Nudy na pudy

Nudy na pudy

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Nudy na pudy – Chciało by się zacząć “w taki dzień jak dzisiaj”, ale to już było. Dzisiaj konkretnie o nudzeniu się w świadomości. Przychodzi taki dzień właśnie, warunki pogodowe nie są istotne, ale na ogół leje. Człowiek niejako chce wejść do swojego kokona, ale jako że go nie ma, zatem cały czas trwa nieukontentowany, nienasycony, niedopieszczony i nic mu tej stabilizacji nie daje. Co wówczas?

Nudy na pudy

Nudy na pudy – Obserwacja:

Każdego to dopada i nie ma co się ani wstydzić, ani zżymać, ino /jak u nas czasami mówią/ wziąć się wypieścić. Ja to dzisiaj zrobiłem tak: odgrzebałem stary ale jary film Miami Vice, ten z Colinem Farrellem i Jamie Foxxem /pyszna zabawa/, Karolek kupił mi “African Queen” /zacne piwko/, a ja znalazłem w trawie na polu, coś co do złudzenia przypomina AK47 – siedzę i rozkoszuję się tym wszystkim.

Rozmyślam, trochę pośpię, koty pogłaszczę, u psów byłem, może kąpiel w wannie, możne książka, coś słodkiego, kawa, może jednak pośpię, a może coś napiszę. I tak cały dzień dzisiaj – kontemplacja nudy. Bo człowiekowi się to należy jak koniowi owies, każdemu bez wyjątku i ile potrzebuje.

Nudy na pudy – Podsumowanie:

Każdy ma prawo do nudy – ile potrzebuje, bo wówczas człowiek jest lepszy – bo wypoczęty, sprawniejszy. Bo wyspany, odświeżony, lotniejszy i w ogóle lepszy, zatem super. Każdy ma prawo do leniuchowania, tak jak inni medytują, czytają dobrą książkę, relaksują się przy kawie, czy przy papierosie i coraz częściej przy joincie.

Do nudzenia się trzeba mieć jednak dryg, nie można tego pogwałcić, popsować, jak drzewiej mówiono. Źle wynudzony człowiek jest nie w humorze, a to znaczy nie do życia. Do wszystkiego co zgodne z naturą należy podejść otwarcie i z szacunkiem, zatem do nudzenia się też podchodzimy z szacunkiem.

Podpatrujmy zwierzęta. Co taki kot robi jak się nudzi. Ano leży, w ciepełku, zje coś, popije, zje więcej, poleży, pochodzi, przeciągnie się, a tam łapę poliże i siedzi. Nudzi się wzorowo. Zatem my za nim potraktujmy sprawę serio. Jak zacznie świecić słońce, jak przestanie padać, to już na taki figo fago nie będziemy mieli czasu.

PS. Dobroć nudzi, gdy nie mamy jej w sobie. – Stefan Kisielewski