Najtrudniej poznać samego siebie

Polski odrzutowiec

Polski odrzutowiec

w bez kategorii

Bardo chętnie piszę takie informacje, bo jestem patriotą, ksenofobem i nacjonalistą i bynajmniej nie wstydzę się tego. Mało tego, znam prawdziwe znaczenie tych słów i poglądów, sądzę, że przynajmniej ci rozsądni, powinni je podzielać. Zatem dzisiejszy temat to …

polski odrzutowiec!

Polski odrzutowiecNasi inżynierowie skonstruowali najmniejszy, prosty w obsłudze i ekonomiczny odrzutowiec. Tak – samolocik odrzutowy, który nota bene może swobodnie startować i lądować na łące, za domem lub na drodze. Flaris Lar 1 to polska myśl techniczna i mimo iż mała, wielka rozumem i zmieniająca rzeczywistość. Pomysł powstał w 2009 roku, a cztery lata później samolot już latał. Cena samolotu to 1,5 mln euro, oczywiście nie dla każdego, ale ci co pracują wydajnie i myślą, mają okazję go sprawdzić.

Rafał i Sylwia Ładzińscy u podnóży Karkonoszy prowadzą firmę Metal-Master. I mimo braku doświadczenia, skonstruowali coś, co całkowicie zaskoczyło świat, a zwłaszcza ludzi zamożnych, biznesu, ceniących sobie czas. Tym czymś oczywiście jest odrzutowiec, chociaż to w przypadku tej maszyny brzmi pompatycznie. Całość pomysłu polegała na stworzeniu zabudowy i integracji podsystemów w taki sposób, aby powstał mały /jak najmniejszy/ odrzutowiec. Mała masa i wysokie osiągi zmusiły konstruktorów do stworzenia kadłuba o przekroju eliptycznym, zwężającego się ku ogonowi. Silnik natomiast wylądował na grzbiecie odrzutowca, co umożliwia łatwy dostęp niego i niektórych jego podzespołów. Jak kto wie co robi, to łatwo toto cudo można serwisować.

Ja bym jeszcze postawił bardziej na reklamę w necie, lepszą, bardziej okazałą i czytelniejszą stronę internetową, pozycjonowanie SEO w Polsce i poza jej granicami, kampanię społeczną i społecznościowa – ale co kraj to obyczaj, a co fachowiec /człowiek/ to inne zdanie :). Towar jest gorący, bez dwóch zdań.

PS. Małe a cieszy :).

__________
#Lotnictwo

ostatnie z bez kategorii

Odwrotny paradygmat

Odwrotny paradygmat

O co tutaj chodzi z tym paradygmatem, o którym tak głośno? Paradygmat
Jak być szczęśliwym 2

Jak być szczęśliwym

Mało kto rozumie czym jest miłość, szczęście, dobrostan. Czasami rozumiemy czym jest
Stan czuwania 3

Stan czuwania

Bywa, że czujemy się żywi, pełni i szczęśliwi. Wówczas otaczający nas świat
sekret zdrowia

Sekret zdrowia

Słyszeliśmy już nie raz, że pozytywne myślenie działa na człowieka zbawiennie, bo
Translate »
idź do góry