Nikomu nie zależy

Nikomu nie zależy

w filozoficznie/tradycyjnie

Nikomu nie zależy na tym, żebyś był zdrowy, bo zdrowy człowiek to zerowy interes. Dopiero człowiek chory napędza koniunkturę wszystkim, ale to wszystkim, którzy z medycyną są związani. Lekarze, pielęgniarki, służby medyczne, wszyscy wytwórcy medyczni, apteki, punkty medyczne i najważniejsze – koncerny farmaceutyczne. Im najmniej zależy, żebyś był zdrowy, swoimi wyrobami leczą objawy, nie przyczynę.

Nikomu nie zależy

Nikomu nie zależy

Nie mówię, że nie ma dobrych lekarzy, bo są. Nie mówię, że nikt nie chce ci pomóc, bo tacy ludzie też są. Należą do nielicznej grupy. To idealiści, to ludzie dosyć często po kłopotach z własnym zdrowiem, którzy dociekliwie posiedli wiedzę i chcą ją wykorzystać. Generalnie jednak nikomu nie zależy na twojej dobrej formie. Bo człowiek zdrowy, w wyśmienitej kondycji nie kupuje lekarstw. Nie korzysta z „pomocy” lekarzy, niespecjalnie też dba o zdrowie, bo po co?

Powiem więcej, współczesna medycyna działa podobnie jak mechanicy samochodowi. Odwozisz do takiego samochód, bo trzeba wymienić klocki. W tydzień później psuje się rzecz, która bez ingerencji pewno w ogóle by się nie zepsuła. Ale byłeś u mechanika! Nie mówię, że wszyscy mechanicy to magicy, bo mój np. jest w porządku :D.

Dokładnie podobnie jest z medycyną, leczy cię objawowo, bo boli, bo przeszkadza. Wyleczyłeś ból serca, boli cię żołądek, bo leki na serce leczą serce, ale obciążają żołądek. Każdy specyfik medyczny, chemiczny działa niestety podobnie, natomiast zioła działają zupełnie inaczej, bo leczą co leczyć mają i nie psują. Teraz włączyć powinny się koncerny farmaceutyczne, które namiętnie pod pozorem dbałości o zdrowie, wycofują co rusz z rynku preparaty ziołowe. No bo co, zioło urośnie w ogrodzie, garażu, bądź szafie i służy. Kto na tym zarobi? No nikt, skorzysta tylko twoje zdrowie. Ale koncernu to nie interesuje.

Poraża mnie podejście ludzi ślepo wierzących w medycynę, która jak wiadomo z rakiem sobie nie radzi. A tu masz, wychodzi gościu /lekarz/ i mówi, że soda i cytryna leczy tę nieuleczalną chorobę. Albo że olej CBD uśmierza ból, leczy depresję, odbudowuje mózg. I naraz cała chmara znawców medycznych różnej maści i autoramentu. Spędzających swoje urlopy na koszt koncernów i firm medycznych krzyczy, że to nie prawda, że to fałsz.

A ja spróbowałem tych leków z bożej apteki i leczą, a jak, z doskonałym skutkiem. Ja tam wolę być sobie zdrowym i w formie, a wy jak chcecie, tak macie. Całe wieki te środki naturalne pomagały, a teraz okazują się być niebezpieczne. Powaga? Nagle podstawowe środki, zioła, witamina C i wiele innych wycofywane są z rynku, a przede wszystkim szpitali. Bo? Bo szpital, moi mili, to współczesny regulator populacji, umieralnia. A pacjent to żyła złota :D.

Nikomu nie zależy – Podsumowanie:

Z drugiej strony prohibicja zawsze tworzyła czarny rynek, zamiast whisky – miód, zamiast leków – zioła.

Dziurawiec – posłuszne ziele, w noc świętojańską zakwita, dar wprost z bożej apteki, leczy wątrobę jelita.
Jasnota biała, głucha pokrzywa, służy – więc zawsze szczęśliwa, pomóż zdechlakom oddychać, nie dławić się kaszleć i kichać.

Dziękuję ci kminku dziękuję, że chleb z tobą lepiej smakuje, rośniesz dyskretnie nieśmiało, nie chcesz by cię podziwiano.
Melisa – znał ją Hipokrates, leczył nerwy żółć uspokajał, meliso najdroższa kochana, śpi się po tobie do rana.
Dzieciństwo przypomina, dom rodzinny, z chorobą kłopoty, babcię co dawała na poty. – malina
Lubi kocha szanuje, chłodzi odkaża ratuje. – mięta

Nagietek niewielki jak łokietek, z kwiatami pomarańczowymi, od czerwca do października, leczy więdnie usycha.
Jan rzadko kiedy chorował, żył lat 90 szczęśliwie, mówiono na pogrzebie, że się kąpał w pokrzywie.
Nie dzika – oswojona, jak stara dobra żona, kiedy jest bardzo źle, da witaminę Ce. – róża.

Do mycia głowy, do płukania gardła, żeby cię grypa nie zjadła, i daleko i blisko, dobry zawsze na wszystko. – rumianek
Ruta szarozielona, z kwiatami żółtymi, gdy złość w nas kipi i grzmi, obniża ciśnienie krwi.
Rośnie pod płotami, w zaniedbanych parkach, na najgorszej glebie, serdecznik z serca dla ciebie.
Szałwia czerwona szalona, ma dla nas jednak względy, nie całuje gęby, leczy nam dziąsła i zęby.

PS. W zdrowym ciele zdrowy duch – ale ze mnie zuch!

_________
#Zdrowie