Najtrudniej poznać samego siebie

Niebezpieczne Związki Komorowskiego 1

Niebezpieczne Związki Komorowskiego

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Mamy już wyrok w sprawie tzw. “afery marszałkowej”. Wojciech Sumliński został uniewinniony, a Aleksander L. skazany. Dziennikarz śledczy Wojciech Sumliński został uniewinniony w procesie dotyczącym domniemanej korupcji przy weryfikacji WSI. Byłego żołnierza WSI Aleksandra L. sąd skazał na 4 lata więzienia. Jak zatem rozpatrzone zostaną …

niebezpieczne związki Komorowskiego?

komorowski1Afera marszałkowa /nazwa pochodzi od ówczesnej funkcji Bronisława Komorowskiego/ to cykl wydarzeń z lat 2007-2008. Powstał wtedy układ, oparty na relacjach służby-media-politycy i stanowił fundament kolejnych patologicznych zdarzeń i afer. Kulisy afery marszałkowej nie zostały wyjaśnione i większość Polaków nie ma pojęcia o jej przebiegu. Autor cytatu „muszę zobaczyć aneks przed publikacją” – B. Komorowski, skutecznie uchylał się od udzielenia odpowiedzi na pytania posłów Prawa i Sprawiedliwości, odmawiał stawienia przed Komisją Weryfikacyjną i wielokrotnie wykorzystywał swoją pozycję, by uciec od składania rzeczowych wyjaśnień.

Sędzia /Stanisław Zdun/, który wziął pod lupę nagrania fonoskopijne, oświadczył, że nie ma żadnych dowodów na poparcie winy Sumlińskiego. Wskazał również, że o osobie Sumlińskiego nie ma mowy w rozmowach prowadzonych pomiędzy Tobiaszem a Leszkiem Pietrzakiem. Powstała również teza, że nagrywane były wszystkie rozmowy, ale ujawniona wyłącznie ich część, zeznania są bardzo wątpliwe i niewiarygodne, a niezrozumiałe przyznanie Tobiaszowi statusu pokrzywdzonego, mogło mieć wpływ na prowadzone śledztwo. W konsekwencji odmówiono Tobiaszowi bycie oskarżycielem posiłkowym.

Przypomnijmy, że w grudniu 2009 r. Sumliński i Aleksander L. zostali oskarżeni przez warszawską prokuraturę o powoływanie się od grudnia 2006 do stycznia 2007 r. na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się – w zamian za 200 tys. zł – załatwienia pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. Ten oficer tajnych służb wojska jeszcze z PRL ostatecznie został negatywnie zweryfikowany. W listopadzie 2007 r., po przegranych przez PiS wyborach, zawiadomił o sprawie ówczesnego marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego, który poinformował o niej ABW. Śledztwo trwało od grudnia 2007 r. W maju 2008 r. ABW przeszukała mieszkania członków Komisji Weryfikacyjnej WSI Piotra Bączka i Leszka Pietrzaka.

Tak niewygodny dla ówczesnej władzy autor książki „Niebezpieczne Związki Bronisława Komorowskiego” Wojciech Sumliński opowiada w niej o bardzo niebezpiecznym człowieku Bronisławie Komorowskim. Ludzie Komorowskiego i WSI w SKOK-ach zamieszani byli w wyłudzanie pieniędzy. Książka ta uświadamia nam, kto nami rządził i jakim człowiekiem jest Bronisław Komorowski. Wojskowe Służby Informacyjne dokonywały oszustw na gigantyczną skalę, śledztwa przeciwko oficerom WSI były blokowane, jak również śledztwa działalności fundacji Pro Civili. W książce nie brakuje sensacyjnych faktów o akcji WSI w SKOK Wołomin i powiązaniach Bronisława Komorowskiego z WSI. Wypowiedzi byłego prezydenta – cyt. “likwidacja WSI była hańbą i zbrodnią”, dają też obraz, jakim człowiekiem jest Komorowski.

Nasuwa się zasadnicze pytanie – czy Bronisław Komorowski zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań pod przysięgą oraz czy wyjaśnione zostaną jego związki z WSI, a skoro jest to działalność bandycka, czy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności?

PS. Żyjemy w Polsce, a nie w Indiach, gdzie ulicami chodzą święte krowy.

___________________
#BronislawKomorowski

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 5

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry