Najtrudniej poznać samego siebie

Nie drzyj się, nie krzycz

Nie drzyj się, nie krzycz

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Nie drzyj się, nie krzycz. Przyglądając się uważnie i ze świadomością zaistniałym już zjawiskom, a zwłaszcza w szczególności tym niechlubnym, zauważam, że wszystko sprowadza się do strachu „o życie”. Ludzie są agresywni, złośliwi, zaczepni, rozwrzeszczani i gadatliwi z nadmiaru nieuświadomionego strachu. Częstokroć poprzez własne niezadowolenie z samego siebie, atakują, szukają winnych, okłamując się nieustannie.

Opanuj się, bo to wszystko dowodzi, że się po prostu boisz i niczego nie rozumiesz. A już na pewno tego, że we własnym podświadomym poczuciu jesteś winien tego o czym gadasz.

Nie drzyj się, nie krzycz

Nie drzyj się, nie krzycz

Wzrastający z dnia na dzień rezonans Ziemi, czyli także wyższa świadomość ludzi sprawia, że stajemy się „odważni”. Na wiele rzeczy znajdujemy skuteczne rozwiązania, widzimy dokładniej i „logiczniej” także swoje ułomności. Przede wszystkim obce stają się nam nieuzasadnione lęki i strach, który jak wszystko na Ziemi, jest mocno przerysowany. Strach bowiem wymaga wsparcia, zaognienia i zaszczepienia, a skoro jesteś świadom tego co robisz, czego tak naprawdę pragniesz, to czego się masz bać?

Całe nasze jestestwo to składowisko zakazów, nakazów, winy i kary, ale także nieuzasadnionego strachu. Ten strach wkrada się w naszą świadomość od naszych narodzin. Mało kto jest nam w stanie uzmysłowić, że nie ma tak naprawdę się czego bać, bo świat nam sprzyja i jako taki jest dla nas bezpieczny. Ale bywa, że sami do tego dochodzimy. Niebezpieczne natomiast dla nas samych są fobie i nieuświadomiony strach zaszczepiony nam w dzieciństwie. To on w swoich wątpliwościach i rozterkach sieje defetyzm, ferment, ale i agresję i przemoc. Strach paraliżuje nas samych, a my wewnętrznie tego paraliżu boimy się okrutnie. Dlatego wrzeszczymy, a i zdarza się nam być agresywnymi.

Nie drzyj się, nie krzycz – Podsumowanie:

To nie świat zawinił, nie ludzie wokoło, to my sami bojąc się, siejemy ferment. Zatem trzeba to zmienić. Stawiając nieustannie to samo pytanie „dlaczego?” możemy dojść do zdumiewających wniosków. Że to co nam się wydaje być przewiną innych, tak naprawdę wyszło od nas. Nie wytłumaczyliśmy, nie powiedzieliśmy, nie zademonstrowaliśmy i nadal nie rozumiemy, że wybuch jest naszym wewnętrznym niezadowoleniem, z nas samych. Stąd spokój ludzi oświeconych i wysoko świadomych. Oni już wiedzą, gdzie tkwi przyczyna agresji i umieją jej zaradzić sami. Dlatego nie drzyj się, nie krzycz – co będziesz po sobie krzyczał.

PS. Konieczność nawet lękliwych przemienia w bohaterów. – August Witti

_____
#Strach

 

najnowsze z oświecenie

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych. Rozwój osobisty może oznaczać różne sprawy dla różnych
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Translate »
idź do góry