Najtrudniej poznać samego siebie

Nie rób sobie tego

Nie rób sobie tego

w różne

Nie rób sobie tego. Wielokroć wokół powtarzają nam mistrzowie – „nie rób sobie tego”. Bacz na to co myślisz i mówisz, bo sam stwarzasz swoje życie. Niewiele jednak dociera do nas. Przyzwyczailiśmy się do gadania i myślenia bez odpowiedzialności. Nie dostrzegamy siły sprawczej w tym co robimy. I zupełnie tego nie wiążemy ze swoim życiem. A to niestety wielki błąd.

Nie rób sobie tegoNie rób sobie tego

Żyjemy w świecie myśli. Myśli i ich wypowiadania. Dosyć często sprawdza się zasada „co w głowie, to na języku”. I mimo iż myśli bywają niezborne i dosyć często nie są nasze, nie wypływają z serca tylko z emocji. Wpadają i wypadają. A przecież to nasze myśli tworzą nasze doświadczenia. To jakość naszych myśli, a co za tym idzie słów, tworzy nasze życie. Dzieje się tak, ponieważ błędnie zakładamy, że zmiany naszego życia zaczynają się na zewnątrz.

Czas sobie uświadomić, że jeśli chcemy zmienić zewnętrzny świat, trzeba najpierw zmienić wewnętrzny. Czas zmienić swoje myśli i powstrzymać słowa, ponieważ to, co myślimy, bezpośrednio wpływa na to, jak się czujemy. Jak reaguje nasze ciało i jak te reakcje wpływają na to jak się zachowujemy. To zaś decyduje o tym, kim jesteśmy i czego doświadczamy. Jeśli np. ciągle powtarzamy jak to jest nam źle, albo jak chorzy jesteśmy, to realnie budujemy tę chorobę. Stale podsycamy ją swymi słowami.

Myśli nie mają mocy. Ale, gdy poświęcimy im uwagę, zaczynają wydawać się nam prawdziwe. Gdy zaś zaangażujemy się we własne myśli, zaczniemy odczuwać związane z nimi emocje, które zostały wywołane przez te myśli. Wówczas wchodzimy w stan emocjonalny, który wpływa na to, jak postępujemy. Gdy zaangażujemy się bardziej we własne myśli, wzmocnią one naszą pewność siebie. Tym samym wywołają bardziej pozytywny stan emocjonalny, który następnie zostanie odzwierciedlony w reakcji ciała.

W ten sposób myśli tworzą rzeczywistość. To sposób, w jaki się zachowujemy, działamy, określamy kim jesteśmy i czego doświadczamy w życiu. Wszelkie nasze problemy to reakcje emocjonalne i reakcje ciała na myśli o problemie. Gdy myślisz, że ponosisz porażkę, poczujesz ją. Jeśli myślisz, że się nie uda, to się nie uda. Dopóki będziemy zwracać uwagę na myśl, będziemy nadal doświadczać tej rzeczywistości, o której myślimy. To zaś wzmacnia nasze przekonanie, że tak musi być. Nazywamy to wzorcem myśli.

Nie rób sobie tego – Podsumowanie:

Gdy myślimy tymi samymi myślami, wytwarzamy te same emocje i wykonujemy te same czynności. Tym sposobem nadal żyjemy tymi samymi doświadczeniami. Gdy wielokrotnie angażujemy się w te same wzorce myślowe, wzorce te kodują się jako plan w naszej podświadomości. Zaś nasza podświadomość to nasz autopilot, który automatycznie kieruje 95% naszego życia. To jak chocholi taniec, wciąż i wciąż to samo, aż do śmierci.

PS. Warto świadomie podejść do myśli, tak, aby samemu się nie krzywdzić. – August Witti

_____
#Myśli

Tags:

najnowsze z różne

Brak motywacji

Brak motywacji

Brak motywacji. Różne mogą być przyczyny braku motywacji u ludzi. Często wiąże

Czym jest trauma?

.Czym jest trauma? Trauma to zespół objawów psychologicznych, które pojawiają się po przeżyciu

Jak zmienić życie?

Jak zmienić życie? Jeśli wydaje nam się, że życie nas nie satysfakcjonuje,
Translate »
idź do góry
Skip to content