Najtrudniej poznać samego siebie

Nie udawaj Greka

w europejsko/filozoficznie/polsko

Grecja, przestała być suwerenem, teraz jest wasalem unii i jako taka przestaje istnieć. To ogromne upokorzenie wiekowego narodu, ogromny cios dla demokracji, państwowości i samostanowienia. Boże nie grzmisz, człowieku nie walczysz, nie widzisz co się dzieje? …

nie udawaj Greka.

nie udawaj GrekaDecyzje unii, a zwłaszcza Niemiec, pacyfikują Grecję ot tak, jak pstryknięcie palca. Obecnie, aby podbić dowolny kraj, nie ma potrzeby wojować, wojna to przeżytek, wystarczy zagarnąć politykę monetarną i rozgromić wszystko przy pomocy banków. Przejąć długi danego kraju i już posprzątane. Oto co nas czeka, gdy prześpimy, a przesypiamy w istocie wszystko. Żądania niemieckie /Schauble/ wobec Greków, przeraziły wszystkich, bo okazuje się, że Niemcy, jednak wojnę wygrały i faszystowskie idee wcale nie zginęły. Wszystko wygląda tak jak w latach 30-tych w Manachium, gdy powstał układ, między rządami Wielkiej Brytanii /Neville Chamberlain/, Francji /Édouard Daladier/, Niemiec /Adolf Hitler/ i Włoch /Benito Mussolini/ w sprawie Czechosłowacji.

Polska ma podobne długi i w tych samych rękach. Nic innego nas nie czeka, chyba że postąpimy tak jak Węgry, czy Islandia. Co prawda nie mamy tu słonecznych wysp, ale za to mamy złoża naturalne i bogactwa o jakich wielu się nie śniło. A do tego hasło i smykałkę “Polak potrafi”. Brukselski szczyt w sprawie Grecji, to powtórka Monachium. Grecji zaoferowano szybki zgon lub powolną śmierć, a Niemcy wykonali skok na grecki majątek narodowy. I po zawodach. Powstał funduszu prywatyzacyjnego, bez woli Greków oczywiście, który zagarnia wszystko: fabryki, wyspy, przemysł, porty i nawet źródła mineralne, a wszystko to za 50 mld euro. Oczywiście ta kwota pójdzie na spłatę długów rządowych i bankowych. Grecy muszą się zadowolić 5% tej kwoty. Długi Grecji są wyższe, zatem bieda będzie większa, a mimo to Grecy będą musieli dalej spłacać swoje państwo, a może wyemigrują i staną się tanią siłą roboczą Europy i świata. Oczywiście swoją swoje wsparcie wobec Niemiec zaoferował przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk, okrzyknięty sukcesem przez rodzime ściekmedia TVN-24.

To jest ostrzeżenie dla innych państw, a zwłaszcza Polski i wskazanie kierunku w którym powinniśmy podążać. Tym kierunkiem jest skuteczność i dalekowzroczność działań premiera Victora Orbana na Węgrzech. Pokierujmy się wreszcie rozsądkiem, bo chyba chcemy istnieć, a nie być murzynem narodów. W Grecji nastąpił cichy zamach stanu, a my nie powinniśmy mieć już żadnych złudzeń, co do partnerstwa i solidarności w Unii. I zacznijmy myśleć, interesować się i obserwować co się dzieje, a przede wszystkim działać, bo to nasze obecne życie, a nie jakaś tam przyszłość następnych pokoleń. Grecy teraz się burzą, ale czy to nie jest aby zbyt późno, czy nie przespali aby swojej wielowiekowej tradycji i państwowości. Zastanówmy się realnie, bo jeszcze możemy się zastanawiać, my Polacy jacy tacy.

PS. Nie oceniam, nie narzucam, zastanawiam się głośno i odrzucam, jakom Polak.

______
#Grecja

najnowsze z europejsko

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Sorry Europo

Sorry Europo

Rumakowanie się skończyło, czas na refleksję. Wulkanolodzy ostro alarmują. Siedzimy na beczce
Translate »
idź do góry