Najtrudniej poznać samego siebie

Niepodległość Kalisza 1

Niepodległość Kalisza

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Prezydent miasta Kalisza, lider Wspólnego Kalisza – Grzegorz Sapiński w ostatnim czasie przekazał swoją decyzję mieszkańcom Kalisza oraz mediom kaliskim w kwestii narastających żydowskich roszczeń w sprawie ziemi kaliskiej. Oświadczył, że nie podpisze porozumienia ze stroną żydowską.

Niepodległość Kalisza została zachowana.

zyd2Żydowskie roszczenia, które w Polsce ujawniają się jak grzyby po deszczu, w początkowej fazie dotyczyły gruntu o powierzchni 0,5 ha w samym centrum miasta. Sporna działka stanowi część boiska sportowego. W trakcie trwających roszczeń, areał urósł do ponad 3 ha i obecnie obejmuje tereny nieczynnego już budynku ośrodka szkolno-wychowawczego, budynku kaliskiego pogotowia ratunkowego i bloków mieszkalnych. Zwiększanie bezpodstawnych, nieudowodnionych roszczeń to też polityka gminy żydowskiej i do tej pory udawało im się, w wielu kwestiach, dochodzić nieuzasadnionych roszczeń. Tym razem prezydent miasta podjął jedyną słuszną decyzję, zgodną z interesem lokalnej społeczności i polskim prawem. Decyzją sądu właścicielem terenu, posiadającym do niego pełnie prawo, jest miasto Kalisz, a miasto Kalisz nie będzie honorować żadnych nieuzasadnionych roszczeń. To działanie na szkodę społeczeństwa, które na dodatek przyniosły miastu wielomilionowe straty.

Brawa dla Grzegorza Sapińskiego, który jako jeden z nielicznych daje przykład dbania o interes narodowy i lokalny. Wszystkie przypadki takich nieuzasadnionych roszczeń z kapelusza, powinny być opublikowane, ujawnione i skrytykowane tak, aby społeczeństwo otrzymało jasny komunikat i wzór jak postępować w takich sytuacjach. To nie są sprawy, którymi powinny się interesować tylko ugrupowania prawicowe, narodowe, patriotyczne i wolnościowe, to sprawa nas wszystkich, obywateli Polski. Jeszcze raz wielkie brawa dla Prezydenta Kalisza i wyrazy szacunku.

PS. A ty Icku – ostrożnie mijaj Kalisz.

______
#Kalisz

ostatnie z patriotycznie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Wiara przyrodzona 3

Wiara przyrodzona

Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie z tradycją. Od
Jesteś Polakiem?

Jesteś Polakiem?

Co to właściwie oznacza? Co sprawia, że wraz z tym słowem odczuwamy?
Odrobiona lekcja

Odrobiona lekcja

Wnioski polityczne, które nasuwają się po ostatnim, kończącym się roku, są bardzo
Translate »
idź do góry