Najtrudniej poznać samego siebie

Nasze życie wewnętrzne

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Nasze życie wewnętrzne. Otóż istnieje jeden aspekt życia, który jest nam dobrze znany, nasza codzienność, w której jesteśmy świadomi wszystkiego, co robimy. Ten aspekt nazywamy życiem zewnętrznym. Ale istnieje inna część naszego życia, której zbyt często jesteśmy nieświadomi. Je nazywamy życiem wewnętrznym. To życie wewnętrzne jest o wiele większe jeśli istnieje, szlachetniejsze i potężniejsze niż życie zewnętrzne. Istota ludzka przywiązuje zbyt wielką wagę do życia zewnętrznego, zatapiając się w nie od rana do zmroku. A życie wewnętrzne usycha.

Nasze życie wewnętrzneŻycie wewnętrzne

A to życie wewnętrzne czyni człowieka bogatszym, a życie zewnętrzne uboższym. To życie wewnętrzne czyni człowieka potężnym, podczas gdy świadomość życia zewnętrznego osłabia, ponieważ jest świadomością ograniczeń. Życie wewnętrzne czyni umysł jasnym, gdyż jest istotą boską, esencją życia, czystą informacją.

Wszystko, co mówimy, myślimy, robimy, opiera się na zewnętrznych doświadczeniach. Ale jest też w nas wiara –  trzecie oko, które jest wewnętrzne. To ono patrzy do wewnątrz, przebudza nas do życia wewnętrznego. W związku z tym faktem życie wewnętrzne nazywamy życiem duchowym.

Obserwujemy to zjawisko nazywając coś pięknym. Krajobraz, zjawiska natury, sztuka, muzyka, etc. to piękno, które samo w sobie jest zwyczajne, ale to my sprawiamy swoim zachwytem, że staje się piękne. Życie wewnętrzne wprowadza w nasze życie nowa jakość i sprawia, że ​​nasze oczy widzą więcej, wyraźniej i ubogacone. Przybrane w nasze życie wewnętrzne, w wyobraźnię, w zachwyt, a często w miłość.

Człowiek sam w sobie jest ośrodkiem radości, szczęścia, pokoju, mocy, życia i światła. I dopóki nie odkryje w sobie tych mocy, dopóty będzie cierpiał. Analizujemy wszystko i wszystkich za wyjątkiem siebie. A tak naprawdę świadomość życia wewnętrznego czyni człowieka otwartym. Gdy trwamy w życiu zewnętrznym, nasze obowiązki są mniejsze, poglądy są małe, horyzonty wąskie, jesteśmy na siebie zamknięci. Ale kiedy docieramy do życia wewnętrznego, horyzont się otwiera. Zaczynamy widzieć przez zasłonę wszystko i na nowo doświadczamy życia.

I mimo postępu nauki, mimo wynalazków, jesteśmy nadal ograniczeni. A im bardziej dostrzegamy granice postępu, tym lepiej widzimy braki życia wewnętrznego. Ale warunkiem ścieżki życia wewnętrznego jest być wolnym. Gdy kurczowo trzymamy się pewnych przekonań, nie idziemy naprzód. Stoimy. Dla nas i naszego życia to stagnacja, wegetacja, nic nie znaczący żywot. Ale gdy zauważymy swe życie wewnętrzne, to wolność, która przyjdzie wraz z nim pozwoli nam pójść naprzód.

Życie wewnętrzne to coś, co jest w nas samych, to nasze boskie światło. Ale ono wymaga kontemplacji, zastanowienia nad samym sobą, swoich celach, pragnieniach, marzeniach. Poprzez ich realizację otwieramy się na nasze życie wewnętrzne, które w konsekwencji daje nam radość, szczęście, zadowolenie z życia, pokój i miłość. Czyż w życiu nie o to nam chodzi?

Wszystko co robimy w życiu wewnętrznym staje się duchowe. Muzyka, którą tworzymy, staje się niebiańska, poezja duchowa. Wszystko co robimy wówczas przejawia boskie światło. To nieustanne poszukiwanie siebie, to przełamywanie własnych granic, to odkrywanie własnej istoty i celu życia powoduje, że stajemy się kompletni i doskonali. A to z kolei pozwala nam wyrazić pełnię życia. Bez tego zaś wszelkie nasze wysiłki stają się daremne. Gdyż to, czego nam brakuje, jest najistotniejsze ze wszystkiego w naszym życiu i zowiemy życiem wewnętrznym. To jest to duchowe przebudzenie i rozwój świadomości.

Życie wewnętrzne – Podsumowanie:

Budząc się z letargu cenimy sobie cel osiągnięcia życia wewnętrznego bardziej niż cokolwiek innego w życiu. Dopóki tego nie odkryjemy i nie docenimy, trwamy w zawieszeniu. A tym zawieszeniem jest nie docenianie siebie samego. Ekscytują nas pieniądze, władza i miraże życia, a nie znamy siebie, nie kochamy, nie rozumiemy siebie. To zaś odczytywane jest przez naszą duszę jako zdrada siebie samego. Nasz umysłu musi być wolny od nacisku. Nacisku myśli, że coś dla innych mamy zrobić. Dla bliskich, ojca, matki, dziecka, męża, żony, brata, siostry, przyjaciela lub ktokolwiek innego. Nic nie musimy. Jedyne co powinniśmy to zadbać o siebie i swoje życie wewnętrzne, reszta przyjdzie sama.

PS. Życie niesie trud, ból i nieszczęścia. Aby się tego pozbyć, należy stanąć ponad wszystkim, a to można osiągnąć odkrywając życie wewnętrzne. – August Witti

najnowsze z filozoficznie

Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Mądrość

Mądrość

Mądrość jest nabyta, a nie wrodzona. Ludzie na Ziemi nie rodzą się
Być uduchowionym

Być uduchowionym

Być uduchowionym. To, że często się modlimy, medytujemy lub praktykujemy religię, nie
Translate »
idź do góry