Najtrudniej poznać samego siebie

No i po aferze taśmowej 1

No i po aferze taśmowej

w polsko/prawdziwie

Od 1 lipca wchodzi nowelizacja prawna, dotycząca procesów karnych i dowodów zdobytych z naruszeniem prawa. W myśl art. 168 A kodeksu postępowania karnego, dowody zdobyte z naruszeniem prawa zostaną zdyskwalifikowane. Czyli wszelkie nagrania nie będą dowodami w sądzie, nawet jeśli będą dotyczyły najcięższych przestępstw karnych.

No i po aferze taśmowej!

prawo1Nowy przepis nie tylko utrudni ściganie przestępców, zwłaszcza tych najcięższego kalibru, utrudnia także prowadzenie procesów i śledztw. Ale głównym jego zadaniem, celem jego wprowadzenia, jest odebranie wartości ujawnionym nagraniom rozmów polityków w aferze taśmowej. Jedynym rozwiązaniem aby już istniejące nagrania nie straciły wartości, jest szybkie działanie prokuratury, która musiałaby wnieść akt oskarżenia przed 1 lipca tego roku, ale nie po to system obsadza swoich sędziów i spowalnia pracę, aby to było możliwe.

“Jeżeli funkcjonariusz czy osoba prywatna narusza prawo, np. włamując się do mieszkania, i zdobywa dokument, który może być dowodem, to powinna zostać ukarana, ale dowód należałoby wykorzystać jak każdy inny” – mówi prof. Romuald Kmiecik z Katedry Kryminalistyki i Prawa Dowodowego UMCS. Zdaniem profesora “w przypadku dowodów z nagrania rozmowy, czy z dokumentu nie ma znaczenia, kto i jak je uzyskał. Nie wpływa to także na ich wartość”. Zatem ewidentnie nowe prawo zostało wprowadzone dla osłabienia afery podsłuchowej. Obecnie adwokaci będą mogli pod byle pretekstem kwestionować prawdziwość dowodów i w ten sposób przedłużać w nieskończoność procesy karne. Ciekawostką jest, że w innych sprawach niż karne, np. rozwodowych, “te dowody” wciąż będą używane. Zatem mamy do czynienia z manipulacją prawną i naginaniem prawa do potrzeb władzy. Z dnia na dzień rządzący stają ponad prawem, z dnia na dzień zabezpieczają swoje tyły, aby nie oddać władzy, albo w przypadku jej oddania wyjść obronną ręką z opresji udowodnienia nieuczciwych działań.

W ostatnich czasach mamy do czynienia z wieloma kwiatkami zmian prawnych i konstytucyjnych, zastanawia mnie tylko brak oporu i protestów społeczeństwa, które chętnie i dobrowolnie staje się już nie wasalem rządzących i obcych kapitałów, co po prostu niewolnikiem. Należy przygotować się na wiele takich, antyspołecznych i zniewalających zmian, zwłaszcza w tym okresie wakacyjnym. Ludzie myślą o urlopach i wakacjach, a władza o władzy, bogactwie i życiu ponad prawem. Rzeczywiście Temida jest ślepa.

PS. Grabież legalna może przejawiać się na tysiąc sposobów, stąd nieskończona liczba jej przejawów: cła, ochrona rynku, dotacje, subwencje, preferencje, progresywny podatek dochodowy, bezpłatna oświata, prawo do pracy, prawo do zysków, prawo do płacy, prawo do opieki społecznej, prawo do środków produkcji, bezpłatny kredyt itd., itd. Wszystkie te przejawy – połączone tym, co dla nich wspólne, czyli usankcjonowaną grabieżą – noszą nazwę socjalizmu. – Frédéric Bastiat

_______
#Prawo

ostatnie z polsko

Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem

Tomek, wracaj!

Powiedziałabym – obejrzyjcie, fajny klip. Ale to jest coś więcej niż film
Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem
Proszę Państwa, oto Ryś 3

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Translate »
idź do góry