Najtrudniej poznać samego siebie

Nie ma już czasu na bajki

Nie ma już czasu na bajki

w filozoficznie/oświecenie/świadomie

Nie ma już czasu na bajki. Wciągnął mnie ten rozwój świadomości i poszukiwanie wiedzy – jak zwykle to bywa. Ale okazało się, że większość tych coachów, tzw. nauczycieli i terapeutów ma marne wykształcenie, wiedzę, świadomość – pierdolą, co im ślina na język przyniesie. I wciągają w swoje gierki nieświadomych. W porę to zauważyłem i obecnie uświadamiam siebie, że jednak siła jest w umyśle i to dosłownie, bo to on kształtuje nasze postrzeganie życia. To jak w istocie jest, czy matrix, czy nie matrix, to sprawa wtórna. Jestem tu i teraz, nazywam to życiem, zatem skupiam się tylko na tu i teraz. Na tym co mnie pasjonuje i kręci.

Nie ma już czasu na bajki

Nie ma już czasu na bajki – Obserwacja:

Wielu z tych błędnych rycerzy, kasuje bajońskie sumy, za przytulanie, głaskanie, jogę, masaże, a bywa, że i obciąganie. Tak jest w istocie – niestety. Człowiek już tak jest skonstruowany, że im mniej wie i rozumie, tym bardziej popada w bajki. Czepia się ich jak tonący brzytwy, ale niewiele to pomaga, bo to bajki. A nic z zewnątrz. Zaufałem tym hochsztaplerom zarówno systemowym, jak i domorosłym i wylądowałem tam gdzie zwykle lądowałem – w dupie. Tyle tylko, że tym razem tak się na siebie wkurwiłem, że uruchomiła się duma i odwaga, wraz z nią mądrość i rozsądek, a potem miłość i radość. To wysoko wg mapy świadomości Hawkinsa.

Nie ma już czasu na bajki – Rozważania:

David R. Hawkins, to jeden z największych myślicieli, który dokonał szeregu bazowych odkryć w dziedzinie świadomości i dał podwaliny rozumnemu podejściu do świadomości. To autor którego każdy świadomy nie powinien przeoczyć. Jego książki należy studiować. Czyli nie wystarczy samo przeczytanie, bo należy zrozumieć o czym on pisze. Główna jego spuścizną jest mapa świadomości, o czym już pisałem. A doskonałym pomocnikiem w rozumieniu jest strona o nazwie TECHNIKA UWALNIANIA, gdzie ta wiedza jest ukazana w podpowiedziach działania. Polecam tego autora, bo to nie bajki lecz wnikliwa naukowa analiza. A zarazem test na rozumowanie, bo świadoma istota nie może się bez tego obyć.

Jego książki przetłumaczone na Polski to Siła czy moc, Przekraczanie poziomów świadomości, Przywracanie zdrowia, Technika uwalniania, Sukces jest dla Ciebie, Oko w oko z jaźnią, Doświadczanie rzeczywistości. Na drodze do oświecenia. Zawierają istotę wzrostu świadomości i tłumaczą wiele spraw, które do tej pory były w sferze bajek. Niestety jak to zwykle bywa, sporo przechrztów poznało tylko czubek góry lodowej, a już naucza. I o zgrozo mają zagorzałą bandę wiernych, którzy łudzą się, że coś się w ich życiu zmieni. No nie zmieni się, bo to tylko bajki.

Nie ma już czasu na bajki – Podsumowanie:

Świadomy człowiek odnajduje się i swoje człowieczeństwo poprzez naukę właśnie, poprzez to, że wie, bo się nauczył, zrozumiał i dokonał skoku świadomości. Wie z wielu książek w różnych tematach – jak zadziałać, co uzdrowić i jak pokierować sobą, aby odnieść sukces, uzdrowić się, wzrosnąć. Ale musi chcieć pogłębiać wiedzę, bo wszystko trzeba porzucić. Czyli w miejsce starego “wydaje mi się”, zaimplementować “wiem” i wówczas płynie. A płynie wszystko i coraz więcej, coraz mocniej i wspanialej. Niestety bajki pozostaną bajkami. Może i dają wytchnienie i chwilowy spokój, ale jak życie wskazuje wszystko powraca ze zdwojoną siłą. Niewiedza, brak zorganizowania, nieświadomość i niskie wibracje, znów nawracają i tłamszą człowieka. Zatem jakie to uzdrowienie.

Uzdrowienie to jak wiem co i jak zrobić, czuję, rozumiem, używam logiki, wiedzy i strumienia świadomości. Mogę teraz wszystko, co tylko zamażę. I niepotrzebny jest mi nikt z zewnątrz. Bo jestem tylko ja – tu i teraz. Zatem działam z pasją, tworzę z sercem, kocham z namiętnością i nie zawracam sobie głowy ani bajkami, ani bajkopisarzami, ani też ich czytelnikami. Siła i Moc jest we mnie, bo wiem, a jak nie wiem, to się dowiem. Moc jest wówczas gdy mam siłę aby sprostać wyzwaniu, oporom, strachowi, problemom. Inaczej jest to bajka i jak jedna z wielu wprowadza bajkowy świat. No ale w nim nie żyję, bo żyję tu i teraz.

PS. Głodnemu chleb na myśli, a mądremu świadomość.

Tags:

najnowsze z filozoficznie

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać

Jak zacząć działać? Z racji tego, że człowiek podąża, potrzebą ludka jest
Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada

Kościół katolicki upada. Kościół stoi obecnie na grząskim gruncie, choć jeszcze tego
Translate »
idź do góry