Najtrudniej poznać samego siebie

Namnożyło się chamów ostatnio 1

Namnożyło się chamów ostatnio

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Ażeby szanować bliźniego, trzeba umieć szanować rodziców, rodzeństwo, dzieci, nauczycieli i sąsiadów. Dopiero później można, jakoby z automatu, szanować innych ludzi, rozumieć ich i współdziałać. Jednak czasy zmamione przez komunizm, obdarte z szacunku i autorytetu, obfitują w chamów po jednej i po drugiej stronie barykady.

Namnożyło się chamów ostatnio.

cham3Nie sztuką jest bluzgać, obrzucać inwektywami, pysznić się i bufonić. Każdy to potrafi, a przynajmniej ja. Sztuką jest wysłuchać, zastanowić się, pomyśleć i przedyskutować. A największą sztuką jest przyznać rację światłemu oponentowi i wesprzeć go w racjach, poglądach i wizjach. Natomiast zdecydowana większość społeczeństwa, a przynajmniej ta facebookowa, nie znosi racji innych, oportunizmu i choćby stwierdzenia były niezbitą prawdą i faktami, to i tak ma swoje błędne zdanie, a co gorsza w odpowiedzi rzuca “spierdalaj”. Zatem pytam -jak chcecie budować nową Polskę, jak chcecie dobrej zmiany, wy postępowi, nie lemingi, wy piewcy wolności i demokracji, skoro w waszych ustach głównym hasłem jest “SPIERDALAJ”? Lewica jednoczy się na potęgę, bo ma wspólny cel – wyzysk i dotychczasowa pozycja. Jednoczą się pod hasłem “NIECH BĘDZIE JAK BYŁO”, a wy jakie macie hasło, prorządowi bojownicy i pisowscy sympatycy – “SPIERDALAJ”? Czy wasze zaszczute mózgi już wszędzie czają podstęp i wraże działania? Czy nie czas chociaż w części poszukać sprzymierzeńców i jedności w narodzie? Na haśle “SPIERDALAJ” zbyt daleko nie dojedziecie.

Piszę to z przekąsem i lekką kpiną, bo zaiste ci, których czasami spotykam w necie to przecież nie całość społeczeństwa, ale zapewne jest to grupa przykładowa i można rzec, że przekrojowa. Co więc się stanie jak lewica i lemingi się zjednoczą, tak jak to robią dotychczas, a dawna opozycja, a obecny elektorat władzy, ci co tą władzę wybrali, bezrozumnie i bezpardonowo zrażają wszystkich bardziej stonowanych i lekko sceptycznych do siebie? Znów wróci do użycia cytat z Wyspiańskiego “Miałeś, chamie, złoty róg, miałeś, chamie, czapkę z piór: czapkę wicher niesie, róg huka po lesie, ostał ci się ino sznur, ostał ci się ino sznur.” Toż to będzie tragedia i powrót do ciemiężenia narodu, a dlaczego? A z głupoty, z buty i z buraczanego braku szacunku. Żeby umieć się zachowywać, trzeba posiąść pewną kulturę, aby zwyciężyć, trzeba walczyć grupowo, ramię w ramię, a nie samotnie jak palec w d…

PS. To tyle szczerości, mądrości i wiedzy, bo tak naprawdę to w dupie byłeś i gówno widziałeś.

__________
#Chamstwo

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 4

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry