Najtrudniej poznać samego siebie

PIS jest niedemokratyczny?

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Krzyczą, skarżą, obrażają, manifestują, istna burza w szklance wody. KODy, media, wojewody lamentują w imię szkody. “Cały świat” ten anemiczny wie, że …

PIS jest niedemokratyczny?

PIS jest niedemokratyczny?A ja się pytam, gdzie ta niedemokratyczność, skoro można manifestować, gdzie zagrożenie demokracji, skoro każdy ma swoje zdanie, gdzie ograniczenie swobód, skoro wypowiedzi świadczą o czymś zgoła innym? Czy aby to nie jest tak, że strach zaglądnął winnym w oczy? Czy nie jest tak, że wyrzut sumienia nakazuje się bronić i atakować? Czy nie miało być aby tak, że wszyscy winni wyjadą, ale skoro jeszcze nie ma łapanek, ba, pies z kulawą nogą się nie interesuje, a prezes zapowiada brak czystek, to siedzą i korzystają z tego co nie tuczy? Wydawać by się mogło, że to czas rozliczeń i ścigania afer, że dekomunizacja i lustracja, a tutaj spokój i cisza. I tylko nieśmiałe zapowiedzi dochodzenia prawdy. Zero prześladowań, null nacisków i przesłuchań. Spokój i cisza jak makiem zasiał. Ale łotrzykowie wrzeszczą w niebo głosy.

Jak zatem należy to rozumieć? Ano prosto, trywialnie. Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Tak właśnie jest, że każdy mając coś na sumieniu krzyczy, broni tego co ukradł, chowa co sprzeniewierzył i dba o układ, bo jak pierwszy sypnie to pójdzie lawiną. A, że sypnie to fakt i oczywistość. Ludzie bez zasad nagle tych zasad nie nabędą. Tylko ci co teraz nieświadomie dołączają do nich swoje głosy, będą świecić oczami i przyznawać się do błędu. Spokojnie, nikt nie chce waszej krzywdy. Nikt też wam jej nie zrobi. Obiecaliście, że wyjedziecie, to wyjedźcie wreszcie, krzyżyk na drogę. Na tym właśnie polega demokracja, na prawie i sprawiedliwości, a nie na zamachach, prześladowaniach i seryjnym samobójcy. Powoli acz skutecznie prawda wyjdzie na jaw, wszelkie przynależności, koligacje, współudziały i afery. Ci co zostaną – odpowiedzą, ci co wyjadą, nie będą mieli powrotu. Ot prosta sprawa.

PS. Piłeś – nie jedź, kradłeś i donosiłeś – wyjedź.

______
#KOD

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry