Oczekiwania

Oczekiwania

w kwantowo/oświecenie

Oczekiwania – Świat jest pełen oczekiwań, nie tylko takich, że nasz świat coś dla nas zrobi lub, że ten nasz świat nam coś zawdzięcza. Wielu jest takich co siedzi i czeka, aż coś się wydarzy. Cokolwiek. Nieustannie czekają na zmianę w swoim życiu, na wymarzoną pracę, piękny dom, super związek międzyludzki lub zgoła coś innego. Czekają. A przecież – Czekaj tatka latka. Świat, jak to świat, nic nie robi, nikt nie puka do drzwi, nic się nie wdziera nowego w nasze życie. Jak już, to rachunki, albo komornik. A ludziska czekają. Coraz większe ograniczenia ich świata powodują, że ich świat się kurczy i kurczy. A oni czekają.

OczekiwaniaOczekiwania

Świat ci nic nie zawdzięcza. My ludziska możemy se tworzyć te skomplikowane konstrukcje i projekcje siebie, swojego ego, ale świat i tak o to nie dba. Huraganu nie obchodzi, ile czasu zajęło zbudowanie domu. Lawina nie dba o nic. Powódź zalewa wszystko i kwita. Tak właśnie działa świat, a nam nic do tego. Ale wówczas, jakby cichaczem, pojawia się upokorzenie. Co to, my nic nie możemy? Jak to? Trudne zadanie dla ego.

Można stać się ofiarą własnego ego i zagubić się w smutku i żalu? Można! Można utyskiwać – „Jaki ja to biedny jestem!”, „Jakież to moje szczęście!”, „To świat mnie tak karze!”, albo co gorsza „To Bóg mnie tak karze”. Świat wówczas jest okrutnym miejscem, piekłem czasami, ale w głębi duszy mamy nadzieję, że zostaniemy nagrodzeni za to jakże cyniczne i sarkastyczne spojrzenie na życie. A to tylko hula ego, które sprawdza, czy może dostać to, czego chce i być bezpieczne. Koło apatii i rezygnacji się zamyka.

Możesz to zmienić tylko działaniem
Jeśli chcesz zmian, musisz wykonać, to o czym myślisz teraz. Wykonać tę pracę, zrobić to coś, zadziałać. Nie za chwilę, nie jutro, nie kiedyś. Teraz! Musisz zacząć świadomie podejmować świadome działania, aby stworzyć taki świat, w którym to ty chcesz żyć. Jeśli nie podoba ci się obecny związek, z drugą osobą, musisz podjąć działanie. Jakiekolwiek. Jeśli nie odpowiada ci sytuacja w której się znalazłeś – działanie. Coś ci pomaga – działanie. Jeśli czujesz, że to dobre – działanie. I konsekwencja, czyli nie jednorazowo.

Moc kreacji
Świata nie można zmusić do działania, ale można wiele spraw przybliżyć. Gdy porzucisz oczekiwania, że ​​coś się wydarzy bez ciebie, bez twojego udziału i zgody. Wówczas i tylko wówczas świat zrobi coś dla ciebie. Ale będzie to oznaczać, że już wierzysz w siebie i jesteś w stanie kreować. To poczucie miłości własnej, szacunku do siebie przychodzi poprzez ćwiczenia, nie samo. Dlatego musisz ćwiczyć.

Potem zaś musisz zaufać sobie. Że potrafisz, dasz radę. Wówczas będziesz ufać zarówno niepowodzeniom, jak i sukcesom. Dlaczego? Bo porażka w zewnętrznym świecie może być sukcesem w wewnętrznym. A to nasz świat wewnętrzny jest tym, co ostatecznie stwarza wszystko. Zatem poprzez miłość, działanie i wiarę, podążamy ku szczęściu, pokojowi i spokojowi.

Być tu i teraz, czyli uważnym
Zadziwiające jest to, że gdy już staniesz się uważnym, oznacza to, że naprawdę wkładasz swoją świadomą energię w swoje serce i tworzysz świat jaki chcesz, ten który ty chcesz i staje się to o dziwo łatwe. Tak łatwe, że przestajesz myśleć o tym co musisz, czego ci brak, co należy, a czego szkoda, tylko po prostu robisz to co chcesz z miłości, czymkolwiek to jest. W dostatku, zdrowiu i szczęściu.

PS. Wystarczy kochać wszystko, nic więcej nie potrzeba. Ale najpierw naucz się kochać siebie i nie oczekuj. – August Witti

__________
#Oczekiwania