Plaga Fake News

w internetowo/prawdziwie/topowo

Plaga Fake News. Fake News to świadome publikowanie żartów, propagandy i dezinformacji. W czasach gdy honor zastąpiono pieniądzem, a profesjonalizm bylejakością, Fake News publikują wszyscy, zarówno tzw. porządne media, jak i oszołomy. Te informacje mają promować kłamstwa polityczne. U nas w Polsce przodują media poprzedniego ścieku, ale i tego nie odstają.

Plaga Fake News

Plaga Fake News

Post-prawdy, jak się okazuje, nie wynikają z braku informacji, raczej to zaniedbanie, pogoń za newsem i skłonność do opisywania afer zamiast ich napiętnowania i wyeliminowania. Teraz już śmiało teorie spiskowe, które ostatnio dziwnym zbiegiem okoliczności zyskują swoje realne odzwierciedlenia i urzeczywistnienia, możemy nazwać Fake News. Cenzura powróciła z szumnym okrzykiem.

Wreszcie i jednak ludzie dostrzegają, że są manipulowani i że skala tych manipulacji przerosła najśmielsze oczekiwania, zachowania tak obmierzłe, że trzeba je cenzurować. Wiadomości, dawniej “teorie spiskowe”, dziś już zakazane “Fake News” są takie, że docierają dzięki portalom społecznościowym już wszędzie i mają coraz bardziej realny wpływ na rzeczywistość polityczną i ekonomiczną. Zatem trzeba ich zabronić.

Plaga Fake News – Podsumowanie:

Przykład “idzie z góry” tak jak “ryba psuje się od głowy”. Wzmaga się pokrętna retoryka liderów politycznych połączona z intelektualną ignorancją. Pojawia się coraz więcej afer, przekrętów, korupcji, ale co gorsza zachowań wskazujących na skrajne upodlenie. Pedofilia, satanizm, kanibalizm, handel ludźmi, handel dziećmi i maltretowanie dzieci. Na to już nikt nie może się zgodzić, ale elity chcą to ukrywać. I to właśnie społeczeństwa wielu państw zaczynają zmieniać. Kiedy Polska dojrzeje do tak istotnych przemian? Czy długo jeszcze będą nami rządzić bandyci, innowiercy, szpiedzy i hochsztaplerzy?

PS. Kłamstwo idzie przed upadkiem.

_________
#FakeNews