Najtrudniej poznać samego siebie

Ogórki kiszone

w polsko

Piszę o nich bo mnie ten wyrób powalił na kolana. Otóż wyobraźcie sobie jakie było moje zaskoczenie, gdy na moje wyrażone życzenie, moja najlepsza z żon, Karolek, przyniosła mi do degustacji wodę spod ogórków. Wcale nie byłem na kacu i wcale nie spragniony, po prostu jestem fanem smaków, zwłaszcza ostrych, kwaśnych, wyraźnych.

Ogórki kiszone na start!

kapusta1Ogórki charsznickie, bo o nich mowa, są pakowane w ekologiczne, mocne, papierowe torebki, z przeźroczystą folią z jednej strony, dzięki czemu widać potencjalną zakąskę, wraz z wodą spod rzeczonych, o smaku jak ambrozja – poezja. Zamknięcie na strunę – genialne i proste w istocie. A same ogórki, no cóż, od pokoleń kiszone w tradycyjny sposób, nie zawierają żadnych konserwantów, regulatorów kwasowości ani przeciwutleniaczy. Zawierają natomiast ogórki gruntowe, te polskie, nie europejskie z określoną krzywizną lub jej brakiem, wodę, sól, koper, czosnek, gorczycę, ziele angielskie, liść laurowy i liść dębu. Dębu mówię! Pisząc to wszystko ocieram ręką kąciki ust i brodę, bo … lepiej przemilczę. 100% naturalności i Polskości, bez żadnych konserwantów, cóż za wyszukany smak. Pamiętacie “Czterech pancernych” i drogę Tomusia wraz z ojcem Czereśniakiem do oddziału? Pamiętacie jak podstępem kupili od żyda kawał chleba i ogórki kiszone … pamiętacie jak oni je jedli? Boże!

Brawo dla “Charsznickich OGÓRKÓW KISZONYCH”, wielkie brawa dla Karola Baranka i jego “Witaminki”, brawa dla polskich smaków i tych co przed wiekami stworzyli taki cud. No i brawa dla stron internetowych o domenie: www.kiszoneogorki.pl i www.kapustakiszona.pl – prostota i zrozumiałość połączona ze smakiem :D.

PS. Ludziska!!! Oni tam mają jeszcze KAPUSTĘ KISZONĄ!!!

___________________________
#OgorkiKiszone #KapustaKiszona

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
Translate »
idź do góry