Paliwo ze śmieci

Paliwo ze śmieci

w innowacyjnie/polsko/pomysłowo

Paliwo ze śmieci. Polski wynalazca Adam Hańderka stworzył technologię wytwarzania paliwa z plastikowych śmieci. Z jednego kilograma odpadów można tym sposobem wyprodukować jeden litr dowolnego paliwa. Ta technologia została już opatentowana i ma szanse stać się prawdziwą ekologiczną rewolucją.

Paliwo ze śmieci

Paliwo ze śmieci

W tej innowacyjnej technologii chodzi głównie o przetwarzanie plastiku, który zasypuje naszą planetę w coraz większym stopniu. Główną przyczyną zalegania plastików jest bardzo długi czas rozkładu, liczony w dziesiątkach i setkach lat. Zatem pomysł recyklingu i przetworzenia śmieci na paliwo, jest w stanie dopomóc naszej planecie, ale i nam samym, gdyż paliwa kopalne coraz trudniej uzyskać i osiągają coraz wyższe ceny.

Zespół wynalazców Adama Hańderki współpracuje z Przemysłowym Instytutem Motoryzacji i zdobył już niejedną nagrodę min. podczas Międzynarodowej Wystawy Innowacji w Barcelonie. W kraju kierowcy mogli przetestować paliwo na tegorocznych Międzynarodowych Targach Paliw w Warszawie.

Z badań wynika, że paliwo Adama Hańderki w niczym nie ustępuje przetworzonym paliwom kopalnym, dostępnym na stacjach benzynowych. Ta technologia to nie cuda i niskie koszty, bo koszty produkcji pozostają te same, albo niewiele mniejsze /ok. 10%/. Ale fakt, że paliwo powstaje z plastikowych śmieci, jest niezaprzeczalnym atutem, w coraz bardziej zaśmieconym świecie.

PS. Polak potrafi 🙂 .

______
#Paliwo