Wielka niechęć w nas do rozwoju człowieczeństwa

Wielka niechęć w nas do rozwoju człowieczeństwa

w różne

Wielka niechęć w nas do rozwoju człowieczeństwa. Zadaję sobie pytanie skąd ta niechęć rozwojowa, ten brak chęci ciągłego pokonywanie siebie. Skąd wieczne poczucie braku i nieposzanowania siebie, wręcz ewidentnego braku miłości własnej? Skąd odkładanie na później, szukanie własnych usprawiedliwień i życzeniowego braku działania? Bo wiecznie wydaje się nam, że sen, lenistwo i bezruch nam służą. Ale ewidentnie nie służą. Odpowiedź przyszła przed chwilą, gdy jeszcze spałem. I biegnę się podzielić tą myślą ze sobą. No bo z kim innym, skoro w życiu jestem tylko ja, tu i teraz? Jeszcze dygocze we mnie adrenalina, bo taki to był sen. W tym śnie zwaliło się na mnie to, czego już dawno się pozbyłem. Istny Armagedon.

Wielka niechęć w nas do rozwoju człowieczeństwaWielka niechęć w nas do rozwoju człowieczeństwa

Nie dotyczył ten senny Armagedon zawieruchy wojennej, ni wyzwań ponad siłę. Po prostu trafiłem we własne życie, sennie zmienione – 20 lat wcześniej. Pojawiły się te same obowiązki co wówczas, ten sam natłok i ten sam final time. Wszystko działo się w biegu, z tą jedną różnicą, że jak na lekarstwo uświadczyć można było telefonu /gdzieś zaginął/, zegarka /zapodział się/ i wszelkiej informacji. Prawdziwa kołomyjka, z którą musiałem sobie poradzić. I poradziłem mimo zadyszki i wielkiego napięcia, które spowodowało adrenalinę. Już dawno się tak nie obudziłem – w napięciu i gotowości do działań. Bo przecież spełniają się moje marzenia i muszę podołać. Ewidentnym stresorem były tu duże pieniądze na wyrost, które otrzymałem, ale nic jeszcze nie zrobiłem.

Dodatkowo pojawił się wypasiony samochód, którego jak zwykle w swych snach nie mogłem znaleźć. Pojawił się też mój syn, wówczas mały i powierzony mi w opiekę. Cóż z tego, że jego dawno w moim życiu nie ma, bo wybrał nieświadomość i lenistwo. A nie dygresje i nauki ojca. Wszystko to sprawiło, że po prostu ginąłem w natłoku obowiązków, bez jakiejkolwiek pomocy z zewnątrz. Jak to już w moim uprzednim życiu bywało. Natchnęło mnie to przekonaniem, że pewnych obowiązków życiowych, typu rodzina i dzieci nie powinienem nigdy podejmować. Bo z tego powodu teraz muszę działać ze zdwojoną siłą, zamiast już osiąść na laurach i realizować tylko siebie.

Życie, które sobie stwarzamy zmusza nas do działania. I to działanie musi z naszej strony być przemyślane, dokładnie rozważone i absolutnie nie zawierać pierwiastka lenistwa i sennego błogostanu. Niczym Noe, który przeżył 800 lat, a większość w swojej arce. Całymi dniami musząc działać, aby te wszystkie zwierzęta zachować przy życiu. Karmić je, czyścić po nich, dbać i zapobiegać wszystkim niepożądanym zdarzeniom. Zapewne stąd te 800 lat, bo chłopina nie miał się czasu ani starzeć, ani odpoczywać, ani też planować starości, jak my to ludzie obecnie robimy. Te wszystkie czynniki upływu czasu powodują w nas nieodwracalne zmiany i degradacje ciała, które nieustannie potrzebuje ruchu, pasji i celów.

Wielka niechęć w nas do rozwoju człowieczeństwa – Podsumowanie:

Konkluzja jest taka, że jeśli coś w życiu chcemy osiągnąć, coś po sobie zostawić światu, nie potomkom, bo oni żyją tak samo krótko jak my, trzeba po prostu być w ciągłym ruchu. Mimo przeciwności, mimo chwilowej niechęci, na przekór rzeczywistości, która nie sprzyja, bo my te przeszkody sobie tworzymy, rezonując z nieistotnymi dla nas sprawami, przejmując się mirażami, absorbując sztuczność wiecznej pogoni. Nic takiego bez naszej zgody w naszym życiu się nie pojawia. Jeśli mamy w sobie pasję i cel, a dodatkowo miłość do siebie, nic nam na drodze nie stanie. Ale weź człowieku porzuć wszystkie te programy w sobie, cały ten marazm, pośpiech i stresory. Ale jeśli się ich naprawdę nie pozbędziesz, będzie jak zwykle tzn. nieciekawie, boleśnie, beznadziejnie, wręcz chujowo.

PS. Adrenalina to motor ludzkiego działania i narzędzie do przekraczania granic. – August Witti

__________________
#RozwojCzlowieczenstwa