Najtrudniej poznać samego siebie

Oświecenie w nas

Oświecenie w nas

w filozoficznie/oświecenie/świadomie

Oświecenie w nas. Świat i rzeczywistość zmusza nas obecnie do rozważania i wzrostu. To co się dzieje w naszej rzeczywistości 3D to schyłek tejże. Zamykamy powoli pewien rozdział i otwieramy nowy. Nie wszystkim jest to dane, nie wszyscy chcą rozwijać swoją świadomość, zatem jakoś muszą odejść z tej rzeczywistości, którą i my opuszczamy.

Tutaj pojawia się to, czego wyzbyli, bądź wyzbywają się świadomi już ludzie, czyli strach. Tenże strach podtrzymywany, eliminuje słabszych i mniej rozwiniętych. To naturalna droga eliminacji i nie da się z nią walczyć, gdyż remedium na to jest wzrost świadomości, aż do oświecenia. Innej drogi nie ma.

Oświecenie w nas

Oświecenie w nas

Czy się komuś to podoba, czy nie, czynniki wzrostu świadomości całej naszej planety są już uruchomione. Wystarczy tylko poszukać, poczytać i zrozumieć. Zatem będzie się działo i dzieje się już. Zaczynamy erę prawdy i człowieczeństwa, czy raczej zjednoczenia wszystkiego ze wszystkim. Gdy już jesteśmy na tej drodze rozwoju, integrujemy nowo zgromadzoną wiedzę w sposób logiczny, łączymy ze sobą wiedzę i mądrość, ale też zmieniamy zachowanie i wgląd.

Oportuniści nie dają rady ani pojąć, ani zrozumieć tego zjawiska, zatem odchodzą. Entuzjaści podejmują misje, rozwijają intelekt i wytyczają cele, które przemieniają ich życie. Rezultatem wizualnym oświecenia jest samouleczenie. Tak to wygląda.

Oświecenie – Rozważania:

I wcale nie potrzeba lat praktyki buddyjskiej ZEN. To wielkie nieporozumienie. Owszem te praktyki są pomocne i nawet mogą przyspieszyć rozwój, ale bynajmniej nie są konieczne. Oświecenie można doznać w jednej chwili pod wpływem nagłego impulsu, który dokona w nas skoku świadomości.

Warunkiem jest otwartość umysłu. Bywa, że inicjatorem są odpowiednie dla nas słowa, wizje, sny lub odmienne stany świadomości, ale można także dojść do tego drogą rozumu, zdobywając głęboką wiedzę. Wiedza, rozum i wiązanie informacji ze sobą, czyli logika sprawiają, że podnosi się nam poczucie własnej wartości. A gdy zmierzamy mimo wszystko w kierunku miłości, to z pewnością trafimy do domu.

Świadomość, to nasza jaźń, ale subiektywna jaźń, iskra boskiej mocy, która jest w każdym. Trzeba ją tylko dostrzec i wyzwolić. Ta wiedza i zrozumienie, które zdobywamy poprzez doświadczenie, rozważania i wzrost intelektualny, na przestrzeni wieków nazywano oświeceniem. Ta wiedza i mądrość jest wspólna, bo tym jest świadomość. Człowiek zaprzestał dzielenia się doświadczeniami, ignoruje mądrość i roztropność, bo pławi się w bajkach, bylejakości, wyalienowaniu i ignorancji. A to właśnie należy przełamać. Otwartość na świat, to zdolność do przyjęcia innych koncepcji niż nasze osobiste i zrozumienie ich. W innym wypadku nasz umysł pozostaje zablokowany.

Oświecenie – Przemyślenia:

Krócej oświecenie, to samorealizacja i rozwój osobisty. Świadomość kryje się w myślącym umyśle, który ją obserwuje i postrzega ją jako wewnętrzną naturę. Bywa, że gdy uważnie wsłuchamy się w słowa mistrzów, odczuwamy je bardzo osobiście, bo są prawdą w nas. To wówczas gdy przyjmiemy te informacje i zrozumiemy, następuje skok świadomości. Od tej chwili już jesteśmy już inni.

Takich skoków może być wiele, ale może być jeden, natychmiastowy. Wszystko zależy od naszej otwartości i wiedzy, która umożliwia nam przyjęcie prawdy. Należy też pamiętać, że oświecenie nie jest żadną religią, ani też systemowym uwarunkowaniem. Jest w nas otwartych na wszystko. A wraz ze wzrostem pozbawia nas strachu, którego to jesteśmy niewolnikami.

Rezultatem oświecenia dosyć często jest wycofanie ze społeczeństwa. Nasze zmienione przez rozwój mocne odczuwanie, prowadzi do dysonansu z rzeczywistością, która oparta jest nie na wiedzy, a na kłamstwie właśnie. Wówczas, gdy pozbawiamy się zewnętrznych informacji, zaczynamy dążyć do samorealizacji. Lenistwo bynajmniej nie sprzyja. Jeśli dostrzegasz już w sobie potencjał, zdolności lub masz skonkretyzowane cele – wzrastasz. Jeśli masz inne na to zdanie, odrzucasz co jest w tobie – zanikasz. Niedostrzeganie piękna otaczającego nas świata i cudów w nim istniejących jest wynikiem komercjalizacji życia. A nie tędy droga.

Oświecenie w nas – Podsumowanie:

Zaś nieustanne zaprzeczanie boskiej /świadomej/ iskry w nas samych, prowadzi wprost na manowce naszego życia, zdrowia, potencjału i świadomości. Człowiek wówczas żyje jak zombi, bezcelowo i bezzasadnie, z dnia na dzień, z przyzwyczajenia. To bardzo duża przeszkoda w rozwoju. Ale gdy uświadomimy sobie prawdziwą naturę jaźni i jej moc, nasza suwerenność jako istot ludzkich staje się nietykalna, a wszelkie nasze uwarunkowania stają się wyborem. I istotnie nic nie musimy, ale możemy bardzo wiele. Zatem twórzmy to, co możemy sami, odrzucając to co musimy zdaniem systemu.

To taka delikatna podpowiedź i sugestia w którą stronę warto pójść. Bo rozwój świadomości dotyczy tylko ciebie. Nie mnie, nie innych – ciebie. To ty chcesz wzrosnąć. Ale jak już zaczniesz wzrastać, rozwijając intelekt i wiedzę, zaczniesz pławić się w prawdzie, nie bajkach, to wrośnie twój dobrostan i zdrowie. Pomyśl co wówczas możesz zrobić i jaką masz moc, której do tej pory nie zauważyłeś.

PS. Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości. – Paulo Coelho

Tags:

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry