Najtrudniej poznać samego siebie

Polityka prywatności Facebooka

Polityka prywatności Facebooka

w internetowo/webmastersko

Polityka prywatności Facebooka. Facebook obdziera nas z prywatności, szpiegując nas na potęgę, dzielnie towarzyszy mu Windows, Google i także inni reklamodawcy, przy czym Facebook robi to w sposób totalny, „za naszą zgodą” i na dodatek tym handluje. Facebook udostępnia prywatne informacje swoich użytkowników wszystkim, którzy są zainteresowani i płacą. Wprowadza także coraz bardziej natarczywą cenzurę opartą na poprawności politycznej, a nie na wolności słowa.

Polityka prywatności Facebooka

Polityka prywatności Facebooka

Jakie informacje o tobie udostępnia Facebook? Zestawmy je w ciągu: biogram, posty na osi czasu, data urodzenia, miasto rodzinne, informacje o rodzinie i związku, aktualne miejsce zamieszkania, zainteresowania, wykształcenie i praca, poglądy religijne, polityczne, aktywność, zainteresowania, rzeczy, które lubisz, „moja strona”, aktywność w aplikacjach, status online.

Bardzo ciekawą zakładką są „Zasady dotyczące danych”. Gdzie w miarę przystępnie, pominąwszy bełkot FB, opisane jest jakie informacje Facebook o nas zbiera, co z nimi robi, komu i gdzie je udostępnia, co możemy zrobić, a po prawdzie czego zrobić nie możemy, aby zabezpieczyć te dane.

Oczywiście Facebook informuje nas o tym, że zbiera i analizuje podawane dane. Przetwarza informacje podane przy rejestracji. Wówczas informuje, że gromadzi informacje na temat przeglądanych treści i naszych reakcji, etc.

Ale, że zbiera też dane kontaktowe w formie książki adresowej, tego już tak dokładnie nie opisuje. Że dzięki nam ma dostęp do danych osób, które nie są użytkownikami Facebooka, to tajemnica poliszynela. Mało tego, Facebook mówi wprost, że zbiera informacje z naszych komputerów, telefonów komórkowych i innych urządzeń, na których instalujemy jego aplikacje i usługi, łączy te informacje i scala, przez co buduje swoistą bazę o nas i naszych znajomych.

Polityka prywatności Facebooka – Podsumowanie:

Facebook zna całą naszą historię przeglądania stron internetowych, dzięki przyciskowi „Lubię to!” oraz logowaniu za pomocą Facebooka na inne strony internetowe. Gromadzi informacje o tym, kiedy odwiedzasz aplikacje i witryny na których one są /czyli większość stron/. Gromadzi wszystkie dane, miejmy nadzieję, że oprócz chronionych, które zostawiasz na tych stronach. Facebook w opisach wyjaśnia, że dane są mu potrzebne, aby zapewnić poprawność działania serwisu. Ale dlaczego zebrane dane trafiają również w ręce zewnętrznych firm i partnerów Facebooka – tego już tak dokładnie nie wyjaśnia.

Ponadto podpisując warunki Facebooka, zgadzasz się, że w pewnych przypadkach twoje dane. W tym zdjęcie profilowe, mogą zostać wykorzystane w reklamach. Facebook zbiera z naszych komputerów, telefonów i urządzeń dane, o których nie mamy najmniejszego pojęcia, w zamian nie dając nic. Przykładowo Twitter daje źródło informacji, Google daje najlepszą pocztę, wyszukiwanie głosowe i tłumaczenia stron. Android daje wirtualnego asystenta, z którym można rozmawiać po polsku. A co daje nam wymiernie Facebook?

PS. Nie wytrzymam! Permanentna inwigilacja! Nie wytrzymam! – Seksmisja 😀

_____________
#DaneOsobowe

najnowsze z internetowo

Świadomość marki

Świadomość marki

Świadomość marki jest niezbędnym elementem tworzenia udanego biznesu /producenta, sklepu, osoby, produktu/.
Anonymous do Putina

Anonymous do Putina

Anonymous do Putina. Międzynarodowa grupa hakerów Anonymous prowadzi obecnie otwartą cyberwojnę z
Technologia deepfake

Technologia deepfake

Technologia deepfake. Termin ten pochodzi z głębokiego uczenia się. Jest to zsyntetyzowanie
No piknie

No piknie

No piknie. Co jakiś czas ktoś, jakiś haker z krajów azjatyckich lub
Translate »
idź do góry
Skip to content