Najtrudniej poznać samego siebie

Poziomy świadomości

Poziomy świadomości

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Poziomy świadomości.

Gdy już podejmiemy się rozwoju świadomości osobistej, wówczas nasza wyższa świadomość jest w stanie podwyższonej świadomości i percepcji, w którym to osoba zaangażowana w rozwój ma głębsze zrozumienie natury rzeczywistości, jaźni i różnych duchowych aspektów życia, które odgrywają ważną rolę w osobistej ewolucji i rozwoju psychicznym. Przechodząc przez każdy z poziomów, wiesz że jesteś na drodze do pełnej samorealizacji i oświecenia.

Poziomy świadomości

Poziomy świadomości – Obserwacja

Życie to nie tylko losowa seria zdarzeń, które się wydarzają, bo zrobiłeś coś dobrze lub źle. To inteligentny rozwój, który objawia się tobie cały czas, bez przerwy, prowadząc cię krok po kroku od nieświadomości do rozwoju i stanu wyższej świadomości. To gra w którą aby zrozumieć musisz grać, a nie tylko patrzyć. Zazwyczaj widzisz, co dzieje się w nim z tobą i sądzisz, że musi być kontrolowane, naprawiane i zmieniane. Ale wyobraź sobie, co by się stało gdybyś tę całą grę nieustannego przeciwstawianiu się życiu porzucić. A zamiast tego zaufał wszystkiemu i nie stawiał mu oporu.

Poziomy świadomości – Sześć poziomów świadomości:

Pisałem już o tym kilka razy, bo temat istotny i ważki,a życie jest podróżą od nieświadomości do wyższej świadomości. Możemy też wyróżnić poszczególne jego etapy, bo są do zaobserwowania i dobrze było by je zrozumieć.

1. Życie przytrafia się tobie.
2. Życie dzieje się przez ciebie.
3. Życie dzieje się w tobie.
4. Życie dzieje się dla ciebie.
5. Życie dzieje się przez ciebie.
6. Życie jest tobą.

Ad 1. Życie przytrafia się tobie.

Żyjemy jak większość ludzi, czując, że życie nam się przytrafia /wydarza się/. To mylne pojęcie, bo gdy potrafimy być ze sobą szczerzy, nigdy tak naprawdę nie wiemy, co pojawi się w nim dalej. Zrozumiałym więc jest, że im bardziej jesteś nieświadomi, tym częściej czujemy się ofiarą życia i widzimy je jako zagrożenie, pełne przeszkód i zamierzonego przeciw nam działania. Wszędzie czai się strach. Sfokusowani jesteśmy na rozumie, konfabulujemy, bronimy się tłumacząc sobie wszystko rozumem, mając nadzieję, że wszystko ogarnie nasz ludzki rozum. Jednocześnie zamykamy się na obecne i fascynujące życie tu i teraz. To, że nie dostrzegasz wielu rzeczy, nie znaczy, że one nie istnieją, bo istnieją. Istnieje wszystko co zostało wymyślone.

Ad 2. Życie dzieje się przez ciebie.

Gdy bezsilność i niemoc nam doskwierają, ewoluujemy do idei, że “życie dzieje się przez ciebie”. Przestajemy być ofiarą i zaczynamy wierzyć, że możemy to wszystko kontrolować. Na tym poziomie mamy wielkie poczucie osobistej mocy. Jednak ludzie chcą kontrolować innych, którzy nie są tacy jak oni. Wywołuje to sporą indoktrynację np. LGBT, kolor skóry, inne religie, myślenie, obcość. Usilnie też staramy się kontrolować siebie, mając nadzieję, że staniemy się tym, kim wydaje się nam, że jesteśmy. Aby z tej idei przejść dalej, trzeba się sporo natrudzić, bo …

“nie widzimy rzeczy takimi, jakimi są, widzimy je takimi, jakimi my sami jesteśmy.”

Ad 3. Życie dzieje się w tobie.

Tu zaczynamy wreszcie dostrzegać, że ta kontrola nie przynosi nam upragnionych owoców. Zaczynamy wreszcie rozumieć, że życie jest czymś, czego można słuchać i można być na nie otwartym i słuchać co niesie. Nasza świadomość zaczyna zdawać sobie sprawę, że do tej pory, zamiast doświadczać, próbowaliśmy kontrolować. Tu zdajemy sobie sprawę, że masze cierpienie nie pochodzi z doświadczeń naszego życia. Jest naszymi opowieściami o tym, co się dzieje. Tu następuje zwrot ku świadomości.

Ad 4. Życie dzieje się dla ciebie

Życie nie jest losową serią wydarzeń. Jest to zaawansowany rozwój. I mimo iż wydaje się nam, że należy je kontrolować, zupełnie nie trzeba tego robić, Ba, życie wie, co robi. Życie nie jest czymś, co formujemy i kształtujemy. Życie jest dokładnie takie, jakie jest i obejmuje w sobie ból, rozpacz, stratę i śmierć. Opieranie się temu przynosi cierpienie i jest ono większe niż odczuwany bólu.

„Życie nie jest przypadkową serią wydarzeń. To bardzo inteligentny rozwój. ”

Ad 5. Życie dzieje się przez ciebie

Wyobraź sobie, że bezgranicznie ufasz życiu. Każdy dzień to dla ciebie przygoda, bo nie wiesz co zrobisz i gdzie cię życie zawiedzie. Wówczas to twój brzuch staje się miękki, umysł ciekawy, a serce otwarte. Nie ma strachu. Przestajesz zmagać się z życiem, a zaczynasz coraz bardziej na nie otwierać. Wówczas to doświadczasz wdzięczności za wszystko co jawi się w twoim życiu. Dostrzegasz, że życie zależy od tego jak jesteś kreatywny. Zmierzasz do wyższej świadomości, do zdolności bycia w pełni tu i teraz. Nie w przeszłości, ani też nie w przyszłości.

Ad 6. Życie to ty

Przestajesz być istotą wyalienowaną i oddzieloną, a stajesz się otwarty na twórczy przepływ życia, wiedząc, że wszystko jest sobą. Jesteś życiem! „Nie jesteś we wszechświecie; jesteś wszechświatem, jego nieodłączną częścią. ” – Tolle

Poziomy świadomości – Podsumowanie

Warto pamiętać, że ​​nigdy nie byliśmy poza świadomością. To wszystko za czym tęsknimy i o czym marzymy, zawsze jest z nami, właśnie tu i teraz. Nie widzimy tego, gdyż nasz osobisty gawędziarz w głowie przykuwa nieustannie naszą uwagę i rzadko ją puszcza. A im bardziej pozwalamy mu gawędzić, tym bardziej odłączamy się od świadomości i chmur świadomości, i coraz mniej widzimy, rozumiemy i pojmujemy.

PS. Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę, musisz być w ciągłym ruchu. – Albert Einstein

________________
#PoziomySwiadomosci

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry