Najtrudniej poznać samego siebie

Nie bój się krytyki

Nie bój się krytyki

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Nie bój się krytyki. Ocenianie i krytykowanie to jedna z największych zmór współczesnego świata. Co z tego, że jesteś profesjonalistą, masz trzy fakultety, doktorat i profesurę, ludzie i tak cię ocenią przez pryzmat swojego intelektu. Osąd jest z reguły negatywny, pozytywy rzadko się pojawiają. Człowiek, tego co dobre, mało pamięta, bo dobre, ale to co złe pamięta dokładnie. Ocenianie, krytyka i pamiętliwość to naturalna część życia, bo zazdrość z której wywodzi się krytyka dotyczy każdego.

Nie bój się krytyki

Nie bój się krytyki

Przebudzenie to stan w którym uczymy się kochać, nie oceniać, nie krytykować, nie żyć przeszłością, ani przyszłością. Podstawy tej nauki są oczywiste i zrozumiałe. Każdy człowiek intuicyjnie wie, że tylko poprzez miłość może oswoić świat, ocena i krytyka mijają się z celem, bo nie posiadamy oglądu całości sprawy, a przeszłość i przyszłość to fikcja, gdyż nieustannie jest modyfikowana. Tak samo jak musimy oduczyć się oceniania /osąd + emocja/, tak samo musimy się nauczyć nie reagować na ocenę i krytykę. Owszem, niejednokrotnie jest to bolesne lub zniesławiające. Ale jeśli nasze sumienie jest nienaruszone, a ocena krzywdząca, to ta negatywna energia zawsze wróci do nadawcy – tego, kto ocenia i krytykuje.

Pozornie krytyka wydaje się pochodzić z wyższości oceniającego, ale tak po prawdzie jest zakorzeniona w niższości. Gdy krytykant czuje się zagrożony poprzez strach, zazdrości, pragnie, pożądanie, niedowartościowanie, wówczas krytykuje. Zamiast skupić się na sobie, na tym co robi źle w swoim życiu, naprawiać to, co go blokuje. Wydatkuje swoją własną energię, krytykując, oceniając i próbując zmiażdżyć domniemaną przeszkodę. A prawda jest taka, że każdy z nas jest inny, każdy jest indywidualistą. Zatem ocena i krytyka nijak się mają do rzeczywistości. Ponadto ocena jest energią jak wszystko i na dodatek często energią złą, która wcześniej czy później wróci do nadawcy. Co siejesz, to zbierasz.

Ocena i krytyka wynikają z egotyzmu. Im bardziej przerośnięte ego, tym ocena surowsza, gdyż obliczona na eliminację. A wszyscy już wyczuwamy, że tylko obracanie się w pozytywnej i dobrej energii może zmienić na lepsze nasze życie. Tu nie ma innych opcji. Albo jesteś za życiem, dobrem i prawdą, albo przeciw temu. I albo jesteś zdrowy, radosny, szczęśliwy i żyjesz dostatnio, albo chorujesz i cierpisz. Nie ma alternatyw i półśrodków. Z energią tak już jest, że, zatacza coraz większy krąg, światło rozjaśnia, miłość buduje, a zło rujnuje. Zatem czas na przemyślenia, rozważenia i decyzję, która zmieni nasze życie.

PS. Nie bój żaby, żaba w wodzie nie bodzie.

____
#Ocena

 

 

 

najnowsze z kwantowo

Zmiana rzeczywistości

Zmiana rzeczywistości. Każdy kreuje własne życie. Wielu robi to już świadomie, ale

Kształtuj swoją wyobraźnię

Kształtuj swoją wyobraźnię. Wyobraźnia to najlepsza część człowieczeństwa. Nie ma na świecie
Translate »
idź do góry