Najtrudniej poznać samego siebie

Niewygodna wojna

Niewygodna wojna

w filozoficznie/prawdziwie

Niewygodna wojna. Sporo mówi się ostatnio o wojnie, rozpatruje się różne koncepcje, omawia scenariusze, generalnie straszenie wojną jest w modzie.

Niewygodna wojna

Niewygodna wojna

Do wojny dążą biedni i bezsilni, cała oligarchiczna reszta kupuje co chce podbić i wysysa do cna, prowadząc gospodarkę rabunkową. Wojna jako taka jest niewygodna, ale nic nie zastąpi wojny w oczyszczeniu i natychmiastowych zmianach, początkowo na złe, docelowo, przy sprzyjających warunkach na dobre. Wojna generuje wroga, wróg generuje z jednej strony kolaborację i bratnią przemoc, z drugiej zaś konspirację i patriotyczne zrywy.

Wspomaga też przemysł, na początku gigantycznym handlem bronią, później odbudową i rozbudową. Wojna nie jest zbędna, mimo iż giną ludzie, którzy tak czy inaczej giną w czasach rabunkowej gospodarki kapitalistycznej. Przy czym podczas wojny giną dla czegoś, niejednokrotnie bohatersko, z jakiejś przyczyny. W trakcie trwania rabunkowej gospodarki giną bez celu i sensu, z biedy.

Wojna wyzwala skrajności, albo bohaterstwo i patriotyzm, albo tyranię i instynkt mordercy, ale nigdy nie pozostawia człowieka obojętnym. Pokojowy kapitalizm rabunkowy bazuje właśnie na tejże obojętności i strachu przed nieznaną przyszłością.

Jak człowiek już wie, że może zginąć bo jest wojna, to nie komplikuje sobie życia mrzonkami, tylko działa na zasadach wet za wet, stawia wszystko na jedną kartę. Tchórze giną pierwsi, podobnie jak pechowcy. Generalnie wojna powoduje zrzucenie maski. Wyłazi to co było pod nią usilnie skrywane. Stan wojny ma swoje plusy, nie można temu zaprzeczyć, a przede wszystkim daje szansę temu co wojnę tą wywołuje. W normalnych i pokojowych warunkach, w kapitalistycznym zamordyzmie szansy takiej nikt nigdy nie dostanie.

Niewygodna wojna – Podsumowanie:

Zatem wojna to nie tylko wymysł programistów gier komputerowych, co dosyć często ostateczne rozwiązanie i natychmiastowa zmiana. A istotą wojny jest wyzwolenie, wygrywa ten co pozostanie. Obecnym władcom wojna nie służy, służy przyszłym.

PS. Pokój w po­lity­ce między­naro­dowej, jest to ok­res oszus­tw między wojnami.

______
#Wojna

 

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry