Najtrudniej poznać samego siebie

O alkoholu słów kilka

O alkoholu słów kilka

w polsko/prawdziwie/zdrowotnie

Alkohol etylowy jest jedną z najczęściej używanych substancji psychoaktywnych. W odróżnieniu od marihuany, która poszerza świadomość i narkotykiem nie jest, etanol jest środkiem odurzającym o działaniu narkotycznym, który świadomość zawęża. Wypicie 150–250 g /ćwiartki/ lub więcej alkoholu etylowego na raz, może okazać się śmiertelne.

O alkoholu słów kilka.

O alkoholu słów kilkaEtanol jest substancją narkotyczną z kategorii depresantów. U zdrowej, młodej osoby, wypicie 100 g etanolu (ok. 1/4 l wódki) powoduje już zwykle stan silnego zamroczenia. Utrata sprawności ruchowej, problemy z utrzymaniem równowagi, utrata kontroli nad emocjami, całkowita utrata świadomości, zaniki pamięci, zaniki koncentracji i oceny sytuacji, pamięć, mowa, widzenie zostają upośledzone.

Alkohol /jego spożycie/ leży u podstaw zachowań agresywnych i impulsywnych oraz zaburza zdolność logicznego myślenia. Systematyczne spożywanie alkoholu prowadzi wprost do pełnego, fizycznego uzależnienia /alkoholizm/. Na koniec najważniejsze, alkohol zabija komórki /nie tylko mózgowe/, które następnie wydalane są wraz z moczem.

Zastanawiające jest, że tak trujący specyfik, który nie dosyć, że jest ogromnie chorobotwórczy i destrukcyjny, a jego spożywanie i spożycie w nadmiarze powoduje poważne choroby i prowadzi do śmierci, sprzedawany jest chętnie /obłożony wysoką akcyzą/, bez ograniczeń i wszędzie. Natomiast roślina, która rozszerza świadomość i nie można  jej przedawkować, leczy szereg chorób, w tym dla klasycznej medycyny nieuleczalne, pozwala na koncentrację i kontemplację, jest zabroniona i sprofanowana. Mowa oczywiście o marihuanie.

Wracając do tematu alkoholu… Upojenie alkoholowe często skutkuje ostrym nieżytem żołądka, co nagminne prowadzi do krwotocznego zapalenia żołądka, niszczy wątrobę, w konsekwencji powoduje marskość wątroby /żółtaczka, podbarwienie skóry i białkówek oczu, puchlina brzuszna, krwawe wymioty, rak/. Krótkotrwałe spożywanie 160 g dziennie przez 10 lat powoduje ciężkie uszkodzenie, a przewlekłe spożywanie 160 g dziennie jest ilością graniczną, powodującą znaczne uszkodzenie organizmu.

Alkohol przede wszystkim otępia, pozbawia empatii i strachu, a co za tym idzie, jest doskonale sterowalny, poddaje się nakazom, rozkazom, manipulacji. I to właśnie jest przyczyna popularności alkoholu i tak ważnej jego systemowej roli środka kontroli. Alkohol  metylowy to trucizna /pijmy szybciej, bo się ściemnia – czy aby na pewno?/

Tak nagminnie w naszym kraju prześladowana marihuana leczy nawet chorobę alkoholową, nie mówiąc już o raku, padaczce i depresji, rewelacyjnie poszerza świadomość, co powoduje, że człowiek staje się mądrzejszy, bardziej empatyczny i po prostu dobry. W związku z tym, że marihuana odbudowuje synapsy mózgowe /połączenia międzykomórkowe/, to w zdrowym organizmie powoduje, że tych połączeń i komórek przybywa. Przez to człowiek staje się świadomy, mądry i nie dający sobą sterować.

PS. To myśmy wypili? Nie – nasi tu byli.

_______________
#AlkoholMarihuana

ostatnie z polsko

Botoks

Botoks

Z wielkim zaskoczeniem czytam opinie na temat tego filmu, bo moim zdaniem

Tomek, wracaj!

Powiedziałabym – obejrzyjcie, fajny klip. Ale to jest coś więcej niż film
Tego jeszcze nie grali

Tego jeszcze nie grali

Obecnie już każdy … wie, że silne gospodarki węglem, ropą i gazem
Proszę Państwa, oto Ryś 4

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce
Translate »
idź do góry