Niewinni przestępcy

Niewinni przestępcy

w polsko

Niewinni przestępcy. Kolejny rewelacyjny zapis prawny i następny powód do dumy partiokracji. Od dziś czyli 1 lipca ruszy lawina umorzeń w sprawach karnych i sprawców ciężkich przestępstw, a za umorzenie dostaną jeszcze odszkodowanie. Odbywać się będzie za sprawą nowelizacji kodeksu karnego z 20 lutego 2015 r. (Dz.U. z 2015 r. poz. 396), która wprowadza zmianę art. 102 k.k.

Skraca ona dodatkowy okres przedawnienia do pięciu lat, niezależnie od wagi czynu. Oznacza to, że mimo iż prokurator postawił zarzuty w sprawie karnej, nie będzie miał czasu na jej zamknięcie. Zaś już niewinni przestępcy wesprą swym głosem upadający rząd w jesiennych wyborach.

Niewinni przestępcy

Niewinni przestępcy

Platforma Obywatelska dba o najwierniejszy elektorat. Nie dziwne jest zatem, że miała tak wysokie poparcie w zakładach karnych. Okres przedawnienia przestępstw ulega skróceniu, zatem wiele spraw zamiast trafić przed sąd zostanie umorzonych, a sprawcy przestępstw, w tym afer, pozostaną bezkarni, mało tego dostaną również odszkodowanie.

Wygląda na to, że PO spłaca swój więzienny dług twardemu elektoratowi w zakładach karnych. Chodzi także o grube sprawy karne, które mają już swój bieg i te, które jeszcze się pojawią, w ten sposób doprowadzić te sprawy do przedawnienia, bo wiedzą co leży im na sumieniu, wiedzą również, jaka wielka była ilość afer w okresie ich rządów i nie chcą /nie życzą sobie/ ich ścigania, gdyż mogło by się okazać, że wszyscy są umoczeni i cała platformerska banda musi iść do więzienia.

Okres przedawnienia karalności od dzisiaj zostaje skrócony z 10-letniego na 5-letni, niezależnie od wagi przestępstwa. I wszystko kwitnie.

PS. Jedni są uczciwi, drudzy mają alibi na każdy uczynek. A my mamy państwo prawa.

_____________
#PaństwoPrawa