Najtrudniej poznać samego siebie

Pewność siebie

Pewność siebie

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Pewność siebie. Kilka wskazówek, jak podnieść niską samoocenę. Każdy człowiek ma poczucie własnej wartości i pewności siebie, albo jego brak. Nasza samoocena zaś składa się z myśli o samym sobie i odgrywa niebagatelną rolę w naszym życiu. Prawidłowe poczucie własnej wartości jest istotne, ponieważ wpływa na nasze wybory w życiu codziennym. Dodaje odwagi, poczucie osadzenia /jesteś na miejscu/ i prawa głosu. Niska samoocena ma wpływ na zdrowie psychiczne, poczucie własnej wartości, wyglądu i na całe nasze życie.

Pewność siebie

Pewność siebie

I bynajmniej nie jest łatwo polubić każdą część siebie, swojego wyglądu, cech i rozumu. Ale zatrzymanie się w negatywach uczuciach może naprawdę nam zaszkodzić i to nie w bagatelny sposób. Ponadto człowiek znajdujący się w niskiej samoocenie unika trudnych sytuacji, jest czuły na krytykę, niepokoje, jest wycofany i nie ufa sobie. Istotna jest w tym wszystkim wiara. Gdy wierzysz, że możesz coś zmienić. Sama zmiana może trwać, ale to ty musisz mieć wiarę, że się dokonuje. Postaraj się jeszcze o odrobinę pracy nad sobą i będzie super.

Pewność siebie – Rozpoznaj i przyjmij cele

Jeśli tego jeszcze nie zrobiłeś, zastanów się poważnie nad tym, co chcesz w swoim życiu osiągnąć. To bardzo istotne. Wyznacz sobie cel główny i cele poboczne. Nie twórz banałów. Możesz tak postąpić zawsze. Możesz obierać cel każdego dnia i do niego dążyć. Istotna jest droga nie sam cel. To ona implikuje nasze zachowania i postawę. Zatem dobrze obrany cel może i powinien nas rozwinąć i podnieść, nie odwrotnie.

Pewność siebie – Bądź pomocny

Pomagaj innym jak możesz. Na ile możesz. Dlaczego? Bo w swoich oczach stajesz się dobry. Adresatem może być każdy. Możesz pomóc, wesprzeć, udzielić porady lub po prostu być po to, aby wysłuchać problemu. To wystarczy. Nie musisz nic więcej. Ale możesz. Bo wówczas twoja pewność siebie wzrasta, wzrasta gdy robisz coś dobrego, coś bezinteresownego, coś dla kogoś, nie oczekując nic w zamian. Bo tym jest pomoc. I nie pomagasz innym, bo pomagasz głównie sobie. Bo jesteś jednością.

Pewność siebie – Odrzuć złe myśli

Nie chodzi o pozytywne myślenie, nie jest ono wymagane. Po prostu przestań o sobie myśleć źle. Te złe myśli zastąp tymi gdzie jesteś dobry i w czym jesteś dobry. Nie każdy musi być omnibusem by zmieścić wszystko w swojej głowie, wszystko umieć i na wszystkim się znać. Nie trzeba też być Davidem lub Dianą. Można być sobą i się zaakceptować, polubić, a potem pokochać. Wystarczy usiąść i się zastanowić, co w sobie poprawić lub zmienić. Nad czym popracować, aby było lepiej. Generalnie przebywanie w neutralnym, bądź pozytywnym otoczeniu wpływa na nas budująco. Znajdź takie.

Pewność siebie – Zadbaj o siebie

Dosłownie. Zacznij się dobrze odżywiać, ćwiczyć codziennie, bo to endorfiny – stymulatory dobrego nastroju. Ćwiczenia także powodują znaczny spadek stresu i wzrost dobrego samopoczucia. Ale pamiętać nie musisz od razu biec na siłownię, możesz tańczyć, skakać, fikać, brykać, uprawiać seks, przepychanki i walki na poduszki. Chodzi o ten głęboki oddech, pełną piersią. Możesz zatem tylko szczerze się śmiać, bo to działa najlepiej. Spraw sobie przyjemność i przyjemność swemu ciału.

