Najtrudniej poznać samego siebie

O co chodzi z ta miłością

O co chodzi z ta miłością

w oświecenie/prawdziwie/topowo

O co chodzi z ta miłością? Każdy z nas pragnie miłości. Być kochanym i umieć dawać miłość – to jeden z głównych celów istnienia. Od momentu narodzin każdy człowiek, ale też każda żywa istota, potrzebuje miłości, by właściwie się rozwijać. Zbyt wiele problemów świata wynika z braku miłości, aby bagatelizować ten problem. Stres, którego wszyscy doświadczamy, blokuje rozwoju naszego potencjału twórczego, a głównie przepływu miłości i duchowego wzrostu, czyli oświecenia. Dzięki wcześnie rozpoczętej praktyce medytacji, ludzie mają skuteczny sposób na zneutralizowanie stresu, a tym samym na zapewnienie sobie rozwój.

O co chodzi z ta miłością

O co chodzi z ta miłością?

Niskie emocje blokują przepływ miłości. Zatem oświecenie, jako stan rozwoju pełnego potencjału, powinno być głównym celem rozwoju każdego człowieka w taki sposób, aby wykorzystując swój pełny potencjał umysłowy i kreatywny, sprostać wyzwaniom życia, a na końcu wiedzieć, że się żyło.

I aby to życie stało się pełne szczęścia i miłości, bo przecież każdy tego pragnie. Człowiek oświecony jest bowiem w pełni wewnętrznie zharmonizowany z samą sobą i kocha przede wszystkim siebie, to kim jest jako człowiek. A dzięki temu potrafi cieszyć się pełnią życia, wewnętrznie i zewnętrznie kochać i być kochanym, a przez to po prostu szczęśliwym.

W milczącej głębi naszej istoty jest ocean miłości. Zawsze jest w nas i zwyczajnie możemy do niego sięgnąć, korzystać i przetwarzać. Medytacja pozwala na aktywację tej miłości, ale też zwykłe pamiętanie, że ta miłość jest w nas.

Gdy sięgniemy głęboko w swoje serce, wówczas fala miłości zalewa nasze życie. Ponieważ głębia tego oceanu miłości nieustannie w nas przepływa, wypełnia i porywa we właściwym kierunku, każdą cząstkę naszego bytu. Wraz z falą miłości płynie nasza fala życia, w pełni chwały, w pełni łaski, w błogości i pokoju. Wystarczy to sobie uświadomić, bo przecież przeczuwa to każdy.

Miłość osobista jest skoncentrowaną uniwersalną miłością, poprzez którą możemy zmieniać otaczający nas świat. Wzrost oświecenia jest rozwinięciem najczystszego stanu miłości, który istnieje, wewnętrznym stanem bytu, który nie jest zależny od niczego z zewnątrz i w związku z tym może się spełnić. Miłość jest także najbardziej jednoczącą, odżywczą siłą życia. Każdego życia. Budda zwykł mawiać „Jeśli naprawdę kochasz siebie, nigdy nie skrzywdziłbyś innego”. Zatem kochajcie, a jeżeli nie umiecie, to się uczcie, nieustannie o miłości sobie przypominając.

Kochamy siebie poprzez doświadczanie najgłębszej wartości naszej jaźni, stanu najczystszej miłości, która istnieje głęboko w nas jako cisza i pokój. Gdy już zdobędziemy i ustabilizujemy ten stan wewnętrznej miłości, możemy korzystać z tego co opisane jest w Biblii, a mianowicie raju i nieustającego szczęścia. A o to nam przecież chodzi. Czyż nie? Miłość jest cierpliwa i życzliwa; nie zazdrości ani się nie przechwala. Miłość nie jest arogancka, ani też niegrzeczna. Nie narzuca nam niczego, ale też nie jest drażliwa, ani urażona. Nie cieszy się z niesprawiedliwości, ale weseli się wraz z prawdą.

O co chodzi z ta miłością – Podsumowanie:

To dzięki miłości możemy pogłębiać swoją wiarę we wszystko co dla nas dobre, co nam sprzyja. Miłość daje nam nadzieję i potrafi zatrzymać wszystko co złe, przeciwne i niechciane w naszym życiu. A przede wszystkim miłość nigdy się nie kończy. Tego uczył nas Chrystus, wskazując nam drogę zbawienia. Budda również podpowiedział nam jak postępować: „Nienawiść nie ustaje przez nienawiść, ale tylko poprzez miłość. To jest odwieczna zasada”. Bo wszystko, czego potrzebujesz, to miłość – jak śpiewali Beatlesi…

PS. Miłość to najwyższy dar jakim może człowiek siebie i innych obdarzać. – August Witti

______
#Milosc

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Translate »
idź do góry