Najtrudniej poznać samego siebie

Myślenie prowadzi do cierpienia

Myślenie prowadzi do cierpienia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Myślenie prowadzi do cierpienia. Nasze cierpienie nas dyskredytuje, bo inni wydają się wieść o wiele lepsze życie niż nasze. A to powoduje, że cierpimy. Ta właśnie myśl jest bólem, który sami sobie wyrządzamy. Dopóki trwamy we własnych przekonaniach, cierpimy. Zaś gdy je uwalniamy, cierpienie znika.

Myślenie prowadzi do cierpieniaMyślenie prowadzi do cierpienia

Oczywiście nie ma nic złego w pragnieniu lepszego życia lub w wierze w swoje marzenia. Chodzi o nasz stosunek do… i o to, że myślimy, że osiągnięcie tego czegoś, co mają inni uczyni nas szczęśliwymi. Bez tego ani rusz. I tak gonimy w piętkę, za następną i następną rzeczą, która rzekomo ma poprawić nasz byt, a powoduje tylko, że wierzymy, że przeszłość jest wskazówką dla przyszłości. A to jest zwykłe kłamstwo ego i powoduje udrękę.

Skupiając się na przyszłości, na tym jakby mogła ona wyglądać, pozwalamy sobie na strach, obawę niezaistnienia. Miało być, a nie jest, mogło być, a nie jest. Trwając w trwodze przeszłości, boimy się przyszłości i to nas  dyskredytuje. Remedium tkwi w teraźniejszości, bo żyjąc chwilą obecną, usuwamy strach przyszłości, zakorzenionej w przeszłości. Automatycznie mija strach, mija i cierpienie. Ego zawsze przejmuje kontrolę nad umysłem, gdy pozwalamy myślom błądzić. A ten, kto się boi, że będzie cierpieć, już cierpi to, czego się boi.

Unikaj jak ognia:

1. Opierania się zmianom.

Nie akceptując zmian jakie w życiu zachodzą, trzymamy się rzeczy, ludzi i starych pomysłów. Życie zawsze idzie do przodu, niezależnie od tego, czy zgadzamy się na to czy nie. Wszystko jest tymczasowe i wszystko przemija. Wszystko płynnie się zmienia, a my, aby być na bieżąco, musimy iść naprzód za tymi zmianami, aby zapobiec własnemu cierpieniu.

2. Wiary w separację.

Nasze ego tworzy iluzję samotności. Ty zaś musisz co dnia tę iluzję rozwiewać. Dlatego jesteś połączony ze wszystkim i nigdy nie byłeś odłączony od swojej prawdziwej jaźni, od źródła, Uniwersum.

3. Trzymania się swoich etykiet.

Nasze etykiety pomagają nam się zidentyfikować, kim jesteśmy i jakie jest nasze miejsce na świecie, ale to ego stworzyło te etykiety. Ty zaś jesteś kimś więcej niż sugeruje tytuł lub słowo cię opisujące. Trzeba też dostrzec, że wyzwania dla twojego poczucia wartości oparte na tych słowach mogą zagrażać ego, powodując cierpienie.

4. Nie akceptowania tego, co jest.

Gdy opierasz się rzeczywistości, którą jest obecna chwila, cierpisz z powodu swojej niechęci do jej zaakceptowania. A zmienić możesz to co zastajesz, dopiero gdy to uznasz. Musisz wiedzieć, gdzie jesteś, aby rozpocząć podróż do miejsca, w którym chcesz być.

5. Słuchania innych, nie siebie.

Wiesz, co jest dla Ciebie najlepsze. Jeśli nawet sobie tego nie uzmysławiasz, to twoje ciało i tak wie. Ale gdy robisz to, co mówią inni, nie uruchamiasz swojego potencjału, a tylko wykonujesz polecenia. Jeśli zaś robisz to, co mówią inni, nie żyjesz autentycznie i żyjesz w kłamstwie. Wystarczy dostosować swoje życie do siebie, do tego co dla ciebie jest ważne i realne. I wówczas możesz być zadowolony.

6. Nie wybierania miłości.

Wszystkie decyzje podejmowane są ze strachu lub miłości. Ego prowadzi do życia opartego na strachu, podczas gdy życie oparte na miłości pochodzi z podążania za naszym sercem, czyli świadomością. Nie możesz w pełni wykorzystać swojego potencjału, wybierając życie w strachu. Kiedy podążasz za głosem serca, żyjesz autentycznie, a możliwości twojego życia są nieograniczone.

7. Braku życia chwilą obecną.

Życie przeszłością lub przyszłością oznacza, że ​​nie możesz cieszyć się życiem w chwili obecnej. Będąc w pełni obecnym, możesz dostrzec otaczający cię blask i doświadczyć uznania dla życia, które masz.

8. Obwiniania innych.

Obwiniając innych za swoje życie, oddajesz im swoją władzę nad swoim życiem. I to oni mają kontrolę nad twoim życiem, nie ty. Wierząc, że ktoś inny jest odpowiedzialny, ograniczasz swoją zdolność do poprawy swojej sytuacji. Ale kiedy bierzesz odpowiedzialność za stan, w którym się znajdujesz, wzmacniasz się, by stworzyć życie, jakiego pragniesz.

9. Niechęci do rozwoju.

Tylko szaleńcy przekraczają swoją strefę komfortu. Nie lubimy wychodzić z naszych stref komfortu, ponieważ jest to niewygodne. Nastawienie na rozwój pozwala na swobodę pokonywania trudnych przeszkód, które teraz otwierają nam nowe perspektywy. Gdy widzimy w jaki sposób tworzymy własne cierpienie, możemy wreszcie je przezwyciężyć.

PS. Ten, kto zna innych, jest mądry. Ten, kto zna siebie, jest oświecony. ~ Lao Tzu

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry