Najtrudniej poznać samego siebie

Namnożyło się chamów ostatnio

Namnożyło się chamów ostatnio

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Namnożyło się chamów ostatnio. Ażeby szanować bliźniego, trzeba umieć szanować rodziców, rodzeństwo, dzieci, nauczycieli i sąsiadów. Dopiero później można, jakoby z automatu, szanować innych ludzi, rozumieć ich i współdziałać. Jednak czasy zmamione przez komunizm, obdarte z szacunku i autorytetu, obfitują w chamów po jednej i po drugiej stronie barykady.

Namnożyło się chamów ostatnio

Namnożyło się chamów ostatnio

Nie sztuką jest bluzgać, obrzucać inwektywami, pysznić się i bufonić. Każdy to potrafi, a przynajmniej ja. Sztuką jest wysłuchać, zastanowić się, pomyśleć i przedyskutować. A największą sztuką jest przyznać rację światłemu oponentowi i wesprzeć go w racjach, poglądach i wizjach.

Natomiast zdecydowana większość społeczeństwa, a przynajmniej ta facebookowa, nie znosi racji innych. Oportunizmu i choćby stwierdzenia były niezbitą prawdą i faktami, to i tak ma swoje błędne zdanie, a co gorsza w odpowiedzi rzuca “spierdalaj”.

Zatem pytam – jak chcecie budować nową Polskę? Jak chcecie dobrej zmiany, wy postępowi, nie lemingi, wy piewcy wolności i demokracji. Skoro w waszych ustach głównym hasłem jest “SPIERDALAJ”? Lewica jednoczy się na potęgę, bo ma wspólny cel – wyzysk i dotychczasowa pozycja.

Jednoczą się pod hasłem “NIECH BĘDZIE JAK BYŁO”, a wy jakie macie hasło, prorządowi bojownicy i pisowscy sympatycy – “SPIERDALAJ”? Czy wasze zaszczute mózgi już wszędzie czają podstęp i wraże działania? Czy nie czas chociaż w części poszukać sprzymierzeńców i jedności w narodzie? Na haśle “SPIERDALAJ” zbyt daleko nie dojedziecie.

Namnożyło się chamów – Podsumowanie:

Piszę to z przekąsem i lekką kpiną, bo zaiste ci, których czasami spotykam w necie to przecież nie całość społeczeństwa. Zapewne jest to grupa przykładowa i można rzec, że przekrojowa. Co więc się stanie jak lewica i lemingi się zjednoczą, tak jak to robią dotychczas, a dawna opozycja, a obecny elektorat władzy. Ci co tą władzę wybrali, bezrozumnie i bezpardonowo zrażają wszystkich bardziej stonowanych i lekko sceptycznych do siebie?

Znów wróci do użycia cytat z Wyspiańskiego “Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.” Toż to będzie tragedia i powrót do ciemiężenia narodu, a dlaczego? A z głupoty, z buty i z buraczanego braku szacunku. Żeby umieć się zachowywać, trzeba posiąść pewną kulturę. Aby zwyciężyć, trzeba walczyć grupowo, ramię w ramię, a nie samotnie jak palec w d…

PS. To tyle szczerości, mądrości i wiedzy, bo tak naprawdę to w dupie byłeś i gówno widziałeś.

__________
#Chamstwo

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry