Obwinianie innych

Obwinianie innych

w prawdziwie

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni sami. Jeśli tego nie zauważamy, no cóż, bywa… Obwinianie innych trzyma nas w miejscu i rani niestety wszystkich wokół. Konsekwencją tych zachowań jest dysfunkcja i bycie toksycznym. Niestety nasza kultura bazuje na obwinianiu i prześladowaniu. I głównie to właśnie jest przyczyną niszczenia relacji międzyludzkich.

Obwinianie innychObwinianie innych

Każda porażka ma swoją przyczynę, gdyż żyjemy w świecie, gdzie rządzi akcja i reakcja. Ale ta przyczyna zawsze leży po naszej stronie, gdyż to nasze życie. Ale oczywiście nikt do tejże nie chce się przyznać z powodu odpowiedzialności. O wiele łatwiej jest obwiniać innych niż brać odpowiedzialność za to, co się z nami w naszym życiu dzieje. A bez odpowiedzialności za swoje życie nie możemy stać się świadomi, nie możemy pięknie żyć. Konsekwencją obwiniania innych jest negatywnie skoncentrowana energia, która utrzymuje nas w pułapce niezdrowych myśli, uczuć i zachowań.

To zaś przekłada się na nasze zdrowie psychiczne, a w rezultacie zdrowie w ogóle. Bowiem główną przyczyną chorób są konflikty miedzy ciałem, a duszą, między rozumem, a sercem. Miedzy mną, a innymi. Dopóki stosujemy rozdzielność, pozostajemy wyalienowani i zamknięci w swojej klatce przekonań. A to zaś nigdzie nie prowadzi, tylko do większego cierpienia, choroby i zgonu. Zatem jeśli chcemy być zdrowi, chcemy być świadomi, szczęśliwi i żyć w dobrostanie, musimy się zmierzyć ze sobą i swoimi błędnymi przekonaniami.

Jeśli cierpieliśmy z powodu innych, normalnym, wydawać by się mogło, jest obwinianie tych, którzy nas skrzywdzili. Ale nie kontrolujemy wówczas odpowiedzialności. Nie kontrolujemy własnej mocy uzdrawiania, bo oddaliśmy ją innym. Aby to zmienić, musimy wybaczać sobie i innym. Ale innych w naszym życiu nie ma, gdyż to nasze życie i my za nie odpowiadamy. Sposobem na przepracowanie traumy jest zaakceptowanie tego, co się wydarzyło i skupienie się na tym, co możemy zrobić, aby się wyleczyć.

Obwinianie innych – Podsumowanie:

Otóż inni bynajmniej nie są przyczyną naszych problemów. To szczera prawda. Cokolwiek się przydarzyło lub dzieje się obecnie i jest wskazaniem winy, jest destrukcyjne. A ponieważ nasze myśli/uczucia/zachowania są energią, to ta energia może być twórcza lub szkodliwa. Pozbywając się winy, stajemy się potężniejsi dzięki uzdrawiającej energii. Ale pozbycie się jej na zasadach obwinienia nie jest pozbyciem. To odwrócenie uwagi od tego co zaistniało i od faktu, że sami zawiniliśmy. Bez przyznania się przed sobą i rozwiązania w postaci wybaczenia sobie i innym, nie możemy tego puścić. Dalej ten problem jest w nas i nadal nas dręczy.

Akceptacja zaś pozwala nam zrozumieć siebie. Sami musimy zadecydować co jest najlepsze dla naszego zdrowia psychicznego. Na to zaś jest tylko jedno rozwiązanie. Zrozumieć, że wszystko co się w naszym życiu wydarza, dzieje się za naszą osobistą przyczyną, gdyż albo coś przyjmujemy, akceptujemy i się wydarza, albo też odrzucamy i nie istnieje. Nikt oprócz nas tego nie zrobi, bo po prostu nie może. Gdy już zrozumiemy ten fakt, pojmiemy jego znaczenie, powinniśmy przeprosić tych, których skrzywdziliśmy obwinianiem. Oskarżyciele to ludzie, którzy niestety krzywdzą innych.

PS. Pragnę zaakceptować to, czego nie mogę zmienić i zmienić to, co mogę, gdyż jestem człowiekiem. – August Witti

______________
#ObwinianieInnych