Najtrudniej poznać samego siebie

pętla obfitości

Pętla obfitości

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Człowiek kształtuje świat wg własnych przekonań, które niestety w większości zostały mu wtłoczone przez poprzednie pokolenia. I nie zawsze niestety te przekonania są dobre, albo w ogóle przyjazne. Przekonania zaś świadczą o nas, o tym kim jesteśmy i co dla nas jest możliwe. Negatywne przekonania np. “Nigdy nie będę bogaty!”, “Nigdy nie wystarcza!”, “Nie jestem wystarczająco dobry!”, “Nigdy nie będę szczęśliwy!” trzymają nas w pętli niedostatku. Natomiast jeżeli to zjawisko najnormalniej w świecie odwrócić, wówczas oczom naszym ukaże się …

pętla obfitości.

pętla obfitościZbyt często ludzie wierzą, że pieniądze, wymarzone rzeczy, umiejętności i szczęście w ogóle nie są w ich zasięgu. Wówczas to najczęściej człowiek zamiast kreować pozytywną dla siebie rzeczywistość, odrzuca ją, zniechęca się i rezygnuje albo w ogóle nie próbuje jej zmieniać. Jeśli głęboko wierzymy, że coś nie jest w sferze naszych możliwości, nie podołamy, nie damy rady, bądź nie zasługujemy, to marzenia istotnie nie są w sferze naszej rzeczywistości i nigdy nie będą. Chyba, że zmienimy sposób myślenia.

Aby ta obfitość, odmienność myślenia zadziałała, musimy mieć wiarę i wewnętrzne, głębokie przekonanie, że jest zupełnie inaczej niż myślimy, i że świat nam sprzyja. A to po to, aby wytrzymać mnóstwo pokus, okazji, możliwości i sposobności, które sypią się jak z rękawa, aby negatywność myślenia powstrzymała nas przed osiągnięciem naszego marzenia. Wyzbycie się negacji, beznadziejności, utyskiwania i malkontenctwa to niejednokrotnie żmudna droga i praca. Nie dosyć, że warto sobie przypomnieć, kto i kiedy zaszczepił w nas zwątpienie, to na dodatek warto stale przypominać sobie, że to ględzenie nam nie służy, a wręcz szkodzi.

PĘTLA NIEDOBORU:

PĘTLA WYRÓWNAWCZA:

PĘTLA OBFITOŚCI:

 

To trzy podstawowe pętle, które kierują naszym życiem, nie naraz, a każda z osobna. Zastanówmy się dobrze, przeanalizujmy i wyciągnijmy wnioski. Oczywiście pętle można modyfikować, bo nie zawsze chodzi o pieniądze i zarobki. Warto jednak przyjrzeć się im dokładnie i dostrzec podobieństwa z naszym życiem, tak aby móc je zmienić na lepsze. Zmiany dokonujemy poprzez ćwiczenia. Oto jedno z nich – ćwiczenia dotyczą mentalnego rozwijania obfitości, szczęścia i powodzenia.

5 ćwiczeń dla osiągnięcia pętli obfitości.

  1. Weź czystą kartkę papieru i napisz słowo “PIENIĄDZE” dużymi literami na górze. Zapisz też słowa, które kojarzą Ci się z pieniędzmi. Nie cenzuruj się. Pozwól aby te słowa były szczere, nieskrępowane i nie osądzane. Nie śpiesz się. Mogą to być ulgaryzmy, skoro one kojarzą Ci się z pieniędzmi. Po prostu pozwól płynąc wyobraźni i zapisuj.
  2. Następnie, zastanów się nad każdym słowem, które zapisałeś. Zadaj sobie pytanie: co tak naprawdę czuję na temat pieniędzy? A może to chodzi o ich brak? Obserwujemy co czujemy jeśli widzimy dane słowo. Jeśli ​​czujemy napięcie i niesmak, zapiszmy obok słowa minus, jeśli natomiast dane słowo sprawia, że ​​czujemy otwartość i zadowolenie, postawmy plus.
  3. Policzmy plusy i minusy. Nie bądź zły na siebie, jeśli lista słów jest negatywna, bowiem to ćwiczenie wymaga szczerości względem głęboko zakorzenionych przekonań. Wymaga szczerego wysiłku i jest ono kluczem do rozwinięcia mentalnej obfitości. W ten właśnie sposób odkrywasz prawdę i wiedzę w jaki sposób umysł wpływa na twój dobrobyt finansowy.
  4. W ten sposób zaczynamy identyfikować własne obawy i niewłaściwe postrzeganie problemu, w celu jego opanowania. Uzmysławiając sobie własne nastawienie, nie koniecznie pozytywne, pozbywamy się strachu i korygujemy niewłaściwy sposób widzenia.
  5. Jeśli większość napisanych obok słów daje nam poczucie relaksu i szczęścia, cieszmy się z błogosławieństwa i nabytej wiedzy o poprawności mentalnego myślenia na temat pieniędzy i powodzenia. Jeśli zaś słowa występujące obok głównego są negatywne, musimy je koniecznie zweryfikować i zmienić z czasem na pozytyw. Wówczas nasze życie się odmieni.

Nie ma innej możliwości jak skorygowanie naszego wewnętrznego odczucia i wyzbycia się naszych blokad. Tylko pozytywne myślenie na dany temat przyciąga je do nas. Negacja prowadzi wprost do nawarstwienia się kłopotów, a co za tym idzie rujnuje nasze szczęście i powodzenie.

PS. Dla chcącego nie ma nic trudnego,  a śpiący musi się obudzić.

__________
#PetlaObfitosci

ostatnie z kwantowo

życie bezemocjonalne.

Życie bezemocjonalne

Obecnie, w dobie wszechobecnych komputerów, hipnotyzujących bardziej niż telewizja czy radio, czas
Gdy jesteś świadomy

Gdy jesteś świadomy

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi “czym jest świadomość”, bo “wszystkim”. Nie ma też
Życie to nie teatr

Życie to nie teatr

Życie jest nieustającą zmianą. Nic nie dzieje się samo, a już na
Świadomość Chrystusowa

Świadomość Chrystusowa

Skala Świadomości Dr Hawkinsa, największego współczesnego badacza świadomości, zawiera się od 0-1000.
Translate »
idź do góry