Najtrudniej poznać samego siebie

Nie zapominaj oddychać

Nie zapominaj oddychać

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Nie zapominaj oddychać. Oddychanie to proces wciągania powietrza do płuc i wydychania go z płuc. Gdy krew zostanie natleniona w płucach, wraca z powrotem do serca, a następnie jest pompowana po całym naszym ciele. Krew dostarcza tlen i gromadzi dwutlenek węgla, zabierając go z powrotem do płuc, gdzie zostanie wydychany. Powietrze, którym oddychamy zawiera około 21% tlenu i 0,04% dwutlenku węgla, podczas gdy powietrze opuszczające ciało zawiera około 15% tlenu i 4% dwutlenku węgla. Tak więc wydychane przez nas powietrze zawiera 100 razy więcej dwutlenku węgla i 6% mniej tlenu niż wdychane przez nas powietrze.

Nie zapominaj oddychać

Nie zapominaj oddychać

Na szczęście nie musimy myśleć o oddychaniu. Nasz mózg wysyła sygnały do ​​naszego ciała, aby oddychało, więc my nie musimy pamiętać. Dzieje się to niejako z automatu, a my tak naprawdę zapominamy, że oddychamy. Większość z nas niestety nie oddycha prawidłowo. Nasze oddechy są zbyt płytkie, bierzemy tylko łyki oddechów, będąc zajęci czymś innym. Większość ludzi wciąga do płuc tylko minimalną ilość powietrza poprzez płytki oddech w klatce piersiowej. Co jakiś czas bierzemy głęboki oddech. A zbyt często się zdarza nam bezdech – gdy się skupiamy, gdy grają w nas emocje, zapominamy o czymś tak ważnym jak życie.

Stres jest główną przyczyną płytkiego oddychania. I odwrotnie, płytkie oddychanie powoduje stres organizmu. Organizm ze względu na wzrost poziomu dwutlenku węgla we krwi zaczyna słabnąć, co w dłuższej perspektywie może być szkodliwe. Przechodzi on w tryb „walcz lub uciekaj” i podnosi poziom związków chemicznych stresu, takich jak adrenalina i kortyzol. Brak oddechu przydarza się nam częściej niż myślimy. A brak tlenu skutkuje zwiększonym stresem, zmęczeniem, zaburzeniami snu, wysokim ciśnieniem krwi, bólem w dole pleców, bólem karku i barków, przedwczesnym starzeniem, depresją, lękiem, zaburzeniami odżywiania/otyłością, zmniejszoną witalnością, osłabionym układem odpornościowym ect.

Nie zapominaj oddychać – Podsumowanie:

Czas skupić się na oddychaniu!

Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to pamiętać o oddychaniu kilka razy dziennie. Ma to być jasna komenda myślowa – WDECH – WYDECH. Można to połączyć z ho’oponopono „kocham cię – WDECH”, „wybacz mi – WYDECH”, „dziękuję – WDECH”, „przepraszam – WYDECH”. Oczywiście dążymy do integracji i zespolenia. Chodzi o to, aby pamiętać, nic więcej. Zwróć uwagę także jak siedzisz lub stoisz. Spraw aby oddech był swobodny. Najlepiej zacząć dzień od ćwiczeń oddechowych. Jeśli opanowałeś medytację, oddychaj pranajamą. Skoncentruj się na oddechu wchodzącym przez nos do płuc, zatrzymaj go na chwilę i wydychaj powoli przez nos. Stopniowo zwiększaj czas według własnego uznania do dziesięciu lub piętnastu minut rano.

Pranajama to sanskryt i oznacza kontrolowany oddech. Jest to trzyczęściowe ćwiczenie oddechowe, w którym oddychasz przez nos, wdychając aż do osiągnięcia pojemności płuc, wstrzymujesz oddech, a następnie wydychasz przez gardło.

PS. Oddychaj głęboko, a życie będzie spoko. – August Witti

________
#Oddychaj

najnowsze z prawdziwie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Proste prawo przyciągania

Proste prawo przyciągania. O prawie przyciągania pisałem już wielokrotnie na DZIENNIKU WAREZA.
Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy?

Dlaczego cierpimy? Źródłem cierpienia jest przywiązanie. Wszyscy cierpią. To część ludzkiej kondycji.
Świadoma opinia

Świadoma opinia

Świadoma opinia. To, czego uczeń musi się nauczyć, jeśli w ogóle się
Translate »
idź do góry