Pewność siebie – Zrób sobie wolne

To stres jest naszym najgorszym wrogiem w poczuciu własnej wartości. Rozwiązaniem jest jego zmniejszenie lub całkowite się go pozbycie. Może to być każda forma relaksu jaką znasz. Kąpiel, medytacja, gra, ćwiczenia, seks, sport, sen, spacer, etc. Byle by opadło wszystko co nas wzburza, byle by był spokój. I wracaj tutaj częściej, do tego spokoju. Spokój wewnętrzny dla nas jest jak zakochanie – wyciszony stan uległości, daleki od niskich emocji.

Pewność siebie – Spójrz z innej perspektywy

W trudnej dla siebie sytuacji, gdzie na ogół nasza niezgoda jest w szczytowej formie, spójrz na to z innego punktów widzenia. Wyobraź sobie. Zadaj sobie pytanie „Dlaczego mam się tym zajmować” ale także „Nie dowiem się, jak nie spróbuję”, „Nie osiągnę, jak nie podskoczę.”, etc. Jeśli możesz spójrz realistycznie, uważnie i przytomnie, uświadomisz sobie, że możesz robić, co chcesz – wystarczy być bardziej pozytywnym. Nie pozwalaj sobie zatem na negatywność.

Pewność siebie – Poznawaj nowe rzeczy

Mózg ludzki stworzony jest do uczenia się, a nowe rzeczy są dla niego wyzwaniem. I nie dosyć, że możesz poznać wszystko, to możesz się tego także nauczyć. Człowiek potrzebuje kreatywności, bo do niej jest stworzony. Pasje zaś mogą być wielorakie: muzyka, sztuka, taniec, gry, zabawy, gotowanie, projektowanie, śpiewanie, szycie, prowadzenie ogrodu. Wszystko, co musisz zrobić aby to coś poznać i zrozumieć, to wejść na YouTube i znaleźć to czego się chcesz nauczyć. Internet spowodował, że wszystko stało się łatwe i oczywiste, w zasięgu naszej ręki. Chyba, że nie umiesz z internetu korzystać, ale tego przecież możesz się nauczyć.

Pewność siebie – Znajdź przyjaznych ludzi

Spędzaj czas z ludźmi, którzy cię znają, cenią i dbają o ciebie. Nie pchaj się tam, gdzie cię nie chcą. Na początku może być to dla ciebie trudne, ale zdystansuj się od ludzi, z którymi źle się czujesz, albo cię wykorzystują. Znajdź po prostu sprzymierzeńców i szukaj ich nie koniecznie w swojej grupie. Po co? Aby zadowolić poczucie przynależności i obcowania. By nie być samotnym.

Pewność siebie – Zaakceptuj siebie w całości

Samoakceptacja to klucz do pewności siebie. A czym jest pewność siebie, to każdy czuje. Nikt nie jest idealny. Zaakceptuj swoje wady i niedoskonałości i naucz się je kochać. To one sprawiają, że jesteś inny niż reszta, wyjątkowy. Wady i niedoskonałości można zawsze zmienić lub zaakceptować, w końcu to twoje wady i niedoskonałości i głupio tak je odrzucać.

Pewność siebie – Zbieraj pamiątki wdzięczności

Chodzi tu o ślad, przypomnienie i możliwość powrócenia w pamięci do konkretnych chwil. Chwil gdy kwitło w nas szczęście i miłość. Uchwyć te niezapomniane chwile, by pamiętać jak fajne i fantastyczne rzeczy robiłeś. Co ci się przydarzyło i za co jesteś wdzięczny. Wdzięczność jest uczuciem, które natychmiastowo podnosi nasze wibracje, a one zaś są najlepszym polem w którym dane jest nam przebywać.

Pewność siebie – Podsumowanie:

… powinieneś siebie w całości pokochać, zaakceptować i uszczęśliwić. W taki sposób, by było to w harmonii z tobą w środku, z twoimi zasadami i twoim widzeniem świata.

PS. Bezczynność rodzi wątpliwości i strach. Wyjdź i zacznij działać. – August Witti

____________
#PewnoscSiebie

najnowsze z oświecenie

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych

100 zdań dla świadomych. Rozwój osobisty może oznaczać różne sprawy dla różnych
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Translate »
idź do góry