Poranne rozmowy część I

Poranne rozmowy część I

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Poranne rozmowy część I, to niejako kontynuacja „Wieczorne rozmowy część I„, z tym, że odbywają się w dzień. Rozmowy te na ogół są podsumowaniem stanu świadomości i przybliżeniem rzeczy do dopracowania. Kluczowym czynnikiem w świadomości jest pozbycie się myśli, gdyż to one wraz z przypiętymi do nich emocjami kreują nasze indywidualne życia. Dowiodła już tego nauka, a w zasadzie mechanika kwantowa, dostrzegając powiązania i reakcje jakie myśli tworzą. Przybliżyła nam zrozumienie, nazywając nasze życie filmem, gdzie ja jestem scenarzystą, reżyserem i głównym aktorem. I w istocie tak jest, mimo iż tego nie dostrzegamy. A świadomość to stan bez myśli.

Poranne rozmowy część IPoranne rozmowy część I

Nie dostrzegamy tego, gdyż całą prawdę przysłania nam nasze niedoinformowane, apodyktyczne ego. Ego, jest przeciwnikiem świadomości, gdyż kierując się swoją racją, likwiduje wszystkie możliwości, przykrywa prawdę i ukazuje to co chcemy widzieć, na dodatek to, co jest nieistniejące. Nasz niedoskonały umysł nie umie rozróżniać prawdy od kłamstwa, ba, nie umie on rozróżnić też jawy od snu. Zatem to nie jest wiarygodny pomocnik. Prawda natomiast jawi się nam w stanie bez myśli. Może to być medytacja, mogą być techniki kwantowe, wszystko to co powoduje odsunięcie myśli lub zmianę ich charakteru na pozytyw. Chodzi tu o myśli, a z nimi i bezmyślne gadanie.

Naszą najważniejszą sprawą jest zatem pozbycie się myśli i słów, które wypowiadają w tym stanie nasze usta. Po co sobie szkodzić, skoro można świadomie działać? Przeszkodą w tym wszystkim jest też sen. Idziemy spać podekscytowani, a nasz mózg zaczyna znów tworzyć myśli. We śnie nadal rozmyślamy nad nimi, przetwarzając je i tworząc nowe inscenizacje /myśloformy/. Co gorsza, te nowe senne myśli przybierają dosyć często pod wpływem naszej negatywności, nieciekawy, straszny obrót. Ale pamiętać trzeba, że myśli to tylko myśli. Dopóki nie zaczniemy o nich gadać i nie podepniemy emocji, są w zasadzie nieszkodliwe.

Natrętne myśli na ogół są przypadkowe, ale niestety z racji tego, że nasz mózg nie rozeznaje jawy od snu, zazwyczaj mają wpływ na nasze doświadczenia życiowe i reakcje. Przybierają one różne formy ale bywa, że nie są to myśli spokojne. Spokój pojawia się później, gdy już zrozumiemy czym jest ta świadomość. A świadomość to stan bez myśli. Tematem naszych natrętnych myśli są: przemoc lub krzywdzenie siebie i innych, angażowanie się w nieodpowiednie zachowania, myśli oparte na strachu etc. Oto kilka wskazówek, jak powstrzymać natrętne myśli. Pamiętajmy o nich, gdy się pojawią.

Nie należy myśli tłumić

Pierwszą reakcją, jaką mamy w obliczu natrętnej myśli, jest chęć ich zapomnienia. Ta metoda objawia się odwrotnym skutkiem i natrętne myśli kłębią się. Zmienić należy temat tych myśli i myśleć o czymś spokojnym i miłym. Zatem zamiast świadomie tłumić myśli, odwrócimy od nich uwagę poprzez działanie. Dobrymi metodami są: dobra książka, słuchana z uwagą muzyka, śpiew, radość, generalnie zajęcie ich czymś łagodnym w wyrazie /pozytywnym/. Generalnie wszystko co nam się przydarza należy przyjąć. Sposoby są dowolne.

