, gdy motocykl zyskał nazwę Sokół, był to model 1000 M111. Motocykl produkowany był przez Państwowe Zakłady Inżynierii w Warszawie, tam też był docierany, przechodził 25-kilometrowy test drogowy i wyrywkowo trafiał na hamownię, co gwarantowało wysoką jakość motocykla i sprawiło, że stał się on legendą polskich dróg. Oprócz niezwykłej trwałości i wysokiej jakości, był też wówczas w dobrej cenie. Czterosuwowy, dwucylindrowy silnik chłodzony powietrzem w układzie V, który osiągał moc roboczą 18 KM, a maksymalną 22 KM, stał się niezwykle popularny i za razem dostępny. Napędzany łańcuchowo na koło tylne, osiągał prędkość 100 km/h, wydając z siebie odgłos przyprawiający o dreszcze. Powstały wówczas modele 1000, a także 600, 500, 200. Po II wojnie światowej Sokół 125, był pierwszym motocyklem produkowanym w Polsce. W 1950 r. zaprzestano produkcji z totalitarnych względów.

W 2012 roku, powstały Prywatne Zakłady Inżynieryjne Sokół Motocykle S.A. w Warszawie i jednocześnie zamysł wskrzeszenia legendy szos. Zaczęto projektować nowy polski motocykl, o jakże swojskiej nazwie, Sokół. W 2014 roku zademonstrowano Sokoła 1300 o mocy 60 – 88 KM, o modnym, historycznym wyglądzie, ale bardzo nowoczesnych rozwiązaniach konstrukcyjnych. Silnik i skrzynia biegów produkowane są w zakładach Kiwi Indian w USA, w motocyklowym raju, kolebce najlepszych konstruktorów i projektantów motocyklowych. Reszta podzespołów wykonywana jest w warszawskich zakładach, przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Tworzy się nowa historia, acz w stylu retro, tak ukochanym przez wolnych jeźdźców i tym bardziej interesująca, że polska, rodzima i z ogromnymi tradycjami.

PS. Proste drogi są dla szybkich motocykli, kręte dla szybkich motocyklistów.

______
#Sokol

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 5

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Wolność w Polsce 6

Wolność w Polsce

System w naszym kraju jest zdemoralizowany i zdegenerowany, a polityka jest passé. Zupełnie stracił
Translate »
idź do góry