Najtrudniej poznać samego siebie

Obyś żył w ciekawych czasach

Obyś żył w ciekawych czasach

w polsko/prawdziwie/tradycyjnie

To stare chińskie przysłowie, a raczej klątwa, nabiera coraz bardziej słowiańskiego sensu. A w aspekcie porozumienia między Chinami a Polską, wnet stanie się również naszą tradycją. Europa zwariowała, odjechała zupełnie, ludzie władzy są tak ogłupiali szmalem, że nie patrzą już na nic. Przekroczyli wszelkie granice niegodziwości. A my, cóż my, Polacy jak zawsze żyją wg reguły “Polak potrafi”.

Obyś żył w ciekawych czasach!

Obyś żył w ciekawych czasachTo, co wyprawiają nasi zachodni sąsiedzi, nie mieści się w głowie. Obywatele państw europejskich zostali pozbawieni zupełnie głosu, emigrują, nawet do Polski. Bywa, że zostają dotkliwie spacyfikowani przez własne służby. Ale widać już kres wytrzymałości i pierwsze odruchy buntu wobec władz. Unia Europejska chyli się ku upadkowi, a na to wszystko odzywają się Stany Zjednoczone, które chętnie wzięłyby kolejny raz udział w wojnie europejskiej. Bo to najlepszy biznes na świecie. A i długi można wyzerować. Pchają się wiec wszędzie, gdzie można, także do Polski i no cóż – okupują.

Mimo wszystko w naszym kraju sielanka, jak zawsze. Wakacje, urlopy, wyjazdy, piękna pogoda i wszystko kwitnie. Mam nieodparte wrażenie, że my żyjemy pod “Bożą opatrznością”. Coś w tym jest. Zewsząd się słyszy, że porządki robią, sprzątają kraj i walczą ze starymi skostniałymi układami. To tak jakby powiedzieć, że psy się pozagryzają. Zagryzą jednego, a cała reszta dalej będzie szczekać i merdać ogonami. Ale nic to. Co rusz oprócz pogody, dobre newsy. A to złoża geotermalne, a to naturalne: tytan, żelazo, wanad – warte 8 bilionów – żyć nie umierać.

A społeczeństwo jak biedowało, tak bieduje, ale na wesoło. Żarty, dowcipy, nawet śmiechy – Polak potrafi. Ani się nie obejrzymy jak będziemy w kolejnej dupie. Zmieni się to i owo, bo musi przy takim bogatym kraju, ale z umiarem, z umiarem. Jeszcze sporo politycznych gęb do wykarmienia. A ci co już nażarci, chodzą nadal w aureoli – taki mamy klimat. Z komunistycznym pozdrowieniem – jak nie ukradniesz, nie będziesz miał.

PS. Pozdrawiam zatem i obyś żył w ciekawych czasach.

___________
#PolskaChiny

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry