Optymiści patrzą na świat inaczej

Optymiści patrzą na świat inaczej

w świadomie

Optymiści patrzą na świat inaczej niż pesymiści. Optymiści doświadczają lepszego zdrowia, skuteczniej radzą sobie z wyzwaniami i są ogólnie bardziej pewni siebie i szczęśliwsi. Okazuje się również, że optymiści mają ogólnie wyższą jakość życia niż pesymiści. Dlaczego? Otóż badania wykazały silną korelację między dobrocią a szczęściem. Ci, którzy angażują się w przypadkowe akty dobroci są szczęśliwsi. Badania wykazały zwiększony poziom aktywności w części mózgu odpowiedzialnej za współczucie. Ponadto warto pamiętać, że każda wartość włożona w świat implikuje zwrot, często zawyżony. Biorąc to pod uwagę – optymizm nam się opłaca i warto nad nim pracować. A jak pracować? Każdego dnia stworzyć okazję, by pomóc innym, wykonać przypadkowy akt dobroci, który pozytywnie wpłynie na życie wokoło.

Optymiści patrzą na świat inaczejOptymiści patrzą na świat inaczej – Obserwacja:

Garść dobrych sposobów na optymizm:

1. Dawaj więcej

Przede wszystkim dawaj więcej, niż się spodziewasz. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju jest to pomoc: koledze, przy pracach domowych, spędzanie czasu z dziećmi, czy po prostu w ogrodzie. Naucz się być świadomym tego, co dzieje się wokół ciebie i czego doświadczają inni. To pomaga żyć pełniej w teraźniejszości. I nie ma co owijać w bawełnę – uważność jest równa pielęgnacji, wsparciu i pomocy.

2. Uśmiechaj się więcej

To nie slogan reklamowy. To istota człowieczeństwa. Człowiek opromieniony uśmiechem stwarza, zaraża pogodą ducha, zasila. Uśmiech to uniwersalny język, który może dosłownie zmienić czyjś dzień, tworząc go wspaniałym. Poprawia nastrój, zajmuje chwilę, nic nie kosztuje i ma natychmiastowy pozytywny wpływ na świat. Na dodatek w większej formie, śmiech potrafi być zaraźliwy i odprężający. Zatem w naszym interesie jest śmiać się i cieszyć.

3. Pomóż światu

To fakt, że pomaganie światu daje nam poczucie więzi, szczęścia, spełnienia i sensu. Ale nie o to w tym chodzi. Jesteś światem nierozerwalnym, doskonałym, wszechmogącym i sprawiedliwym. Poszukajmy zatem sposobu, w jaki można coś zmienić. Ta zmiana zmienia wszystko – dosłownie.

4. Wyślij podziękowania

W naszym życiu jest sporo osób, którym wiele zawdzięczamy. Wysyłając podziękowania ludziom, którzy nas inspirują, nauczycielom, mistrzom, składamy im hołd. Pomogli nam się rozwijać, otwierali oczy i wskazywali, pozwalali nam stać się lepszą osobą i byli jak prawdziwi przyjaciele. Już starożytni mawiali „co zasiejesz, to zbierzesz”. I tak jest w istocie, zatem warto działać.

5. Twórz więcej miłości

Tu nie chodzi o permanentne rzucanie się na szyję i wdzięczenie. Każdego dnia mamy możliwość wyboru działania z miłością lub ze strachem, krócej zaś „przetrwania” lub „ekspansji”. Stan przetrwania działa stresująco, podczas gdy ekspansja obejmuje uczucia inspiracji i działanie z serca, które tworzy radość i szczęście. Po prostu jest generatorem miłości. Uważność i praktykowanie wdzięczności zwiększają naszą zdolność do tworzenia większej ilości miłości na tym świecie. A ta moc miłości zmienia nasz świat. My zaś jesteśmy dosłownie naczyniem miłości, a gdy je napełnimy, stajemy się spełnieni i szczęśliwi.

6. Spędzaj czas z bliskimi

Nie ma lepszego czasu niż teraz, aby zacząć poprawiać jakość swoich relacji z tymi, których kochasz. Zacznij od wspólnego siedzenia przy stole, zamiany kilku słów, rozmowy bez stresorów, bez tarczy. Rozmawiaj, śmiej się, ciesz, dowiedz się, co się wydarzyło. Może spacer, wypad na miasto, do parku lub kina? Bardzo rzadko sięgamy do dobrych, sprawdzonych pomysłów, a warto. One zawsze działają.

7. Pielęgnuj swoje relacje

Pielęgnacja relacji to cenna umiejętność. Ci którzy to potrafią, są poszukiwani, a inni są do nich przyciągani jak ćma do płomieni. Sukces w życiu przypisuje się połączeniom, które tworzymy z innymi oraz stopniowi, w jakim jesteśmy w stanie dawać i otrzymywać. Warto to zapamiętać.

8. Zaskocz kochaną osobę

Zaskoczenie kogoś, kogo kochasz, jest jednym z najpiękniejszych sposobów na zademonstrowanie naszej miłości i troski. Codzienna rutyna i przyziemność odsuwają nasze myśli od wyrażania, jak bardzo nam zależy, jak szczerze doceniamy radość i szczęście, jakie dana osoba wnosi do naszego życia. Strach myśleć, gdyby nie wnosiła. Jeśli angażujemy się w akty dobroci i codziennie podejmujemy pozytywne działania, tworzymy w sobie nawyk. Ponadto angażowanie się w przypadkowe akty dobroci i podejmowanie działań dobroci przebudowuje mózg. Pozytywnie zmienia życie w około, tworząc nasz świat.

PS. Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć na świecie. – Gandhi

________
#Optymista