Najtrudniej poznać samego siebie

Państwo policyjne działa 1

Państwo policyjne działa

w polsko/prawdziwie/topowo

Mamy kolejny przykład ścigania osób ujawniających przekręty i antypaństwową działalność PO-PSL. Pan Zbigniew Stonoga został właśnie aresztowany za ujawnienie znalezionych akt afery podsłuchowej. A naród śpi i śni o lepszej przyszłości. “Ja wam k… dam Belmonda!”

Państwo policyjne działa w najlepsze!

policyjne1Stonoga, znany z niewybrednego podejścia do władzy i nieustającej walki z nią, został zatrzymany za znalezienie “Akt Afery Podsłuchowej” na chińskich serwerach, które ktoś tam sobie przechowywał. Udostępnianie wszelkich materiałów, zwłaszcza publicznych /niechronionych/, w tym ze śledztwa, nie łamie prawa, gdyż nie jest równoznaczne z publikowaniem. W art. 73. § 1. czytamy: W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów. W § 2. czytamy dalej – Strona może żądać uwierzytelnienia sporządzonych przez siebie odpisów z akt sprawy lub wydania jej z akt sprawy uwierzytelnionych odpisów, o ile jest to uzasadnione ważnym interesem strony. A czyż okradzione społeczeństwo polskie nie jest stroną w tej sprawie? Przecież “Afera Podsłuchowa” dotyczy nas wszystkich w tym teoretycznym państwie. Zupełnie nie rozumiem dlaczego akta sprawy, miały by być przed nami ukrywane.

W tym wypadku prokuratura zasłania się ochroną danych osobowych, adresów czy numerów PESEL osób związanych ze śledztwem ws. afery podsłuchowej. Kogo zatem prokuratura chce chronić, a kogo karać? Bandytów, którzy działali przeciwko społeczeństwu, wbrew obietnicom wyborczym i na szkodę państwa – chce chronić, a obywatela, który ujawnia aspekty sprawy, jak w przypadku Mariusza Kamińskiego, chce ukarać i skazać. Pytanie skąd Stonoga wiedział o aktach, jest nie na miejscu i w istocie mało ważne, biorąc pod uwagę internet. Sam Stonoga wszelkie zarzuty, że upublicznia dane osobowe, odpowiedział: “W nosie to mam. Tu jest coś więcej niż adresy i PESEL-e. To jest działanie na rzecz społeczeństwa. My od 25 lat jesteśmy świadkami wielu afer i dotąd nigdy, poza sprawą Rywina, nikogo nie ukarano”. “Ja się czuję szczęśliwy, że mogę pomóc mojemu narodowi wybrać w najbliższych wyborach ludzi, którzy nie będą nas okradali”. Z punktu widzenia społeczeństwa jest to słuszne rozumowanie i jeżeli prawo ściga w tym momencie nie sprawcę, a ścigającego i ujawniającego afery, to prawo jest do zmiany.

Trzeba zdać sobie wreszcie sprawę, że to my wybieramy kto w naszym imieniu rządzi, my budujemy tą Polskę, my społeczeństwo. I to my decydujemy na podstawie faktów, kto działa na naszą szkodę, a kto broni naszego interesu. Demokratycznym prawem, w demokratyczny sposób, możemy zablokować sejm i prokuraturę. Możemy zażądać odwołania rządu i zmian sędziów, możemy zmienić prawo i w końcu posprzątać ten gnój.

PS. Problem w Polsce jest taki, że mamy bardzo płytką dumę i niską samoocenę. Taki sentymentalizm. Taka murzyńskość. – Radosław Sikorski

_______________
#AferaPodsluchowa

ostatnie z polsko

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Kto jest kim na Ziemi

Kto jest kim na Ziemi

Brak zasad, demoralizacja, korupcja, ukochanie pieniądza, bezwzględność, aspołeczność, depopulacja, degradacja środowiska etc.,
Amanita muscaria

Amanita muscaria

Amanita muscaria – ważne informacje praktyczne. Książka “Święty Grzybóg” Waldemara Borowskiego to
seks po polsku

Seks po polsku

Długo zastanawiałem się nad tym felietonem, czy taka wiwisekcja nie wstrząśnie przede
Translate »
idź do góry