Najtrudniej poznać samego siebie

Nasza rodzima medycyna

Nasza rodzima medycyna

w zdrowotnie/polsko/prawdziwie

Od dawien dawna jestem przeciwnikiem, a raczej sceptykiem naszej rodzimej medycyny, wiary i polityki. No cóż, jak można być entuzjastą skoro to wszystko kłamstwa, manipulacja i niebotyczny interes wąskiej grupy osób. Ale do rzeczy. Dzisiaj …

nasza rodzima medycyna.

Nasza rodzima medycynaPoczułeś się źle, przepracowałeś się, jakaś kontuzja, zjadłeś jakieś świństwo, czy coś tam schrzaniłeś. Boli, bo boli i już. Normalnie, w normalnym świecie uniknąłbyś tego albo zupełnie zignorował, bo bywa. Ale idziesz do lekarza. Lekarz mówi, że jesteś chory, wymyśla dolegliwości i schorzenia. I już w tym momencie zaczynasz mieć posprzątane. Bo jak wymyśli przeziębienie, to betka, ale jak to będzie rak, to czas gotować się do przejścia. Ty oczywiście, mimo iż wiesz co tak naprawdę ci jest, udajesz że nie wiesz i słuchasz. A to prawdziwa apokalipsa, hekatomba i pomór. Oczywiście cała lista leków, oczywiście odpłatnych, no i badania, diagnostyka i leczenie, nierzadko dobijanie. Tak rozkręca się właśnie twoje wsparcie dla koncernów farmaceutycznych.

A nie łatwiej by było iść na ploty do kolegi, koleżanki, albo po prostu z kimś o tym pogadać? Też ci powiedzą co masz robić, ale będzie zapewne taniej, prościej. A najlepiej było by po prostu przeczytać co tak naprawdę ci dolega i co w tym przypadku należy zrobić. Często, bardzo często, wystarczy przypomnieć sobie konflikt, który zaistniał, uświadomić sobie go, przepracować /przemyśleć/ i rozwiązać /pogodzić się/. Owszem, zdarzają się kontuzje czy gorsza kondycja organizmu, ale na to akurat są zioła i naturalne specyfiki, które nie dosyć, że tanie, to często rosną za oknem. Przyroda już dawno na wszystko wymyśliła lekarstwa i wystarczy z nich korzystać. Jeżeli zaś nie umiesz się skupić, pomyśleć i podjąć decyzji, to zapal zioło. Od razu rozjaśni ci się w głowie i zdziwisz się jaki jesteś mądry i postępowy.

Obecna medycyna nie leczy, nie wspomaga, nie doradza, lecz czerpie korzyści na poczet wycieczek krajoznawczych, luksusowych podarków i wyjazdów. Ot dla kasy. A beneficjentem tego wszystkiego są koncerny – własność kilkoro ludzi. I dziwisz się, że mają cię w dupie i jesteś jak dojna krowa. Przecież sam do tego dążysz i tego chcesz. Przysięga Hipokratesa już dawno odeszła do lamusa.

PS. Zawód lekarza to jedyny zawód, który człowiek może rozpocząć w każdym wieku, z pewną szansą zarobienia na życie.

___________
#Medycyna

najnowsze z zdrowotnie

Jak żyć chwilą obecną

Jak żyć chwilą obecną

Jak żyć chwilą obecną? Współczesny człowiek już tak ma, że zawsze martwi się

Boska kobiecość

Boska kobiecość, to powrót do archetypu kobiecej duchowość, czyli np. uznanie Ziemi
Translate »
idź do góry