Najtrudniej poznać samego siebie

No i wunderbar

w europejsko/prawdziwie/tradycyjnie

W Augsburgu w Bawarii /Niemcy/, władze miejskie, chcą zakwaterować uchodźców w dawnym obozie pracy przymusowej Dachau /Arbeitslager/ twierdząc, że to wyśmienity pomysł i dobre rozwiązanie.

No i wunderbar!

obozy1Imigranci z Bliskiego Wschodu zostaną rozlokowani w budynku stojącym na terenie dawnego obozu Dachau, w którym w czasie II wojny światowej Niemcy przetrzymywali pracowników przymusowych. Pomysł skądinąd bardzo dobry i adekwatny do zaistniałej sytuacji, acz kontrowersyjny. Politycy tłumaczą jednak, że imigranci będą tam mieli dobre warunki socjalne, o wiele lepsze niż w innych obiektach i dodatkowo będą dobrze chronieni, przed samymi sobą. Dodatkowym argumentem, zdaniem władz Augsburga jest koncepcja, że nowe zastosowanie obozu Dachau, właśnie jako schronienie dla azylantów, będzie wspaniałym, jakże urealnionym pomnikiem pamięci, lepszym niż dotychczasowa funkcja muzeum, czy wcześniejsza biblioteki. Szalony plan mimo dobrych intencji władz Augsburga, może zupełnie nie zostać zrozumiany poza granicami Niemiec, albo może zostać zrozumiany zbyt dosłownie.

Jednakże tak naprawdę to nie pierwszy tak oryginalny i “nowatorski” pomysł Niemców, gdyż już w Schwerte, na zachodzie Niemiec, uchodźcy również mają zamieszkać w zabytkowym budynku, który stoi na terenie i należy do kompleksu byłego podobozu Buchenwald. Co prawda nigdy nie przetrzymywano w nim więźniów, a w przeszłości działało tam przedszkole, ale konotacje są jednoznaczne i realne. W zeszłym roku do Niemiec przybyło około 200 tysięcy uchodźców z Bliskiego Wschodu i nie tylko. Niemcy mają coraz większe problemy z zakwaterowaniem azylantów i ich bezpieczeństwem, zatem dawne obozy pracy i obozy koncentracyjne są dla nich jak znalazł. Może i w Polsce ktoś wymyśli, wzorem Niemców ponowne, podobne zastosowanie obozów pracy, w końcu krematorium nie musimy uruchamiać. Wreszcie może oficjalnie doczekamy się prawdziwych polskich obozów koncentracyjnych i dotychczasowe, fałszywe hasła głoszone przez niektórych przestaną być gołosłowne.

PS. W końcu Niemcy są naszym przewodnikiem duchowym po współczesnej Europie i Unii Europejskiej. No i wunderbar.

__________
#ObozyPracy

najnowsze z europejsko

Blackout świata

Blackout świata

Blackout świata – Żyjemy w bardzo ciekawych czasach. W całym cywilizowanym świecie
Gesara i Nesara

Gesara i Nesara

Gesara i Nesara – Zaczęło się lata temu w Stanach Zjednoczonych. Gdy
Translate »
idź do góry