Najtrudniej poznać samego siebie

Nie wymigasz się od odpowiedzialności 1

Nie wymigasz się od odpowiedzialności

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Każdy z nas jest całkowicie odpowiedzialny za swoje życie. To podstawowa i najistotniejsza zasada oświecenia, którą musisz zrozumieć i przyjąć, jeśli planujesz szczęście i sukces w życiu, czyli bycie obudzonym. To oznacza ni mniej ni więcej, że jeżeli bierzesz pełną odpowiedzialność za swoje życie i jesteś szczęśliwy, to jesteś oświecony. Tak czy inaczej…

nie wymigasz się od odpowiedzialności.

Nie wymigasz się od odpowiedzialnościWiększość z nas wini za niepowodzenia kogoś innego, ba, zawsze musi być w ich życiu ktoś, kto ponosi winę i kto powinien coś zrobić. Nie oni sami, nie własnymi rękami i głową, nie świadomością, ale ktoś musi. Wcale nie musi. Niestety bez brania pełnej odpowiedzialności mało prawdopodobny jest sukces i szczęście. Wymówki za porażkę, usprawiedliwienie wyborów życiowych, usprawiedliwienie tego, co czujesz, to najczęstsze postaci ucieczki od odpowiedzialności. Ale czy da się od niej tak naprawdę uciec?

Mocą odpowiedzialności jest ucięcie negatywów, tzw. marudera w swojej głowie. Gdy myślisz nad sukcesem i osiągnięciem celu, zamiast robić wymówki, narzekać i psioczyć, uwalniasz emocjonalną przestrzeń poprzednio zamieszkiwaną przez negatywność. Pozytywne myślenie staje się pomocnym nawykiem i wypełniaczem z goła niebanalnym. Ludzie, którzy biorą pełną odpowiedzialność za swoje życie, doświadczają radości i kontroli nad okolicznościami. Są w stanie dokonywać słusznych i trafnych wyborów, ponieważ rozumieją, że są odpowiedzialni właśnie za własne wybory. To niezwykle istotny stan, bo pozwala doświadczać rzeczywistości w pełni, a nie z zza węgła.

Najważniejszym aspektem wzięcia odpowiedzialności za swoje życie jest uznanie, że twoim obowiązkiem i celem jest właśnie twoje życie. Nikt nie może, ani też nie potrafi żyć twoim życiem dla ciebie i za ciebie. Ty tutaj rządzisz. Bez względu na to, jak bardzo obwiniasz innych za swoje życiowe wydarzenia, każde z nich jest wynikiem twoich własnych wyborów, które podjąłeś i czynisz, acz możesz dokonywać ich nieświadomie. Słuchaj siebie, kiedy mówisz. Słuchaj co mówisz. Jeśli słyszysz obwinianie, możesz to zatrzymać.

Żyj ze sobą w zgodzie i harmonii, jak gdyby to, co robisz, było ważne i miało znaczenie – bo tak jest w istocie. Każdy twój wybór, każda akcja, którą podejmujesz – ma znaczenie. Twoje wybory mają znaczenie dla ciebie i tworzą twoje życie, to w którym właśnie żyjesz. Tak się składa, że w twoim życiu to ty jesteś najważniejszy. I pamiętaj – “stajesz się tym, o czym myślisz”, a twoje myśli są zawsze z tobą. Gdy twoje myśli są negatywne, musisz zmienić swoje myślenie. Spróbuj delikatnie przekierować je na weselszy temat, który wspiera twoje szczęście. Śmiej się, jeśli możesz i rób to szczerze.

PS. Prawda jest taka, że odpowiadasz za każdy jeden aspekt swojego życia, czy ci się to podoba, czy nie.

____________
#Odpowiedzialnosci

ostatnie z oświecenie

Przykuci do własnego JA

Przykuci do własnego JA 1

Zastanawiałeś się kiedyś, że skoro na początku życia byłeś otwarty, towarzyski, radosny,
DMSO na bóle w ogóle

DMSO na bóle w ogóle

Od dwóch dni testuję ten środek chemiczny i jestem mile zaskoczony, żeby
Translate »
idź do góry