Niepodległość Kalisza

Niepodległość Kalisza

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Niepodległość Kalisza. Prezydent miasta Kalisza, lider Wspólnego Kalisza – Grzegorz Sapiński w ostatnim czasie przekazał swoją decyzję mieszkańcom Kalisza oraz mediom kaliskim w kwestii narastających żydowskich roszczeń w sprawie ziemi kaliskiej. Oświadczył, że nie podpisze porozumienia ze stroną żydowską. Niepodległość Kalisza została zachowana.

Niepodległość Kalisza

Niepodległość Kalisza

Żydowskie roszczenia, które w Polsce ujawniają się jak grzyby po deszczu, w początkowej fazie dotyczyły gruntu o powierzchni 0,5 ha w samym centrum miasta. Sporna działka stanowi część boiska sportowego. W trakcie trwających roszczeń, areał urósł do ponad 3 ha i obecnie obejmuje tereny nieczynnego już budynku ośrodka szkolno-wychowawczego. Także budynku kaliskiego pogotowia ratunkowego i bloków mieszkalnych.

Zwiększanie bezpodstawnych, nieudowodnionych roszczeń to też polityka gminy żydowskiej. Do tej pory udawało im się, w wielu kwestiach, dochodzić nieuzasadnionych roszczeń. Tym razem prezydent miasta podjął jedyną słuszną decyzję, zgodną z interesem lokalnej społeczności i polskim prawem. Decyzją sądu właścicielem terenu, posiadającym do niego pełnie prawo, jest miasto Kalisz. Kalisz nie będzie honorować żadnych nieuzasadnionych roszczeń. To działanie na szkodę społeczeństwa, które na dodatek przyniosły miastu wielomilionowe straty.

Brawa dla Grzegorza Sapińskiego, który jako jeden z nielicznych daje przykład dbania o interes narodowy i lokalny. Wszystkie przypadki takich nieuzasadnionych roszczeń z kapelusza, powinny być opublikowane, ujawnione i skrytykowane tak, aby społeczeństwo otrzymało jasny komunikat i wzór jak postępować w takich sytuacjach. To nie są sprawy, którymi powinny się interesować tylko ugrupowania prawicowe, narodowe, patriotyczne i wolnościowe. To sprawa nas wszystkich, obywateli Polski. Jeszcze raz wielkie brawa dla Prezydenta Kalisza i wyrazy szacunku.

PS. A ty Icku – ostrożnie mijaj Kalisz.

______
#Kalisz