Najtrudniej poznać samego siebie

Na co nam polityka

Na co nam polityka

w patriotycznie/polsko

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore emocje. Świat nie chce przyjąć obecnego status quo Polski do wiadomości po ekscesach wcześniejszych komunistycznych rządów, całego tego Okrągłego Stołu i sławetnej PO. Tych wszystkich aferach i najnormalniejszym złodziejstwie nie mamy jako społeczeństwo zaufania do rządu i skorumpowanych polityków, dlatego próbowaliśmy czegoś nowego. Zmiana zaszła, postępy są, jak widać, a wielu nadal się zastanawia.

Na co nam polityka

Na co nam polityka?

Niezmierzona ilość gniewu, emocji, frustracji, hejtu skierowane w stronę PIS-u nieustannie się wylewa. I ze strony starej Europy, która na gwałt usiłuje odmłodnieć, a także ze strony tych, którzy władzę i przywileje utracili, oby bezpowrotnie. Dzisiejsza polityka jest dla wielu bardzo emocjonującym tematem, wystarczy otworzyć jakiekolwiek media, bo w nich aż huczy.

Wynika to z utożsamienia, sic – z wiary w politykę i system jako taki. Ja osobiście widzę to ciut inaczej. Nasze społeczeństwo obecnie można już podzielić, jeżeli zachodzi w ogóle taka potrzeba, na grupę zaangażowaną politycznie i na coraz bardziej obszerną grupę świadomych.

Te wszystkie nadal nierozwiązane afery, wielomilionowe malwersacje i przekręty na niespotykaną dotąd skalę. Ta krzywda ludzka, ten zamęt związany z pedofilią, narkomanią, homoseksualizmem i obyczajowością w strukturach władz wszelkiej maści, to właśnie „kropka nad i”.

Ludzie po prostu już mają tego serdecznie dosyć. Konieczna jest niebotyczna zmiana w sposobie postrzegania polityki i systemu w ogóle. W rzeczywistości ta zmiana właśnie następuje i to za pomocą tej apolitycznej drugiej grupy, która z systemem chce mieć jak najmniej do czynienia.

Prawdziwym zagrożeniem dla Polski, nadal i to od z górą pół wieku, jest niewidzialny rząd post okrągłostołowy i służbowy. Także wszelkie obce wpływy skierowane na rujnację i ograbienie tych ziem. Prawdziwym zagrożeniem jest rozbuchany, rozbudowany system biurokratyczny, chroniące hochsztaplerów prawo i wszechobecna demagogia, w tym manipulacja. Ludzie coraz bardziej świadomi, nie mogąc zaakceptować tego systemu, po prostu się od niego oddalają. Nie rezonują. Jest to chyba najlepsza i najskuteczniejsza metoda przywrócenia normalności – wyjść z systemu. Następnym krokiem powinna być jedność i współdziałanie ludzi świadomych.

Na co nam polityka – Podsumowanie:

Nadszedł czas, aby nie tylko Słowianie, ale i cała ludzkość się obudziła. A jest to nieuchronne i od nas już niezależne. Rasizm, seksizm, nierówność, wszystko to wychodzi z ukrycia na powierzchnię. Jest nie dosyć, że niejednokrotnie krzywdzące, to w dodatku wątpliwie moralne. Moja postawa wobec PIS-u jest taka sama jak wobec wszystkich partii i polityki, naganna. Uważam, że dobrym rozwiązaniem jest ograniczenie do minimum polityki i biurokracji, podatków i wszelkich wpływów na życie społeczeństwa. Ale generalnie sądzę, że ludziom wszelkie ograniczenia i zabiegi systemowe są niepotrzebne. Ludzie mają swój rozum, wzrastającą świadomość, mają intuicję, każdy tak naprawdę w głębi siebie wie, co dobre, a co złe i nie potrzebuje bata, kija, pijawki, czy pana.

Zupełnie nie pojmuję dlaczego jako społeczeństwo musimy oddawać naszą energię komuś lub czemuś z nami niezwiązanego, nierezonującego. Społeczeństwo nadal działa na autopilocie, ze ślepą wiarą i nieświadome własnego istnienia. Ale jeżeli cokolwiek pozwala nam skupić się na własnym życiu, rozwinąć i poszerzyć świadomość. Wesprzeć miłość i spowodować, że staniemy się szczęśliwi, to to jest mile widziane. Jeżeli stajesz się dzięki czemuś lub komuś świadomym człowiekiem, to to jest dobre. Bo przecież żyjemy „tu i teraz” i dla nas samych to my jesteśmy najważniejsi. Skoro my stajemy się piękni, świadomi, pełni miłości i kreacji, to świat obok staje się taki sam.

PS. Przeszłość jest tylko wspomnieniem, na dodatek modyfikowalnym, zatem jaka to przeszłość? Czy aby na pewno prawdziwa?

______
#Polityka

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Wiara przyrodzona

Wiara przyrodzona

Wiara przyrodzona. Polskością interesuję się od dziecka, bo zostałem tak wychowany, zgodnie
Translate »
idź do góry
Skip to content