Rozpoznać trzeba różnice między myślami, a rzeczywistością

Natrętne myśli tworzą obawy, że ​​możemy zrobić coś czego nie chcemy. I tu zawsze pamiętajmy – myśli to tylko myśli. Zaakceptujmy te myśli jako zwykłe myśli, kiedy się pojawią. Pozwólmy im przechodzić przez umysł, ale rozpoznając i nie pozwalając, by nas pochłonęły. Akceptacja pozwala na odsunięcie natręctw.

Zauważyć należy wyzwalacze

Myśli nie zawsze są przypadkowe. Bywa, że coś lub ktoś je wyzwala. Tego zaś nie dostrzeżemy bez prowadzenia dziennika. Wzorce myślowe pojawiają się, gdy mamy nadmiar wolnego czasu. Często też pod wpływem wyzwalacza, którym mogą być negatywne treści z zewnątrz. Dlatego też należy dbać o spokój otoczenia, o miły nastrój, uśmiech i radość. To zawsze pomaga.

Wprowadzić należy pozytywne zmiany do swojej codziennej rutyny

Jeśli nasycimy życie pozytywnymi wibracjami, będziemy mieć mniej negatywnych myśli. Zmiana stylu życia na pozytywny, radosny, szczęśliwy i spokojny, poprawia samopoczucie i nie pozwala na negatywne nawyki. Ważnym sposobem jest gimnastyka, miłe otwarcie dnia, wyspokojnienie. Ta zmiana w sposobie myślenia pomaga nam pozbyć się natrętnych myśli.

Omówmy te nasze myśli z kompetentnym doradcą

Myśli to tylko myśli, nawet te najgorsze. Jeśli ich nie wdrożymy, przelecą jak wpadły. Nie ma absolutnie powodów, by mieć poczucie winy, przygnębienia czy smutku. Prawdziwa rozmowa działa wyzwalająco. Będąc otwartym i wrażliwym na to jak się czujmy i czego doświadczamy, możemy odkryć zupełnie nowe spojrzenie na swoją sytuację. Cudownym lekarstwem jest rozmowa z nieznajomym np. w pociągu. Można się otworzyć, nie tracąc nic.

Postawić można kontrę

Kontra w przypadku myśli to myśli przeciwstawne. Jeśli doświadczamy złych myśli, zwłaszcza po wstaniu, i widzimy już, że one nam szkodzę, podstawić trzeba w odpowiedzi myśl pozytywną i najlepiej jest też ją wyrazić. Zamiast zwyczajowego „o kurwa – znowu” powiedzieć „jaki nowy, cudowny dzień”. I nie ma tu śmiechu, gdyż po kilku dniach nie będą u nas rano gościć smutki.

Modlitwa, medytacja, ho’oponopono

To także dobre rozwiązanie na myśli, gdyż angażują nasz rozum i utrudniają myślenie. Wszystko co nam pomaga w oderwaniu się od niechcianych myśli jest dla nas pozytywne. W wielu rejonach świata już dawno to zrozumiano, dbając o siebie pozytywem i jego nieustannym wygłaszaniem. W naszych rejonach świata trwamy z lubością przy negatywności „o kurwa, ja pierdolę”, ale trzeba pamiętać, że negatywność tworzy negatywne zjawiska i odwrotnie.

Poranne rozmowy część I – Podsumowanie:

Natrętne myśli przytrafiają się nam wszystkim, gdyż mamy wspólna pulę tych myśli. Nikogo myśli nie omijają, ale istotne jest jak sobie z nimi radzimy. Świadomie i z zaangażowaniem można tę negatywność myśli przezwyciężyć, ale trzeba chcieć, a nie cały czas pozostawać pod wpływem tych negacji i smutków, które one niosą.

PS. Myśli natrętne tworzą smutek, a myśli wesołe radość. – August Witti

___________
#NatretneMysli