Nowa era sterowców

Nowa era sterowców

w różne

Nowa era sterowców. Obecnie możemy latać bez emisji dwutlenku węgla. Taka możliwość dają nowej generacji sterowce. Mogą one zrewolucjonizować podróże powietrzne w nadchodzącej dekadzie. Trzy czwarte redukcji emisji dwutlenku węgla przychodzi prawie za darmo. To hel utrzymuje nas w powietrzu, więc potrzebujemy tylko paliwa /do czterech silników spalinowych/, aby popychać sterowiec. Oczywiście bez silnika odrzutowego sterowce są znacznie wolniejsze niż współczesne samoloty. Ale za to istnieje możliwość wspaniałych widoków, tym bardziej że sterowce latają dużo niżej. Świat obecnie poważnie zastanawia się jak zmniejszyć emisję dwutlenku węgla. Mamy zatem odpowiedź. Hybrydowe sterowce są przystosowane do zrzutów pomocowych, poszukiwań i ratownictwa, ale też centrów dowodzenia i turystyki. Najbardziej praktyczne zastosowanie leży jednak w transporcie towarowym. Sterowce hybrydowe są przystosowane do szybkiej dostawy towarów z zagranicy. Sterowce umożliwiają szybszą dostawę niż statkiem z proporcjonalnie niższym wzrostem kosztów transportu.

Nowa era sterowcówNowa era sterowców – Obserwacja:

Transport międzynarodowy nie musi być szybki, zatem transport żywności lub chemikaliów sterowcem może ograniczyć emisję dwutlenku węgla w porównaniu z dużymi statkami towarowymi na morzu. Jednak pomimo wszystkich swoich zielonych referencji, niektórzy twierdzą, że sterowce napędzane helem nie są przyszłością ekologicznego transportu. A to dlatego, że głównym źródłem produkcji helu jest wydobycie ropy i gazu. Jeśli głównym motorem napędowym przyszłego przemysłu sterowców jest redukcja emisji CO2, to przemysł sterowców oparty na helu będzie musiał polegać na funkcjonującym przemyśle naftowym i gazowym. A to nie ma sensu.

Wodór jest oczywistą alternatywą dla helu. Może być produkowany ekologicznie i z każdym dniem coraz taniej. Ma niefortunną reputację ze względu na wcześniejsze wypadki, ale przez lata wiele się nauczyliśmy o tym, jak obchodzić się z wodorem, zwłaszcza w transporcie. Jest on obecnie używany do napędzania samochodów, ciężarówek i samolotów. Wracając do samych sterowców osobowych, jest to kabina o niskim poziomie hałasu, wibracji i turbulencji, w której podczas wielu operacji można nawet otworzyć okno. Okna sięgają od podłogi do sufitu, więc oświetlenie otoczenia jest również inne. Kabina ma dużo więcej przestrzeni w przeliczeniu na pasażera.

Sterowce znów odnajdują swoje miejsce w postępowym społeczeństwie. Będziemy musieli pogodzić się z faktem, że nie możemy żyć w pośpiechu i dreptać w miejscu, ignorując planetę. To lżejsze od powietrza podróżowanie ma do odegrania pewną rolę we wspieraniu tego dążenia do bardziej ekologicznego rozwoju. Świat już ruszył w tym względzie, tylko czekać aż sterowce pojawią się w Polsce.

PS. Ludzie nie potrafią latać, bo nie wierzą, że potrafią. – August Witti

________
#Sterowce

Tags: