Najtrudniej poznać samego siebie

Namnożyło się chamów ostatnio 1

Namnożyło się chamów ostatnio

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Ażeby szanować bliźniego, trzeba umieć szanować rodziców, rodzeństwo, dzieci, nauczycieli i sąsiadów. Dopiero później można, jakoby z automatu, szanować innych ludzi, rozumieć ich i współdziałać. Jednak czasy zmamione przez komunizm, obdarte z szacunku i autorytetu, obfitują w chamów po jednej i po drugiej stronie barykady.

Namnożyło się chamów ostatnio.

cham3Nie sztuką jest bluzgać, obrzucać inwektywami, pysznić się i bufonić. Każdy to potrafi, a przynajmniej ja. Sztuką jest wysłuchać, zastanowić się, pomyśleć i przedyskutować. A największą sztuką jest przyznać rację światłemu oponentowi i wesprzeć go w racjach, poglądach i wizjach. Natomiast zdecydowana większość społeczeństwa, a przynajmniej ta facebookowa, nie znosi racji innych, oportunizmu i choćby stwierdzenia były niezbitą prawdą i faktami, to i tak ma swoje błędne zdanie, a co gorsza w odpowiedzi rzuca “spierdalaj”. Zatem pytam -jak chcecie budować nową Polskę, jak chcecie dobrej zmiany, wy postępowi, nie lemingi, wy piewcy wolności i demokracji, skoro w waszych ustach głównym hasłem jest “SPIERDALAJ”? Lewica jednoczy się na potęgę, bo ma wspólny cel – wyzysk i dotychczasowa pozycja. Jednoczą się pod hasłem “NIECH BĘDZIE JAK BYŁO”, a wy jakie macie hasło, prorządowi bojownicy i pisowscy sympatycy – “SPIERDALAJ”? Czy wasze zaszczute mózgi już wszędzie czają podstęp i wraże działania? Czy nie czas chociaż w części poszukać sprzymierzeńców i jedności w narodzie? Na haśle “SPIERDALAJ” zbyt daleko nie dojedziecie.

Piszę to z przekąsem i lekką kpiną, bo zaiste ci, których czasami spotykam w necie to przecież nie całość społeczeństwa, ale zapewne jest to grupa przykładowa i można rzec, że przekrojowa. Co więc się stanie jak lewica i lemingi się zjednoczą, tak jak to robią dotychczas, a dawna opozycja, a obecny elektorat władzy, ci co tą władzę wybrali, bezrozumnie i bezpardonowo zrażają wszystkich bardziej stonowanych i lekko sceptycznych do siebie? Znów wróci do użycia cytat z Wyspiańskiego “Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.” Toż to będzie tragedia i powrót do ciemiężenia narodu, a dlaczego? A z głupoty, z buty i z buraczanego braku szacunku. Żeby umieć się zachowywać, trzeba posiąść pewną kulturę, aby zwyciężyć, trzeba walczyć grupowo, ramię w ramię, a nie samotnie jak palec w d…

PS. To tyle szczerości, mądrości i wiedzy, bo tak naprawdę to w dupie byłeś i gówno widziałeś.

__________
#Chamstwo

ostatnie z patriotycznie

bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 12

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Translate »
idź do góry