Najtrudniej poznać samego siebie

Niezgoda na wszystko

Niezgoda na wszystko

w bez kategorii

Niezgoda na wszystko. To co nam się objawia, co codziennie, niezmiennie widzimy, to właśnie niezgoda. Niezgoda na siebie, bo co inni powiedzą? Niezgoda na innych, bo to tacy owacy. Albo „jak on może?” Niezgoda na wszystko, niezgoda na świat, kraj, zdrowie, niezgoda na psa, na komara. A gdyby tak olać tę niezgodę? Gdyby tak spróbować wszystko, ale to wszystko przyjąć tak jak jest? Można mieć własne zdanie, i owszem, ba, nawet trzeba, ale nie dzielimy się tym zdaniem wszem i wobec, ze światem. Nie roztrząsamy z innymi. Nie dociekamy. To wówczas by była ZGODA.

Niezgoda na wszystkoNiezgoda na wszystko

Rozmowy mają to do siebie, że w przypadku mężczyzn niosą niezgodę, a w przypadku kobiet, o dziwo, zgodę. My mężczyźni lubimy podzielać czyjś pogląd, ale odmienny wywołuje w nas agresję. Taka rola, takie geny, taka natura. Ale z tymi, z którymi się nie spotykamy na co dzień nie musimy walczyć. Możemy zawsze zmienić swoją perspektywę i zdanie na dany temat. Możemy wytłumaczyć argumentacją, dlaczego się nie zgadzamy. W końcu możemy dowiedzieć się czegoś nowego o swoim rozmówcy słuchając go. Po prostu. A kiedy się poznamy, zaczynamy szanować, wówczas zachowujemy się jak dorośli i takie rozmowy mogą być wręcz dla nas interesujące. Zatem nie siłą, a erudycją i ciekawością. Po prostu miłością.

Trudno o rozmowy o sprawach, z którymi się nie zgadzamy. Szczególnie z rodziną, partnerami i bliskimi, przyjaciółmi, znajomymi, łatwiej coś zepsuć niż naprawić. Ale kłócenie się o politykę, miedzę, pieniądze oraz wszelkie inne bzdury niszczy przede wszystkim nas. Bo co wiemy o innych? Nic. Się nam wydaje. A informacja to potęga. Jeśli czegoś się dowiadujemy, wówczas mamy szansę na rozwagę, która bardzo często przysuwa nas do zgody. Jeśli zaś stanęliśmy gdzieś w przeszłości, to chyba zrozumiałe, że się nie posuwamy. Nadal stoimy. A życie mija banalnym tik tak.

Niezgoda na wszystko – Podsumowanie:

Rozmawiać trzeba się nauczyć, zwłaszcza rozmów na odmienne od naszych poglądy. Świat gna do przodu i nie ma szans, aby go zatrzymać. Zatem nasza niezgoda na wszystko niszczy nas samych. Ale też zgoda nie oznacza honorowania, nie oznacza zmiany zdania. To po prostu zgoda. Jest jak jest, no to myślmy, by było lepiej. I tyle. Wzmocnijmy swoją perspektywę, dlaczegóż to nasze poglądy są odmienne. Niestety, często bywa tak, że upieramy się z niezrozumienia lub niewiedzy. Ale sorry, to ja muszę zrozumieć, nikt inny.

PS. Zmieniamy się my. Świat jaki jest, taki jest. – August Witti

________
#Niezgoda

Tags:

najnowsze z bez kategorii

Teoria rezonansowa

Teoria rezonansowa. Synchronizacja, harmonizacja, wibracje lub po prostu rezonans ma integralny związek
Tajemnica świadomości

Tajemnica świadomości

Tajemnica świadomości to wszystko, co jest potrzebne do rozwiązania trudnego problemu świadomości.
Fanatyzm religijny

Fanatyzm religijny

Fanatyzm religijny w dzisiejszych czasach jest widoczny na całym świecie. Europa nie
Translate »
idź do góry