Najtrudniej poznać samego siebie

Pan życia i śmierci

Pan życia i śmierci

w polsko/prawdziwie

Jak cudnie. Nowe przepisy drogowe, uprawniają policję do odebrania prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km w terenie zabudowanym. Regulacje, jak zwykle zresztą w Polsce, są niekonstytucyjne. W konsekwencji, w przeciągu dwóch miesięcy prawo jazdy straciło 5 tys. kierowców. Policja poparta rządową ustawą, to teraz …

pan życia i śmierci!

Pan życia i śmierciOd 18 maja do 12 lipca, w oparciu o nowe niekonstytucyjne przepisy, policja zatrzymała 4 tys. 885 praw jazdy. 5 tysięcy luda – dwa miechy! Powód, przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym. No cóż, jest wielu dla których te ograniczenia, zwłaszcza w nocy, są nie do przyjęcia, ale jest też wielu którzy śpieszą z pilną, niecierpiącą zwłoki sprawą, np. do szpitala. I tutaj wchodzi nowa ustawa, która kategorycznie zabrania nieprzestrzegania przepisów. Czyż nie jest to kolejne ograniczenie wolności, czy rząd za sprawą policji nie jest panem życia i śmierci? A my jak dzieci, pozwalamy sobie wymierzać surowe kary i cichutko siedzimy. Przecież to jest nienormalne, przecież to uwłacza godności ludzkiej, przecież to ewidentne ograniczenie wolności. A czas sobie płynie.

Zgodnie z nowymi, inteligentnymi przepisami, prawo jazdy odbierane jest, za przekroczenie o 50 km/h dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, a także za przewóz zbyt dużej ilości osób w aucie. Standardem jest zatrzymanie i wypisanie mandatów za niezapięte pasy. Jakoś trzeba zarobić na ten rząd, bo z pewnością nie na spłatę długów. Dodatkowym utrudnieniem jest procedura, policja zatrzymuje prawo jazdy, przesyła je do właściwego starosty, choćby i w Pcimiu, a ty człowieku bujaj się przez całą Polskę, bo dawno już w Pcimiu nie mieszkasz. POnadto co z tym wspólnego ma starosta, który może zadecydować o być, albo nie być. Pierwsze zatrzymanie prawa jazdy to okres 3 miesięcy, kolejny, powtórny to 6 miesięcy, a recydywa to już konieczność ponownego zdawania egzaminu. I każdorazowo badania, opłaty urzędowe i stracony czas. Czekać teraz jeszcze na ustawę, która za niezapięte pasy będzie wymierzać np. 10 pasów na gołą dupę. I gdzie tutaj jest tak ochoczo głoszona liberalna wolność? No gdzie?

PS. Jeśli chcesz zaczynać rewolucję, to lepiej zacznij ją w swoim własnym domu i sposobie myślenia.

________
#Przepisy

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Translate »
idź do góry